SIP namas – ne paršiukų statytas

sip namas

Pamenate pasaką apie vilką ir tris paršiukus, kurie nusprendė pasistatyti namus? Vienas statė iš šiaudų – vilkas juos nupūtė, kitas – iš medžio – vilkas jį sudaužė, o trečiasis iš mūro – vilkas nieko negalėjo padaryti. Ši pasaka nusako tris skirtingas statybos technologijas, kurios buvo naudojamos gilioje senovėje. Dabar laikai pasikeitė. Vienas iš naujausių išradimų – SIP namas.

Kas yra SIP namas?

Tai iš SIP plokščių pastatytas karkasinis namas. Teoriškai, izoliuotų plokščių namai statomi jau seniai, tik pati plokštė yra „konstruojama“ vietoje – dedamos OSB plokštės, tada dedamas neoporas arba putų polistirolas ir viskas suveržiama dar viena OSB plokšte. Tai dar vadinamos Sandwich plokštės, kurias dauguma statybininkų jau yra girdėję. Ar SIP namas blogas apšiltinimo prasme? Tikrai ne, nes ant OSB išorinio paviršiaus iš karto galima dėti dekoratyvinį tinką, klinkerį, sienines plokštes, medieną ir tvarkytis.

Kaip gaminamos plokštės?

SIP skydu gamyba vyksta specialioje gamykloje. Ten kelių žmonių brigada pakloja OSB plokštes, kurios yra uždengiamos poliuretano sluoksniu. Purškiami specialūs klijai ir uždedamas kitas sluoksnis OSB. Tada apipjaustomi nelygūs kraštai, ir SIP skydai paruošti tolimesniems darbams.

Kiekvienas SIP namas gaminamas pagal namo projektą, suderintą su savivaldybe. Skydiniai namai projektai rūpinasi savininkai, o ceche darbininkai jau gauna instrukcijas, kiek ir ko reikia išpjaustyti. Viskas sužymima ir vežama į statybvietę. SIP skydu komplektai statybvietę pasiekia vilkiko puspriekabėje. Kai atvykstama į statybos vietą, skydai iškraunami paprastu krautuvu (vieną skydą nesunkiai pakelia du vyrai). Montuojama tvirtinant skydus prie karkaso. Visi tarpai užsandarinami statybinėmis montažinėmis putomis. Taip pastatomas tvirtas ir patvarus bei šitas SIP namas.

Kiek SIP namas kainuoja

Sunku pasakyti tikslią kainą nepamačius plano ir tiksliai neapskaičiavus pagal namo planą. Mes statome SIP namus jau kurį laiką ir galima drąsiai teigti, kad kaina yra labai artima mūrinių blokelių namams. Ar galima statyti namą patiems? Aišku, kad galima, bet turėsite pasirūpinti ir SIP skydais. SIP skydai Lenkijoje gali būti ir pigesni, bet kai jų reikia poros vilkikų, kaina už atvežimą gali išlyginti lietuviškos statybos kainų skirtumą. Skydiniai namai kainos atžvilgiu vienodi su mūriniais ar plytiniai, tačiau atlikimo laikas ženkliai skiriasi. Ką žmonės mano apie šiuos skydus? SIP namas atsiliepimai yra patys geriausi: „Esame labai patenkinti savo namais. Juos statė patyrę meistrai ir mums statybos truko labai trumpai“, – sako Violeta iš Kauno rajono.

Iš tiesų, SIP namas – ateities technologija, nors kelią skinasi nuo 1930-jų.

 

Oro drėkintuvai internetu

Oro drėkintuvai internetuOro drėkintuvai kartais būna klasifikuojami kaip konsolės arba nešiojami, asmeniniai prietaisai, dėl to, kad jie yra sąlyginai kompaktiški, lyginant su stambesne buitine technika. Tokius nedidelius ir namuose tikrai reikalingus prietaisus galite be vargo įsigyti elektroninėse parduotuvėse.

Konsoliniais laikomi prietaisai – oro drėkintuvai yra skirti tam, kad pridėtų daugiau drėgmės namuose ar kitų patalpų erdvėje. Tokie prietaisai, visus namus papildantys drėgme, paprastai būna labai dideli, tačiau naudotojų patogumui jie turi ratukus, dėl to nesunku keisti jų laikymo vietą. Na, o nedideli, nešiojami ir kompaktiški oro drėkintuvai drėgmės prideda tik viename kambaryje, jie nepripildo drėgmės visuose namuose. Norėdami drėgme pripildyti visus namus, turite savo namų oro ventiliacijos ar kondicionavimo sistemoje montuoti centrinius oro drėkintuvus. Perkant centrinius oro drėkintuvus rekomenduojama visgi apsilankyti elektroninių parduotuvių filialuose ir pasikonsultuoti ar Jūsų pasirinktas centrinis oro drėkintuvas bus tinkamas montuoti Jūsų turimoje sistemoje. Na, o jeigu renkatės kompaktišką įprastinį oro drėkintuvą, tuomet galite jį įsigyti ir internetu. Viskas ko Jums reikia, tai internetas, elektroninės bankininkystės duomenys ir šiokios tokios žinios apie ketinamą pirkti prietaisą. Oro drėkintuvai internetu parduodami elektroninėse vaistinėse, buitinių prietaisų el. parduotuvėse, sveikatinimo prekių internetiniuose kataloguose ir kitur.

Pasirinkimas tikrai platus, kur pirkti oro drėkintuvą internete — irgi nesunku atrasti. Svarbiausia žinoti iš ko galite rinktis.

O rinktis galite iš kelių oro drėkintuvų rūšių: iš jau minėtų centrinių oro drėkintuvų, garintuvų, drėkintuvų – vėjelių (kurie drėkina orą malūnėlio pagalba sukurdami drėgną dulksną), garų garintuvų bei ultragarsinių drėkintuvų.

Rinktis galite kreipdami dėmesį į kainą: brangiausi yra centriniai oro drėkintuvai, kurie tiek perkant internetu tiek ir parduotuvėse bus brangiausias pasirinkimas, tačiau vienas labai svarbus jų pliusas — drėgmės kiekis didinamas visoje namų ar kitų patalpų erdvėje, o ne tik viename kambaryje. Garų garintuvai yra tikrai biudžetinis variantas ir puikus pasirinkimas tiems, kurie yra taupūs.

Atkreipkite dėmesį ar oro garintuvas gali kelti nudegimo grėsmę, ypač jei namuose turite vaikų. Vieni oro drėkintuvai skleidžia šaltą dulksną, o kiti šiltą, dėl to jie įkaista ir gali būti pavojingi vaikams.

Didelį prekių asortimentą ir gerus kainų pasiūlymus rasite apsilankę https://biomed.lt/lt/

 

 

 

 

 

 

 

PRIEŽASTYS PASIKLIAUTI BROKERIU

 

nekilnojamo turto brokeriai darbąDaug kas mūsų šalyje vis dar įtariai žiūri į nekilnojamo turto brokerių darbą. Neva jiems išmetami papildomi pinigai. Tačiau tie, kas bent kartą naudojosi šių nekilnojamo turto agentų paslaugomis, kaip sutarę tvirtina, jog nupirkti ar parduoti būstą su tokių profesionalų pagalba buvo žymiai lengviau. Pasaulyje jau kuris laikas populiarus būdas ieškoti būsto pirkėjų ar pardavėjų su brokeriais, Lietuvoje pamažu irgi populiarėja. Tokia tendencija pastebima ne be reikalo. Yra keletas esminių priežasčių, lemiančių nekilnojamo turto brokerių populiarumą. Pateiksime penkias priežastis, kodėl verta pasikliauti brokeriu.

 1. Nekilnojamo turto brokeriai išmano rinkos situaciją

Kasdienė darbo praktika nulėmė, kad nekilnojamo turto brokeriai puikiai išmano tuometinę būsto rinkos situaciją. Nuolat domėdamiesi parduodamų arba perkamų pastatų ar patalpų kaina, sąlygomis, būkle ir pan., jie geba objektyviai įvertinti objekto vertę. Tarpininkaudami būsto pirkėjų ar pardavėjų paieškose jie žino, kada sandoris yra naudingas, vertas dėmesio, o kada žmogui verčiau ieškoti kito varianto. Be to, stebėdami rinką, šie specialistai gana tiksliai gali nuspėti nekilnojamo turto kainų kilimą arba nuosmukį. Analizuodami tokias tendencijas, jie gali skirstyti būstų vertę pagal racionus, laiką ar kitus įtakos veiksnius. Dirbdami su žmonėmis ir žmonėms, brokeriai panaudoja savo profesines žinias ir atsižvelgia į kliento lūkesčius.

 1. Jokių rūpesčių tvarkant dokumentus

Būsto brokeriai yra atsakingi už abiejų šalių derybas bei sutartis. Tad tiek perkant, tiek parduodant ar nuomojant nekilnojamą turtą būsto brokeriai padės parengti abi puses tenkinančias sąlygas ir visa tai įprasmins teisiniais dokumentais – sutartimis, pažymėjimais, perdavimo, panaudos susitarimais ir pan. Šie specialistai turi daugybę teisinių žinių, todėl visuomet konsultuos jus rūpimais klausimais. Pastebima, kad šiandien daugelis žmonių nekilnojamo turto įsigijimui ima paskolas. Kartu su jomis prasideda tikroji biurokratija. Jos išvengti ir visus dokumentus sutvarkyti tinkamai padės brokeris. Jis pasirūpins paskolos gavimu, palaikys dalykinius santykius su banku, derins palankias sąlygas ir paskolos laikotarpį. Tad apie kalnus popierių bus galima pamiršti.

 1. Yra tikri marketingo specialistai

Marketingas ir mokėjimas pateikti ar pasiūlyti objektą patraukliu būdu yra tikras menas, o nekilnojamo turto agentai tai yra puikiai įvaldę. Pirkėjų psichologijos išmanymas leidžia šiems profesionalams tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje ieškoti pirkėjų ar siūlyti pardavimo kainą. Derybos ir kitos šalies interesų paisymas yra bene pagrindinis brokerių darbo principas, be kurio paisymo neapsieina nei viena diena. Tiesa, svarbų vaidmenį brokeriai atlieka ir talpindami būsto skelbimus į specialius internetinius portalus. Čia taip pat, jie žino, kaip reikėtų apipavidalinti žinutę, kokią būsto informaciją būtina pateikti ir kokias pastato nuotraukas įkelti. Atrodo tai – smulkmenos, tačiau iš tiesų be visų šių aspektų neapsieinama.

 1. Brokeris taupo Jūsų laiką

Natūralu, kad kiekvienas esame užsiėmęs, tad nusprendus įsigyti būstą laisvo laiko lieka dar mažiau. Kur kas kebliau, jeigu jūsų dienotvarkė ir taip yra labai intensyvi. Tuomet surasti laiko papildomoms paieškoms yra dar sudėtingiau. Taigi šiuo atveju, brokeris yra tikras išsigelbėjimas. Visą dieną dirbdamas tik šį darbą, nekilnojamo turto agentas padės jums sutaupyti laiko: patikėjus būsto paieškų ar pardavimo rūpesčius jiems, patys galėsite toliau netrukdomi dirbti, plėtoti verslą, būti su šeima, keliauti ir visiškai nesijaudinti dėl patalpų. Brokeriai pasirūpins reklama, pirkėjais, pardavėjais, marketingo strategijomis, derybų klausimais ar dokumentų tvarkymu.

 1. Saugumas

Tiek dirbantys nekilnojamo turto įmonėse, tiek nepriklausomi brokeriai labai atsakingai disponuoja asmeniniais klientų duomenimis. Kaupdami informaciją būsto pirkimo arba pardavimo tikslais, šie specialistai niekuomet neviešina ir neperleidžia šių duomenų tretiems asmenims, be jų savininko sutikimo. Taigi konfidencialumas ir patikimumas yra garantuotas.

Taigi, kelios pagrindinės, tačiau itin svarios priežastys pasitikėti brokeriu, lemia jų darbo populiarumą. Naudodamiesi brokerio paslaugomis visuomet būsite tikri dėl greito ir jus tenkinančio rezultato, kurio organizavimo procesą prižiūrės tikras nekilnojamo turto profesionalas ir rinkos žinovas.

Renkamės butą: į ką atkreipti dėmesį?

bathroomDaugelis jaunų žmonių susiduria su problema, kuri atrodytų juokinga jų tėvams ar seneliams. Į ką labiausiai reikėtų atkreipti dėmesį renkantis naują butą? Ateiti apsižvalgyti, įvertinti gražų interjerą ir švarią laiptinę gali visi, tačiau pažvelgti į ateitį ir nuspėti, kas bus svarbu per ateinančius metus, reikia patyrusios akies. Ne veltui jaunuoliai tiek daug konsultuojasi, klausinėja ir veda apžiūrinėti butų savo tėvus: tik jie pasakys, kad santechnika gali būti nepatvari, kad grindys ilgai nelaikys, kad langai netinkamoje pusėje, kad žiemą reikės daug šildyti… Šiame straipsnyje išsamiai ir eilės tvarka išdėstysime svarbiausius dalykus, į kuriuos turėtų atkreipti kiekvienas būsimasis naujo buto šeimininkas.

Vieta. Pats svarbiausias klausimas, į kurį turėtų atsakyti sau kiekvienas: kur aš noriu gyventi? Nes nesvarbu, kiek daug pliusų turi butas – jei jis netinkamoje vietoje, ilgainiui prakeiksite savo lengvabūdiškumą. Nekalbant apie visuomenės sudarytus prestižiškumo reitingus, kiekvienam asmeniui reikėtų atsargiai įvertinti ir pasirinkti tą rajoną, kuris jam ar jai yra patogiausias. Patogumas, žinoma, kiekvieno asmeninis reikalas: vienam patogu, kai darbas arti. Kitas nori, kad būtų patogu ir saugu vaikams eiti į mokyklą. Kitam nėra nieko geriau, kai netenka pėdinti 3 kilometrų iki parduotuvės. Taigi, prieš galvodami apie patį butą ir jo vidaus detales, kaip santechnika ar durų tipas, pirmiausia tvirtai nuspręskite, kokiame rajone jūs orėtumėte gyventi.

Namo būklė. Kai jau vaikštote po butus, prieš užeidami visuomet pasidomėkite apie paties gyvenamojo namo būklę. Kokie statybos metai? Ar namas buvo renovuotas? Kokios namo sienos: blokinės, monolitinės, mūrinės? Blokinės sienos paprasčiausiai ir greičiausiai pastatomos, tačiau yra nepatvarios. Mūrinės – šiuolaikinės. Jų tarnavimo laikas ilgesnis, žiemą jos nepraleidžia šalčio, vasarą – karščio. Taip pat įvertinkite buto vietą name: kokiame jis aukšte? Niekada, jei turite galimybę nesirinkite buto viršutiniame ir pirmame aukšte.

Vidaus būklė. Atverkite akis ir nežiūrėkite tik ten, kur jums rodo brokeris ar buto savininkas – jie visuomet rodys tik į gražias detales. Apžiūrėkite, ar nepasenusi santechnika. Jei vamzdžiai seni – teks juos keisti, arba kitaip rizikuosite užtvindyti ne tik savo butą, bet ir kaimynus. Įvertinkite langus – jei jie nekokybiški arba seni, žiemą prarasite šilumą ir teks daugiau mokėti komunalinių mokesčių. Niekuomet nepamirškite kritiškai įvertinti išplanavimo – ar jis jums bus patogus toks, koks yra, ar teks keisti? Tam gali vėl prireikti papildomų išlaidų.

Populiariausi durų tipai Lietuvoje

durysDurys – tai tikrai svarbi kiekvienų namų detalė. Nors dažniausiai atrodo, kad durų net nepastebime, tačiau realiai, pro jas praeiname dešimtis kartų kasdien, todėl iš tikro, jos yra svarbios tiek saugumo, tiek išvaizdos atžvilgiu. Šiandienos straipsnyje kalbėsime apie populiariausius durų tipus Lietuvoje.

Medinės durys

Medinės durys – tai dažniausiais pasirinkimas jei kalbėsime apie duris namo viduje. Medinės durys yra pakankamai patvarios bei išties gražios, dėl ko žmonės ir renkasi jas namo viduje. Taip, jei lyginsime su kitų, patvaresnių tipų, durimis, medinės durys pajėgumu joms nusileidžia. Vis dėlto, būtent dėl to šios durys ir yra populiarios būtent namo viduje, kadangi jame ypatingo saugumo dažniausiai nereikia – kambaryje, durims, svarbiausia yra išvaizda bei patogumas, ką ir garantuoja medinės durys.

Metalinės durys

Metalinės durys – tai vis labiau populiarėjantis žmonių pasirinkimas. Jos ypač išsiskiria savo tvirtumu, kadangi yra išties saugios bei dažnai naudojamos tarp lauko bei namo vidaus. Vis dėlto, metalinės durys taip pat turi ir nemažai minusų, kurie neleidžia šiam durų tipui dar labiau išpopuliarėti. Metalinės durys, pirmiausia, yra išties ganėtinai brangios – jos gali kainuoti netgi iki keleto tūkstančių litų, kas Lietuvoje yra išties dideli, nemažai lietuvių daliai neprieinami, pinigai. Taip pat, metalinės durys nėra labai patogios naudojimui namo viduje.

Šarvuotos durys

Šarvuotos durys – šiuo metu visapusiškai populiariausias žmonių pasirinkimas Lietuvoje. Tai – durys, sukurtos ypatingai kokybiškai, siekiant apsaugoti žmones nuo įvairių įsilaužimų, kas paverčia šias duris praktiškai neįveikiamomis. Būtent dėl šios priežasties, didžioji dalis Lietuvos žmonių šias duris renkasi išėjimui iš patalpos įrengti. Taip pat, kai kurie žmones jas naudoja ir patalpose, tarp įėjimų iš vienos patalpos į kitą, kas ir leidžia šarvuotas duris vadinti populiariausias mūsų valstybėje.

Belieka konstatuoti, jog būtent šie trys durų tipai šiuo metu yra populiariausi mūsų šalyje. Vis dėlto, iš esmės tai nėra labai gerai, nes tai kiek sumažina potencialią konkurenciją, kas kiek mažina durų gamybos Lietuvoje rinkos tobulėjimo spartą. Belieka tikėtis, jog su laiku atsiras dar daugiau durų tipų, kurie bus visapusiškai patrauklūs bei sulauks didelio žmonių populiarumo, kas sukels dar didesnę šios rinkos tarpusavio konkurenciją mūsų šalyje bei leis durų gamybai Lietuvoje dar sparčiau tobulėti, kas leis pasiekti dar geresnių rezultatų tiek populiarumo, tiek durų kokybės atžvilgiu, kas būtų išties naudinga.

Oro kondicionavimas namuose ir tam skirta įranga

kondicionavimasKeliaudami atostogauti į šiltus kraštus sezono metu ir ieškodami viešbučio, žiūrime, kad jame būtinai būtų įrengti kondicionieriai. Oro kondicionavimas ten, kur beveik ištisus metu šviečia saulė yra ne prabanga, o būtinybė, tad ir daugelis viešbučių yra tuo pasirūpinę, įsirengę kondicionierius. Vargu ar pavyktų užmigti patalpose, kurios prikaitintos daugiau nei +25 laipsniai, tad atostogas bei gyvenimą prie šiltų jūrų mes taip pat vargiai įsivaizduojame be patalpose vėsinamo oro. Grįžus po atostogų į namus, taip pat norisi gaivaus ir vėdinamo oro, tad imame svarstyti galimybę įsirengti kondicionierių ir savame būste.

Oro kondicionavimo įrenginio uždavinys yra kondicionuoti į patalpas iš lauko pučiamą švarų orą taip, kad patalpose esantys žmonės jaustųsi patogiai. Jeigu pramoniniai kondicionieriai yra profesionalūs ir pasižymi aukštu našumo, sukurti tam, kad palaikytų optimalią oro temperatūrą, švarumą didelio ploto pastatuose, o buitiniai kondicionieriai yra specialiai sukurti masiniam vartojimui, tai jie dažniausiai tinkami montuoti gyvenamosiose patalpose, nedideliuose ofisuose, kavinėse bei kitose nedidelėse komercinėse patalpose. Tad Jums, norintiems turėti gaivų orą namuose, galima rinktis buitinius kondicionierius arba dar susipažinti, kas yra mobilūs kondicionieriai. Pastarieji įrenginiai yra vieni patogiausių naudoti bet kuriuose namuose. Ne veltui jie ir vadinami mobiliaisiais, nes jų vietą galima labai lengvai pakeisti. Šie kondicionieriai turi ratukus, kurių pagalba galima jį stumdyti. Mobilus kondicionierius yra sudarytas iš vieno bloko, kuriame yra garintuvas, kondensatorius ir kompresorius.

Tiek buitinis, tiek mobilus kondicionierius kaina skiriasi, nes viskas priklauso nuo jų galingumo, funkcijų ir kitų charakteristikų. Tačiau abu prietaisai garantuos, kad oro kondicionavimas Jūsų namuose veiktų nepriekaištingai. Nors žmonės, besidomintys šiuo malonumu namuose, prisiskaito įvairiausių patarimų ir pasiūlymų, būna nugirdę ir apie prietaisus, kurie vadinami šilumos siurbliai. Tai taip pat vienas iš būdų, kaip veikia šildymo sistema namuose. Šie prietaisai surenka šilumą, esančią žemėje, vandenyje arba ore ir ją paprasčiausia perneša į namus bei išskirsto į namų apšildymo sistemą. Veikia tarsi užburtas ratas, kuriame dalyvauja saulės šiluma.

Tad oro kondicionavimas Jūsų namuose gali būti palaikomas tiek buitiniais, tiek mobiliais kondicionieriais. Kurį pasirinkti geriau – kreipkitės pagalbos į specialistus bei šiais prietaisais prekiaujančiomis kompanijomis.

Keramikiniai kaminai: (vokiška) kokybė – svarbiausia

niko kaminaiPatyrę namų statytojai, pastatę ne vieną ir ne tris namus lyg susitarę kalba daugiau apie statybinių medžiagų kokybę, nei apie kainą, kainą palikdami antrame ar net gi trečiame plane. Atrodo, kad kaina turėtų būti svarbiausias kriterijus renkantis tam tikras statybines medžiagas ar inžinerinių sistemų įrangą, tačiau taip yra toli gražu ne visada.

„Jei kaina žema, greičiausiai tai bus koks nesaugus kinietiškas š…“, – tiesiai šviesiai rėžia patyręs statybininkas savo klientui, pasidalinusiam savo ketinimais pirkti vieną ar kita statyboms reikalingą įrangą. „Geriau jau sumokėti kiek daugiau, bet rinktis vokišką, blogiausiu atveju, lenkišką produktą, kuris bus bent kiek kokybiškesnis už kinietišką. Žinoma, ko gero geriausią statybų įrangą gamina vokiečiai – jie labai daug investuoja į naujas technologijas, turi išskirtinį požiūri į darbo kokybę, todėl jų gaminama produkciją, pažangumu, jau nekalbant apie patikimumą, gerokai lenkia savo konkurentus“, – dalinasi patirtimi statybininkas.

Kaminai yra ta namo dalis, kuri žemos kokybės klaidos tiesiog neatleidžia. Pigus lenkiškas kaminas visų pirma gali būti labai abejotino saugumo, o saugumas – svarbiausia. Su dūmais, smalkėmis ir ugnimi juokauti jokiu būdu negalima – mažas dūmų (smalkių) nuotėkis ar suodžių gaisras kamine ir jūs per plauką nuo nelaimės – jūsų pačių ar artimųjų mirties, kitos neatstatomos žalos, gaisro suniokoto turto! Dėl to kaminams reikia skirti ypatingą dėmesį.

Ką reiktų žinoti apie kaminus, kad galėtumėte ramiai miegoti?

 • Keramikiniai kaminai yra vieni populiariausių šiuo metu ne tik dėl jų sudedamųjų elementų lengvumo ir paprastumo montuoti, bet svarbiausia dėl ypatingų saugumo rodiklių. Kokybiški keramikiniai kaminai (pavyzdžiui vokiški NIKO kaminai) atlaiko itin aukštas darbines temperatūras (iki 600 laipsnių), taip pat yra atsparūs suodžių užsidegimui kamine.
 • Kad ir koks kokybiškas bebūtų kaminas, jo saugumas ir ilgaamžiškumas dar labai priklauso ir nuo sumontavimo kokybės. Jei kaminas sumontuotas profesionaliai – patyrusių meistrų, kurie vadovaujasi instrukcijomis, rekomendacijomis – jis bus ir saugus ir ilgaamžis.
 • Keramikinis kaminas taip vadinamas dėl vidinių keraminių kamino sistemos elementų. Keramikiniai kaminai gali būti su vienu arba dviem dūmų kanalais, taip pat su viena ar keliomis ventiliacijos angomis, kurios gali būti toje pačioje kamino sistemoje arba kitoje, pastatytoje šalia.
 • Kamino vamzdis (dūmtakis) yra apvalus, nors keramzitbetonio blokeliai iš išorės atrodo kvadratiniai arba stačiakampio formos. Apvalios formos anga dūmams išeiti yra kur kas efektyvesnė už kvadratinę (tradicinio plytinio kamino), o kvadrato ar stačiakampio formos kamino blokelių pagrindas – stabilesnis.
 • Kokybiškiems vokiškiems kaminams yra suteikiama „tikra“ raštiška 30 metų garantija, kai kurie kitų šalių gamintojai tokios apimties garantiją deklaruoja tik „žodžiu“. Visi kaminai turi turėti reikalingus sertifikatus ir CE žymėjimą, liudijantį, kad gaminys iš tiesų yra kokybiškas ir atitinka visus Europos Sąjungoje keliamus produkto kokybės reikalavimus.
 • Vieni populiariausių Europoje kaminų gamintojai yra NIKO, Schiedel, Tona, Plewa. Visi „vokiečiai“! Jų gaminamos produkcijos specifikacijos, anot statybos specialistų, yra panašios, skiriasi tik elementų išvaizda, kai kurios technologijos, ir aišku, kaina. Šaltiniai teigia, kad geriausias kainos ir kokybės santykis priklauso NIKO kaminams, kurie niekuo nenusileidžia savo konkurentams, nors ir neturi 50-100 metų gamybos patirties, bet yra nenuilstantys novatoriai.

Šiuolaikiniai, naujos kartos keraminiai kaminai yra kuriami pasitelkiant pažangiausias technologijas, preciziškai tiriami specialiose laboratorijose, kamino sistemas eksploatuojant ekstremaliomis sąlygomis, imituojant suodžių gaisrus kamine ir pan., todėl jie yra tokie patikimi, saugūs ir ilgaamžiški. Taigi, taupyti šioje srityje kelis šimtus litų, tikrai neverta, nes didžiąja dalimi nuo kamino ir priklauso viso namo saugumas bei likimas.

Elekriniai židiniai ir jų privalumai

židiniaiŽidinys dažniausiai asocijuojasi su didžiuliais ir erdviais namais. Turbūt daugelis iš mūsų pavydžiai stebi filmų scenas, kuriose įsimylėjeliai glaudžiasi vienas prie kito didžiulio židinio šviesoje. Mitas, kad židinį gali įsirengti tik privačių namų gyventojai, jau seniai paneigtas. Jūs visada svajojote apie jaukius ir šiltus namus su dailiu nors ir nedideliu židiniu? Židiniai Jums visada buvo troškimas, kurio negalėjote sau leisti, nes gyvenate bute? Pamirškite senas tiesas ir įsigykite elektrinį židinį, kuris paskutiniu laiku yra viena populiariausių židinių gamintoj prekių.

Panašumas

Šiuolaikiniai židinių gamintojai per daugelį metų atrinko geriausias gamybos technikas ir prisitaikė prie  šiuolaikinių klientų norų. Tad šiandien elektriniai židiniai savo tikroviškumu beveik nesiskiria nuo kūrenamų židinių. Dažnai elektriniuose židiniuose sukuriama liepsnos imitacija yra tokia tikroviška, kad ją lengva sumaišyti su realia liepsna.

Kaina

Vienas didžiausių elektrinių židinių privalumų yra kaina. Ne tik elektrinių židinių kapsulės, bet ir priežiūrai reikalingos priemonės yra kur kas pigesnės nei tradicinių kūrenamų židinių. Būtent dėl šios priežasties vis dažniau net ir privačių namų gyventojai mieliau renkasi elektrinį, nei kūrenamą židinį.

Naudingas ištisus metus

Dar vienas puikus elektrinio židinio privalumas yra tas, kad jį galėsite naudoti bet kokiu metų laiku. Elektriniai židinių ugniakurai turi kelis darbo rėžimus, todėl lengvai galite pasirinkti, kada židinys veiks su šildymu ir kada be jo. Tai reiškia, jog židinį galėsite įsijungti ir ilgais vasaros vakarais, kai norisi tik jaukios židinio švieselės kambaryje.

Paprasta įrengti

Kadangi elektrinis židinys neturi kamino, tokių židinių montavimas yra labai paprastas ir greitas. Dažniausiai tokių židinių net neprivaloma tvirtinti prie grindų pagrindo. Žinoma, jei norite, kad elektrinis židinys atrodytų kuo tikroviškiau, patartina montuoti jį į sieną, nes būtent tokiu būdu įrengtas elektrinis židinys labiausiai primins kūrenamą židinį.

Tvarka namuose

Moterys namų šeimininkės labiausiai mėgsta elektrinius židinius ne dėl paprasto montavimo ar tikroviškumo, o dėl kiek kitos priežasties. Elektriniai židiniai – yra kone patys švariausiu iš visų židinių tipų. Nereikia nuolat valyti šių židinių vidaus ir kamino, o tai kiekvienos šeimininkės svajonė.

Kuo pasirūpinti, kad namai išties būtų be dūmų?

kaminaiKiekvienam namo savininkui svarbi yra jo namo išvaizda bei gera būklė. Nuosavų namų savininkams, patiems besišildantiems savo būstą, gana svarbūs namų akcentai yra kaminai. Kad šiluma patektų į namus ir tinkamai po juos pasklistų be jokių suodžių ar smalkių, svarbu pasirūpinti derama šildymo sistema. Į tai įeina ne tik katilinės, krosnys, radiatoriai, bet ir kaminu sistemos. Svarbu, kad kiekvieno namo kaminas ne tik pats būtų kokybiškas, bet ir kokybiškai pastatytas. Todėl tokiais darbais specialistai pataria neužsiimti nepatyrusiems ir nieko apie tai neišmanantiems asmenims. Profesionalų darbas, nors ir kainuoja, vis dėlto yra patikimesnis ir saugesnis. Taip netgi galima sutaupyti. Nes jeigu kaminą statysite patys apie tai nenusimanydami, didelė tikimybė, jog jį gana greitai gali prireikti taisyti ar keisti. Toliau aptariami dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, jeigu norite, kad jūsų namuose tikrąja ta žodžio prasme nebūtų dūmų.

Rūšys

Vieni svarbiausių namų elementų yra kaminai. Jie lemia šildymo įrenginio veikimą, todėl būtina pasirūpinti, kad jūsų namų kaminas būtų kokybiškas ir patikimas. Kokie kaminai yra kokybiški, kokie patvarūs ir kokie yra išties geri, vienareikšmio atsakymo nėra. Tam įtakos turi daugybė veiksnių. Vienas jų –medžiaga, iš kurios yra pagamintos kaminu sistemos. Kaminai gali būti kelių rūšių:

 • mūriniai,
 • keraminiai,
 • plieniniai,
 • moliniai,
 • akmeniniai.

Kokį kaminą rinksitės savo namui, priklausys nuo jūsų. Specialistai pataria atsižvelgti į namą, jo statybines medžiagas ir kitus aspektus, kurie padės nuspręsti, koks kaminas jums yra tinkamas. Ne visų namų kaminai muriniai ar moliniai gali būti. Jeigu neapsisprendžiate, koks kaminas tinkamiausias jūsų namui, teiraukitės specialistų patarimo. Mūriniai kaminai statomi paties namo statybos metu, todėl dar prieš statydami namą turėtumėte apsispręsti, kokio kamino norėsite. Jeigu tai bus pristatomi kaminai, taip pat reikia laiku sumąstyti, kur tokį kaminą statyti, kokio dydžio jis bus, kokio gamintojo ir kita.

Priežiūra

Pastaruoju metu populiariausi yra mūriniai ir metaliniai kaminai. Taip pat paklausūs ir betono konstrukcijų kaminai. Vis dėlto, kad ir koks jūsų namo kaminas būtų, svarbu yra tinkamai jį prižiūrėti ir pasirūpinti. Vokiški teigiamai vertinami kaminai schiedel yra vertinami dėl jų aukštos kokybės ir naudingų specialistų patarimų. Tačiau net ir pačios geriausios kokybės kaminai nebus funkcionalūs, jeigu nebus tinkamai prižiūrimi. Kaip rūpintis jūsų namų kaminu galite konsultuotis su specialistais ar internete ieškoti reikiamos informacijos. Sužinoti,  kaip valomi kaminai, kada juos geriausia valyti taip pat galite klausdami specialistų konsultantų. Profesionalai pataria kaminus valyti bent du kartus per metus. Valyti kaminus galima mechaniniu būdu arba cheminiais preparatais, priklausomai nuo to, kada paskutinį kartą buvo valytas jūsų kaminas. Ar tai būtų kaminai pirtims, ar nuosaviems namams, ar kitokioms valdoms, visus juos būtina deramai prižiūrėti. Tuomet jie ir tarnaus ilgiau.

Išlaidos

Tinkamai parinktas kaminas, kokybiškai įrengtas ir deramai prižiūrimas tarnaus kur kas ilgiau nei prasti ir neprižiūrimi kaminai. Kartais žmonės siekia sutaupyti įsirengdami savo namus. Patartina nepamiršti patarlės – skūpus moka du kartus. Tačiau kartais kaminai akcija turi, tada galima ir geros kokybės bei patikimo gamintojo kaminų sistemas įsigyti pigiau. Specialistai rekomenduoja išsiaiškinti, kodėl tam tikras kaminas kainuoja mažiau. Kartais kaina nuleidžiama dėl defektų ar kitokių minusų. Patartina pasidomi, kodėl kai kurie kaminai kainos atžvilgiu skiriasi nežymiai, o kiti – beveik perpus, nors to paties gamintojo. Siekdami sutaupyti pinigų pagalvokite apie nekokybiškų kaminų įrengimą, priežiūrą ir jų tarnavimo laiką. Galbūt geriau brangesni kaminai, bet gerokai kokybiškesni ir patikimesni.

Noriu parduoti butą 2

Tai antras straipsnis „Noriu parduoti butą“ rubrikoje. Pirmajame straipsnyje aptarėme, kaip įvertinti būstą. Šiandien – dar keletas dalykų, kuriuos reikėtų žinoti nustatant buto kainą.

NT mokesciaiSusiruošę parduoti butą, nepamirškite, kad už jį gauti pinigai bus laikomi pajamomis. Vadinasi, turėsite sumokėti 15% GPM. GPM skaičiuojamas nuo realių pajamų. Tai reiškia, kad 15% GPM bus nuskaičiuota nuo sumos, gautos iš pajamų už buto pardavimą, atėmus jo įsigijimo kainą, parduodant sumokėtą komisinį atlyginimą bei kitus mokesčius, susijusius su būsto pardavimu. Tad nustatydami realią būsto pardavimo ir prašomą kainas, nepamirškite ir 15% GPM. Tiesa, tam tikrai atvejais yra taikomos lengvatos. Ar galite pasinaudoti mokestinėmis lengvatomis, sužinosite Valstybinės mokesčių inspekcijos svetainėje www.vmi.lt arba Lietuvos respublikos tinklapyje www.lrs.lt.

Į ką dar reikėtų atkreipti dėmesį nustatant buto kainą? Tikriausiai begalę kartų prekybos centruose matėte kainas, kurios baigiasi x,x9 arba x,95 Lt ir panašiai. Tai senas prekybininkų triukas, tačiau jis kiekvieną kartą pasiteisina: nors 68,00 yra mažiau nei 69,95, tačiau iš pirmo žvilgsnio antroji kaina atrodo patrauklesnė. Butas yra lygiai tokia pati prekė, kaip dešra ar kepurė. Tad kodėl jam nepritaikius to paties triuko?

Tarkime, pasinaudoję uNTu.lt nustatėte buto kainą: 288 000 Lt. Tiems, kas neskaitė „Noriu parduoti butą I“, paaiškiname: uNTu.lt yra nemokamas nekilnojamo turto įvertinimo įrankis. Tai labai patogi naujo tipo paslauga nekilnojamojo turto rinkoje: užsiregistruojate svetainėje, įvedate duomenis apie  butą ir gaunate realų būsto įvertinimą. Įvertinimas grindžiamas „Registrų centro“ duomenimis apie nekilnojamąjį turtą, naujausius sandėrius ir bendrąją nekilnojamojo turto rinkos padėtį. Šiuo metu galima gauti Vilniaus miesto butų įvertinimus, tačiau artimiausiu metu bus galima sužinoti bet kuriame Lietuvos mieste esančio buto preliminarią kainą.

Taigi, gavote buto įvertinimą, paskaitę skelbimus, palyginote su kitais panašiais butais, nepamiršote 15% pajamų mokesčio: jūsų buto kaina 288 000 Lt. Tai yra tikroji buto pardavimo kaina. Kad parduotumėte už 288 000 Lt, turite prašyti 300 000 Lt – tai yra pakelti keliais procentais. Taip turėsite rezervo derėjimuisi. Apie tai taip pat rašėme ankstesniame straipsnyje. Tačiau 300 000 Lt yra akims „nepatraukli“ suma. Nepabijokite pritaikyti senąjį prekybininkų triuką ir nuo prašomos kainos „numesti“ kelis litus – prašykite ne  300 000 Lt, o,  pavyzdžiui, 299 995 Lt. Gali pasirodyti neracionalu ir netgi kvaila, bet tai veikia.

Išsami ir tiksli informacija, kurią galima rasti internete teikia daug privalumų, kai reikia įvertinti būsto kainą. Įvairios duomenų bazės, informacinės svetainės, vertinimo programos ir skelbimų portalai išties padeda tvirčiau jaustis parduodant butą. Tačiau taip pat nepamirškite ir mažyčių gudrybių. Sėkmės!