Renkamės butą: į ką atkreipti dėmesį?

bathroomDaugelis jaunų žmonių susiduria su problema, kuri atrodytų juokinga jų tėvams ar seneliams. Į ką labiausiai reikėtų atkreipti dėmesį renkantis naują butą? Ateiti apsižvalgyti, įvertinti gražų interjerą ir švarią laiptinę gali visi, tačiau pažvelgti į ateitį ir nuspėti, kas bus svarbu per ateinančius metus, reikia patyrusios akies. Ne veltui jaunuoliai tiek daug konsultuojasi, klausinėja ir veda apžiūrinėti butų savo tėvus: tik jie pasakys, kad santechnika gali būti nepatvari, kad grindys ilgai nelaikys, kad langai netinkamoje pusėje, kad žiemą reikės daug šildyti… Šiame straipsnyje išsamiai ir eilės tvarka išdėstysime svarbiausius dalykus, į kuriuos turėtų atkreipti kiekvienas būsimasis naujo buto šeimininkas.

Vieta. Pats svarbiausias klausimas, į kurį turėtų atsakyti sau kiekvienas: kur aš noriu gyventi? Nes nesvarbu, kiek daug pliusų turi butas – jei jis netinkamoje vietoje, ilgainiui prakeiksite savo lengvabūdiškumą. Nekalbant apie visuomenės sudarytus prestižiškumo reitingus, kiekvienam asmeniui reikėtų atsargiai įvertinti ir pasirinkti tą rajoną, kuris jam ar jai yra patogiausias. Patogumas, žinoma, kiekvieno asmeninis reikalas: vienam patogu, kai darbas arti. Kitas nori, kad būtų patogu ir saugu vaikams eiti į mokyklą. Kitam nėra nieko geriau, kai netenka pėdinti 3 kilometrų iki parduotuvės. Taigi, prieš galvodami apie patį butą ir jo vidaus detales, kaip santechnika ar durų tipas, pirmiausia tvirtai nuspręskite, kokiame rajone jūs orėtumėte gyventi.

Namo būklė. Kai jau vaikštote po butus, prieš užeidami visuomet pasidomėkite apie paties gyvenamojo namo būklę. Kokie statybos metai? Ar namas buvo renovuotas? Kokios namo sienos: blokinės, monolitinės, mūrinės? Blokinės sienos paprasčiausiai ir greičiausiai pastatomos, tačiau yra nepatvarios. Mūrinės – šiuolaikinės. Jų tarnavimo laikas ilgesnis, žiemą jos nepraleidžia šalčio, vasarą – karščio. Taip pat įvertinkite buto vietą name: kokiame jis aukšte? Niekada, jei turite galimybę nesirinkite buto viršutiniame ir pirmame aukšte.

Vidaus būklė. Atverkite akis ir nežiūrėkite tik ten, kur jums rodo brokeris ar buto savininkas – jie visuomet rodys tik į gražias detales. Apžiūrėkite, ar nepasenusi santechnika. Jei vamzdžiai seni – teks juos keisti, arba kitaip rizikuosite užtvindyti ne tik savo butą, bet ir kaimynus. Įvertinkite langus – jei jie nekokybiški arba seni, žiemą prarasite šilumą ir teks daugiau mokėti komunalinių mokesčių. Niekuomet nepamirškite kritiškai įvertinti išplanavimo – ar jis jums bus patogus toks, koks yra, ar teks keisti? Tam gali vėl prireikti papildomų išlaidų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *