Kuo pasirūpinti, kad namai išties būtų be dūmų?

kaminaiKiekvienam namo savininkui svarbi yra jo namo išvaizda bei gera būklė. Nuosavų namų savininkams, patiems besišildantiems savo būstą, gana svarbūs namų akcentai yra kaminai. Kad šiluma patektų į namus ir tinkamai po juos pasklistų be jokių suodžių ar smalkių, svarbu pasirūpinti derama šildymo sistema. Į tai įeina ne tik katilinės, krosnys, radiatoriai, bet ir kaminu sistemos. Svarbu, kad kiekvieno namo kaminas ne tik pats būtų kokybiškas, bet ir kokybiškai pastatytas. Todėl tokiais darbais specialistai pataria neužsiimti nepatyrusiems ir nieko apie tai neišmanantiems asmenims. Profesionalų darbas, nors ir kainuoja, vis dėlto yra patikimesnis ir saugesnis. Taip netgi galima sutaupyti. Nes jeigu kaminą statysite patys apie tai nenusimanydami, didelė tikimybė, jog jį gana greitai gali prireikti taisyti ar keisti. Toliau aptariami dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, jeigu norite, kad jūsų namuose tikrąja ta žodžio prasme nebūtų dūmų.

Rūšys

Vieni svarbiausių namų elementų yra kaminai. Jie lemia šildymo įrenginio veikimą, todėl būtina pasirūpinti, kad jūsų namų kaminas būtų kokybiškas ir patikimas. Kokie kaminai yra kokybiški, kokie patvarūs ir kokie yra išties geri, vienareikšmio atsakymo nėra. Tam įtakos turi daugybė veiksnių. Vienas jų –medžiaga, iš kurios yra pagamintos kaminu sistemos. Kaminai gali būti kelių rūšių:

  • mūriniai,
  • keraminiai,
  • plieniniai,
  • moliniai,
  • akmeniniai.

Kokį kaminą rinksitės savo namui, priklausys nuo jūsų. Specialistai pataria atsižvelgti į namą, jo statybines medžiagas ir kitus aspektus, kurie padės nuspręsti, koks kaminas jums yra tinkamas. Ne visų namų kaminai muriniai ar moliniai gali būti. Jeigu neapsisprendžiate, koks kaminas tinkamiausias jūsų namui, teiraukitės specialistų patarimo. Mūriniai kaminai statomi paties namo statybos metu, todėl dar prieš statydami namą turėtumėte apsispręsti, kokio kamino norėsite. Jeigu tai bus pristatomi kaminai, taip pat reikia laiku sumąstyti, kur tokį kaminą statyti, kokio dydžio jis bus, kokio gamintojo ir kita.

Priežiūra

Pastaruoju metu populiariausi yra mūriniai ir metaliniai kaminai. Taip pat paklausūs ir betono konstrukcijų kaminai. Vis dėlto, kad ir koks jūsų namo kaminas būtų, svarbu yra tinkamai jį prižiūrėti ir pasirūpinti. Vokiški teigiamai vertinami kaminai schiedel yra vertinami dėl jų aukštos kokybės ir naudingų specialistų patarimų. Tačiau net ir pačios geriausios kokybės kaminai nebus funkcionalūs, jeigu nebus tinkamai prižiūrimi. Kaip rūpintis jūsų namų kaminu galite konsultuotis su specialistais ar internete ieškoti reikiamos informacijos. Sužinoti,  kaip valomi kaminai, kada juos geriausia valyti taip pat galite klausdami specialistų konsultantų. Profesionalai pataria kaminus valyti bent du kartus per metus. Valyti kaminus galima mechaniniu būdu arba cheminiais preparatais, priklausomai nuo to, kada paskutinį kartą buvo valytas jūsų kaminas. Ar tai būtų kaminai pirtims, ar nuosaviems namams, ar kitokioms valdoms, visus juos būtina deramai prižiūrėti. Tuomet jie ir tarnaus ilgiau.

Išlaidos

Tinkamai parinktas kaminas, kokybiškai įrengtas ir deramai prižiūrimas tarnaus kur kas ilgiau nei prasti ir neprižiūrimi kaminai. Kartais žmonės siekia sutaupyti įsirengdami savo namus. Patartina nepamiršti patarlės – skūpus moka du kartus. Tačiau kartais kaminai akcija turi, tada galima ir geros kokybės bei patikimo gamintojo kaminų sistemas įsigyti pigiau. Specialistai rekomenduoja išsiaiškinti, kodėl tam tikras kaminas kainuoja mažiau. Kartais kaina nuleidžiama dėl defektų ar kitokių minusų. Patartina pasidomi, kodėl kai kurie kaminai kainos atžvilgiu skiriasi nežymiai, o kiti – beveik perpus, nors to paties gamintojo. Siekdami sutaupyti pinigų pagalvokite apie nekokybiškų kaminų įrengimą, priežiūrą ir jų tarnavimo laiką. Galbūt geriau brangesni kaminai, bet gerokai kokybiškesni ir patikimesni.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *