Kaminai – dažniausiai užduodami klausimai

kaminaiTinkamai įrengti kaminai šildymo sezono metu gali puikiai pasitarnauti. Jie ne vien padės sutaupyti šilumos nuostolius, bet ir sutaupys išlaidas, užtikrins optimalų šildymo sistemos darbą ir apsaugą. Būtent todėl kokybiškai montuoti kaminą būtina. Visgi, ne kiekvienas žino ir puikiai išmano šią sritį. Dažnai pasitaiko klausimų, į kuriuos stengiasi atsakyti šios srities specialistai.

Kokie yra kaminų tipai ir jų skirtumai? Gyvenamuosiuose namuose kaminai paprastai yra klasifikuojami į tris pagrindines kaminų grupes. Tai mūriniai, moduliniai ir metaliniai pristatomieji. Jie tarpusavyje skiriasi savo konstrukcija, taip pat skiriasi ir jų kamino įdėklas. Mūrinio kamino konstrukcijai naudojamos plytos ar blokeliai, o jo dėklas yra pagamintas iš nerūdijančio plieno. Modulinis kaminas dažniausiai yra montuojamas iš lavos ar keramzitbetonio blokelių, o jo dėklas – keramikinis.

Vienasieniai ar dvisieniai kaminai – kas geriau? Vienasienis kamino įdėklas į kaminą montuojamas siekiant apsaugoti kaminą nuo pernelyg didelio kondensato poveikio. Jis įprastai susidaro degant kietam, skystam arba dujiniam kurui ir taip daro žalą. Tuo tarpu dvisienis dūmtraukis montuojamas, kai nėra mūrinio dūmtraukio arba tuomet, kai nėra reikiamų matmenų įdėklo pasirinktam šildymo įrenginiui. Pasirinkti arba vieną, arba kitą konstrukciją yra svarbu, kadangi nuo jos priklauso kamino ir visos šilumos sistemos būklė.

Kuo ypatingi ir naudingi kamino įdėklai? Nerūdijančio plieno įdėklai dažniausiai yra montuojami į senos statybos mūrinius kaminus. Vienasieniai mūriniai kaminai lauke šąla, o vidinė jų dalis kenčia nuo pernelyg didelio kondensato, kuris skverbiasi per įvairius plytų plyšius, tinką ir taip ardo konstrukcijas ir patį kaminą. Kad pavyktų išvengti tokios kondensato pasekmės, svarbu į senos statybos mūrinius kaminus montuoti nerūdijančio plieno įdėklus, kurių pagalba pavyks išvengti nenumatyto kondensato poveikio ir pačio kamino irimo.

Šaltuoju sezono metu didelės šildymo kainos kiekvieną gyventoją įpareigoja susirūpinti taupesniu ir kiek kuklesniu gyvenimo būdu. Tokiu metu nepaprastai išryškėja kamino reikšmė, mat gerai įrengti ir prižiūrimi kaminai gali padėti sutaupyti. Jie tikrai netaps papildomu trukdžiu, priešingai – padės sumažinti išlaidas ir padės išvengti šildymo sistemos trikdžių.

Elekriniai židiniai ir jų privalumai

židiniaiŽidinys dažniausiai asocijuojasi su didžiuliais ir erdviais namais. Turbūt daugelis iš mūsų pavydžiai stebi filmų scenas, kuriose įsimylėjeliai glaudžiasi vienas prie kito didžiulio židinio šviesoje. Mitas, kad židinį gali įsirengti tik privačių namų gyventojai, jau seniai paneigtas. Jūs visada svajojote apie jaukius ir šiltus namus su dailiu nors ir nedideliu židiniu? Židiniai Jums visada buvo troškimas, kurio negalėjote sau leisti, nes gyvenate bute? Pamirškite senas tiesas ir įsigykite elektrinį židinį, kuris paskutiniu laiku yra viena populiariausių židinių gamintoj prekių.

Panašumas

Šiuolaikiniai židinių gamintojai per daugelį metų atrinko geriausias gamybos technikas ir prisitaikė prie  šiuolaikinių klientų norų. Tad šiandien elektriniai židiniai savo tikroviškumu beveik nesiskiria nuo kūrenamų židinių. Dažnai elektriniuose židiniuose sukuriama liepsnos imitacija yra tokia tikroviška, kad ją lengva sumaišyti su realia liepsna.

Kaina

Vienas didžiausių elektrinių židinių privalumų yra kaina. Ne tik elektrinių židinių kapsulės, bet ir priežiūrai reikalingos priemonės yra kur kas pigesnės nei tradicinių kūrenamų židinių. Būtent dėl šios priežasties vis dažniau net ir privačių namų gyventojai mieliau renkasi elektrinį, nei kūrenamą židinį.

Naudingas ištisus metus

Dar vienas puikus elektrinio židinio privalumas yra tas, kad jį galėsite naudoti bet kokiu metų laiku. Elektriniai židinių ugniakurai turi kelis darbo rėžimus, todėl lengvai galite pasirinkti, kada židinys veiks su šildymu ir kada be jo. Tai reiškia, jog židinį galėsite įsijungti ir ilgais vasaros vakarais, kai norisi tik jaukios židinio švieselės kambaryje.

Paprasta įrengti

Kadangi elektrinis židinys neturi kamino, tokių židinių montavimas yra labai paprastas ir greitas. Dažniausiai tokių židinių net neprivaloma tvirtinti prie grindų pagrindo. Žinoma, jei norite, kad elektrinis židinys atrodytų kuo tikroviškiau, patartina montuoti jį į sieną, nes būtent tokiu būdu įrengtas elektrinis židinys labiausiai primins kūrenamą židinį.

Tvarka namuose

Moterys namų šeimininkės labiausiai mėgsta elektrinius židinius ne dėl paprasto montavimo ar tikroviškumo, o dėl kiek kitos priežasties. Elektriniai židiniai – yra kone patys švariausiu iš visų židinių tipų. Nereikia nuolat valyti šių židinių vidaus ir kamino, o tai kiekvienos šeimininkės svajonė.

Kuo pasirūpinti, kad namai išties būtų be dūmų?

kaminaiKiekvienam namo savininkui svarbi yra jo namo išvaizda bei gera būklė. Nuosavų namų savininkams, patiems besišildantiems savo būstą, gana svarbūs namų akcentai yra kaminai. Kad šiluma patektų į namus ir tinkamai po juos pasklistų be jokių suodžių ar smalkių, svarbu pasirūpinti derama šildymo sistema. Į tai įeina ne tik katilinės, krosnys, radiatoriai, bet ir kaminu sistemos. Svarbu, kad kiekvieno namo kaminas ne tik pats būtų kokybiškas, bet ir kokybiškai pastatytas. Todėl tokiais darbais specialistai pataria neužsiimti nepatyrusiems ir nieko apie tai neišmanantiems asmenims. Profesionalų darbas, nors ir kainuoja, vis dėlto yra patikimesnis ir saugesnis. Taip netgi galima sutaupyti. Nes jeigu kaminą statysite patys apie tai nenusimanydami, didelė tikimybė, jog jį gana greitai gali prireikti taisyti ar keisti. Toliau aptariami dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, jeigu norite, kad jūsų namuose tikrąja ta žodžio prasme nebūtų dūmų.

Rūšys

Vieni svarbiausių namų elementų yra kaminai. Jie lemia šildymo įrenginio veikimą, todėl būtina pasirūpinti, kad jūsų namų kaminas būtų kokybiškas ir patikimas. Kokie kaminai yra kokybiški, kokie patvarūs ir kokie yra išties geri, vienareikšmio atsakymo nėra. Tam įtakos turi daugybė veiksnių. Vienas jų –medžiaga, iš kurios yra pagamintos kaminu sistemos. Kaminai gali būti kelių rūšių:

  • mūriniai,
  • keraminiai,
  • plieniniai,
  • moliniai,
  • akmeniniai.

Kokį kaminą rinksitės savo namui, priklausys nuo jūsų. Specialistai pataria atsižvelgti į namą, jo statybines medžiagas ir kitus aspektus, kurie padės nuspręsti, koks kaminas jums yra tinkamas. Ne visų namų kaminai muriniai ar moliniai gali būti. Jeigu neapsisprendžiate, koks kaminas tinkamiausias jūsų namui, teiraukitės specialistų patarimo. Mūriniai kaminai statomi paties namo statybos metu, todėl dar prieš statydami namą turėtumėte apsispręsti, kokio kamino norėsite. Jeigu tai bus pristatomi kaminai, taip pat reikia laiku sumąstyti, kur tokį kaminą statyti, kokio dydžio jis bus, kokio gamintojo ir kita.

Priežiūra

Pastaruoju metu populiariausi yra mūriniai ir metaliniai kaminai. Taip pat paklausūs ir betono konstrukcijų kaminai. Vis dėlto, kad ir koks jūsų namo kaminas būtų, svarbu yra tinkamai jį prižiūrėti ir pasirūpinti. Vokiški teigiamai vertinami kaminai schiedel yra vertinami dėl jų aukštos kokybės ir naudingų specialistų patarimų. Tačiau net ir pačios geriausios kokybės kaminai nebus funkcionalūs, jeigu nebus tinkamai prižiūrimi. Kaip rūpintis jūsų namų kaminu galite konsultuotis su specialistais ar internete ieškoti reikiamos informacijos. Sužinoti,  kaip valomi kaminai, kada juos geriausia valyti taip pat galite klausdami specialistų konsultantų. Profesionalai pataria kaminus valyti bent du kartus per metus. Valyti kaminus galima mechaniniu būdu arba cheminiais preparatais, priklausomai nuo to, kada paskutinį kartą buvo valytas jūsų kaminas. Ar tai būtų kaminai pirtims, ar nuosaviems namams, ar kitokioms valdoms, visus juos būtina deramai prižiūrėti. Tuomet jie ir tarnaus ilgiau.

Išlaidos

Tinkamai parinktas kaminas, kokybiškai įrengtas ir deramai prižiūrimas tarnaus kur kas ilgiau nei prasti ir neprižiūrimi kaminai. Kartais žmonės siekia sutaupyti įsirengdami savo namus. Patartina nepamiršti patarlės – skūpus moka du kartus. Tačiau kartais kaminai akcija turi, tada galima ir geros kokybės bei patikimo gamintojo kaminų sistemas įsigyti pigiau. Specialistai rekomenduoja išsiaiškinti, kodėl tam tikras kaminas kainuoja mažiau. Kartais kaina nuleidžiama dėl defektų ar kitokių minusų. Patartina pasidomi, kodėl kai kurie kaminai kainos atžvilgiu skiriasi nežymiai, o kiti – beveik perpus, nors to paties gamintojo. Siekdami sutaupyti pinigų pagalvokite apie nekokybiškų kaminų įrengimą, priežiūrą ir jų tarnavimo laiką. Galbūt geriau brangesni kaminai, bet gerokai kokybiškesni ir patikimesni.