Kaminai – dažniausiai užduodami klausimai

kaminaiTinkamai įrengti kaminai šildymo sezono metu gali puikiai pasitarnauti. Jie ne vien padės sutaupyti šilumos nuostolius, bet ir sutaupys išlaidas, užtikrins optimalų šildymo sistemos darbą ir apsaugą. Būtent todėl kokybiškai montuoti kaminą būtina. Visgi, ne kiekvienas žino ir puikiai išmano šią sritį. Dažnai pasitaiko klausimų, į kuriuos stengiasi atsakyti šios srities specialistai.

Kokie yra kaminų tipai ir jų skirtumai? Gyvenamuosiuose namuose kaminai paprastai yra klasifikuojami į tris pagrindines kaminų grupes. Tai mūriniai, moduliniai ir metaliniai pristatomieji. Jie tarpusavyje skiriasi savo konstrukcija, taip pat skiriasi ir jų kamino įdėklas. Mūrinio kamino konstrukcijai naudojamos plytos ar blokeliai, o jo dėklas yra pagamintas iš nerūdijančio plieno. Modulinis kaminas dažniausiai yra montuojamas iš lavos ar keramzitbetonio blokelių, o jo dėklas – keramikinis.

Vienasieniai ar dvisieniai kaminai – kas geriau? Vienasienis kamino įdėklas į kaminą montuojamas siekiant apsaugoti kaminą nuo pernelyg didelio kondensato poveikio. Jis įprastai susidaro degant kietam, skystam arba dujiniam kurui ir taip daro žalą. Tuo tarpu dvisienis dūmtraukis montuojamas, kai nėra mūrinio dūmtraukio arba tuomet, kai nėra reikiamų matmenų įdėklo pasirinktam šildymo įrenginiui. Pasirinkti arba vieną, arba kitą konstrukciją yra svarbu, kadangi nuo jos priklauso kamino ir visos šilumos sistemos būklė.

Kuo ypatingi ir naudingi kamino įdėklai? Nerūdijančio plieno įdėklai dažniausiai yra montuojami į senos statybos mūrinius kaminus. Vienasieniai mūriniai kaminai lauke šąla, o vidinė jų dalis kenčia nuo pernelyg didelio kondensato, kuris skverbiasi per įvairius plytų plyšius, tinką ir taip ardo konstrukcijas ir patį kaminą. Kad pavyktų išvengti tokios kondensato pasekmės, svarbu į senos statybos mūrinius kaminus montuoti nerūdijančio plieno įdėklus, kurių pagalba pavyks išvengti nenumatyto kondensato poveikio ir pačio kamino irimo.

Šaltuoju sezono metu didelės šildymo kainos kiekvieną gyventoją įpareigoja susirūpinti taupesniu ir kiek kuklesniu gyvenimo būdu. Tokiu metu nepaprastai išryškėja kamino reikšmė, mat gerai įrengti ir prižiūrimi kaminai gali padėti sutaupyti. Jie tikrai netaps papildomu trukdžiu, priešingai – padės sumažinti išlaidas ir padės išvengti šildymo sistemos trikdžių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *