Kokios turi būti gerų kaminų kainos

kaminų kainosAr norite gero kamino pigiai? Aišku, kad taip. Jis gamintas Vokietijoje naudojant visas geriausias šiuolaikines technologijas. Turi visus CE saugumo žymėjimus ir sertifikatus. Suteikiama net 30 metų garantija. Pristatomas jis per 2-3 darbo dienas, o ne savaites, todėl labai patrauklus ir statytojams ir individualių namų savininkams. Žodžiu, „auksinis“ kaminas už medžio kainą 😉 Jei rimtai, kaminų kainos pakankamai nedidelės.

Štai pavyzdžiui 5 metrų aukščio kaminų kainos yra labai konkurencingos – vos 315 eur. Į kainą įskaičiuotas specialus 160 mm skersmens šamotinis dūmtraukis, keramzitiniai blokeliai su viena ventiliacine anga, glaistas, konusas, pavala, trišakis ir kitos reikalingos detalės. Aišku, neįtraukta montavimo darbų kaina, nes neaišku, kokio sudėtingumo projektas. Tai įvertinti gali tik patys montuotojai. Beje, dėl montuotojų. Norint gauti garantijas, būtina naudotis kvalifikuotų ir atitinkamus sertifikatus turinčių montuotojų paslaugomis. Jie paprastai yra susipažinę su visais keliamais saugumo reikalavimais ir kaminą pastatys kaip reikia, o ne pasižiūrėję keletą Youtube klipų…

5 metrų kamino gali pakakti nedideliame vieno aukšto name. Jei katilinė yra rūsyje arba namas dviejų aukštų, reikės jau kur kas aukštesnio kamino. Savaime suprantama, daugėja blokelių skaičius, dūmtraukio vamzdis ilgėja, reikalingi specialūs sujungimai. Dėl to padidėja ir kaina. 160 mm skersmens kaminas su viena ventiliacine anga kainuotų 445-485 – 8 arba 9 metrų aukščio. Atminkite, kad bent 50-70 cm kamino turi išeiti į išorę. Rūsyje statomas kamino „padėklas“ tikrai nebus tokio aukščio, tad visada geriau užsimesti šiek tiek viršaus…

Gerų kaminų kainos nėra labai jau didelės. Kodėl žinomi gamintojai tokie brangūs? Atsakymas paprastas – už žinomumą reikia mokėti. Taip, jų kokybė yra aukšta, tačiau žinomas vardas atsirado ne per vieną dieną. Buvo investuoti milijonai eurų į reklamos ir rinkodaros kampanijas visame pasaulyje, kad vardas būtų garsus. Štai kiekvieno kamino pirkėjas ir turi padengti bent 20-30 proc. kamino kainos, kuri ir skiriama reklamos išlaidoms. Kiti gamintojai nesireklamuoja taip intensyviai, todėl jų sąnaudos yra mažesnės ir kaminus gali parduoti pigiau.

Kita priežastis – kaminų prekyba internetu. Nėra ištaigingų parduotuvių ir vitrinų – viskas parduodama internetu, nes kiekvienas kaminas yra gana standartizuota prekė. Kai kurias detales statybininkams galima parduoti ir po vieną atskirai, tačiau ir jos keliauja tiesiai iš tiekėjo sandėlio. Kaminų kainos nesikandžioja, tik reikia jomis pasidomėti labiau. Aišku, prieš kiniškus gaminus teks nusilenkti, bet tik dėl kainos. Kokybės atžvilgiu vokiškos prekės kur kas geresnės.

 

 

 

Kaminai – dažniausiai užduodami klausimai

kaminaiTinkamai įrengti kaminai šildymo sezono metu gali puikiai pasitarnauti. Jie ne vien padės sutaupyti šilumos nuostolius, bet ir sutaupys išlaidas, užtikrins optimalų šildymo sistemos darbą ir apsaugą. Būtent todėl kokybiškai montuoti kaminą būtina. Visgi, ne kiekvienas žino ir puikiai išmano šią sritį. Dažnai pasitaiko klausimų, į kuriuos stengiasi atsakyti šios srities specialistai.

Kokie yra kaminų tipai ir jų skirtumai? Gyvenamuosiuose namuose kaminai paprastai yra klasifikuojami į tris pagrindines kaminų grupes. Tai mūriniai, moduliniai ir metaliniai pristatomieji. Jie tarpusavyje skiriasi savo konstrukcija, taip pat skiriasi ir jų kamino įdėklas. Mūrinio kamino konstrukcijai naudojamos plytos ar blokeliai, o jo dėklas yra pagamintas iš nerūdijančio plieno. Modulinis kaminas dažniausiai yra montuojamas iš lavos ar keramzitbetonio blokelių, o jo dėklas – keramikinis.

Vienasieniai ar dvisieniai kaminai – kas geriau? Vienasienis kamino įdėklas į kaminą montuojamas siekiant apsaugoti kaminą nuo pernelyg didelio kondensato poveikio. Jis įprastai susidaro degant kietam, skystam arba dujiniam kurui ir taip daro žalą. Tuo tarpu dvisienis dūmtraukis montuojamas, kai nėra mūrinio dūmtraukio arba tuomet, kai nėra reikiamų matmenų įdėklo pasirinktam šildymo įrenginiui. Pasirinkti arba vieną, arba kitą konstrukciją yra svarbu, kadangi nuo jos priklauso kamino ir visos šilumos sistemos būklė.

Kuo ypatingi ir naudingi kamino įdėklai? Nerūdijančio plieno įdėklai dažniausiai yra montuojami į senos statybos mūrinius kaminus. Vienasieniai mūriniai kaminai lauke šąla, o vidinė jų dalis kenčia nuo pernelyg didelio kondensato, kuris skverbiasi per įvairius plytų plyšius, tinką ir taip ardo konstrukcijas ir patį kaminą. Kad pavyktų išvengti tokios kondensato pasekmės, svarbu į senos statybos mūrinius kaminus montuoti nerūdijančio plieno įdėklus, kurių pagalba pavyks išvengti nenumatyto kondensato poveikio ir pačio kamino irimo.

Šaltuoju sezono metu didelės šildymo kainos kiekvieną gyventoją įpareigoja susirūpinti taupesniu ir kiek kuklesniu gyvenimo būdu. Tokiu metu nepaprastai išryškėja kamino reikšmė, mat gerai įrengti ir prižiūrimi kaminai gali padėti sutaupyti. Jie tikrai netaps papildomu trukdžiu, priešingai – padės sumažinti išlaidas ir padės išvengti šildymo sistemos trikdžių.

Kaip užtikrinti maksimaliai aukštą kaminų kokybę?

KaminaiKaminams ilgą laiką žmonės didesnio dėmesio neskirdavo, tačiau vis didėjantis namų šildymo sistemų pajėgumas ir į aplinką išmetamų dujų kiekis situaciją keičia, kadangi norint išvengti potencialių problemų didesnis nei įprasta dėmesys kaminams yra tiesiog būtinas. Būtent apie tai, kokie papildomi veiksmai gali padėti užtikrinti maksimaliai aukštą kaminų kokybę, šiandien ir kalbėsime.

Pasirūpinkite kamino stiprinimu

Viena iš dažniausiai pasitaikančių problemų su kaminais yra jų subyrėjimas dėl pernelyg didelio karščio. Ilgą laiką to nebūdavo, bet bėgant laikui namų šildymo sistemų pajėgumas didėja pakankamai dideliais tempais, ko pasekoje su didesniais nei įprasta krūviais susiduria ir kaminai. Būtent dėl to, jei norite, kad tendencingi šildymo sistemos tobulinimai vieną dieną jūsų namo kamino neprivestų prie kapituliacijos, tiesiog privalote skirti dėmesį ir jo tvirtumo užtikrinimui.

Puikią galimybę tai padaryti suteikia polistireninis putplastis, kurio papildomas sluoksnis, užtaisytas aplink kaminą, suteikia jam didesnį atsparumą iš vidaus sklindančiai šilumai. Taip pat, susidoroti su tokiu potencialiu pavojumi gali padėti ir kamino storinimas papildomu mūro sluoksniu ar net keletu jų, kas nors ir nepadidins kamino atsparumo karščiui, bet suteiks jam kur kas daugiau tvirtumo, ko pasekoje net ir ypač aukštai temperatūrai palaužti keleto sluoksnių kaminą bus ypač sudėtinga užduotis.

Visa tai – pakankamai didelę įtaką kamino subyrėjimo ar įtrūkimo rizikai mažinti darantys darbai, o kas svarbiausia – jie nors ir yra ypač efektyvūs, bet tikrai neišsiskiria ypač dideliu sudėtingumu ar kainomis, ko pasekoje skirti savo laiką ir pastangas jiems, norint pasirūpinti savo kamino kokybe, yra tiesiog privaloma.

Tendencingai atlikite kamino valymo darbus

Taip, kamino valymas yra tiesiogine to žodžio prasme „juodas“ darbas, kadangi tai yra ne tik sudėtingas, bet ir pakankamai nešvarus užsiėmimas, kas ir lemia tai, jog dauguma žmonių šio darbo stengiasi vengti, tikėdamiesi, jog jų kaminas švariu sugebės išlikti ir be to. Visgi, tai tėra iliuzija, kadangi bėgant laikui su užterštumo problemomis susiduria absoliučiai visi kaminai, todėl tikėtis, jog tai išsispręs be jokių pastangų yra tiesiog naivu. O į tai dėti pastangas tikrai reikėtų, kadangi vidinėje savo dalyje užsiteršęs kaminas, pirmiausia, tampa kur kas mažiau atsparus karščiui, kas lemia tai, jog padidėja kamino įtrūkimų ar net subyrėjimo rizika.

Negana to, nešvarumai kamino viduje kur kas sumažina dūmų pralaidumą, ko pasekoje ilgame laikotarpyje gali susidaryti ne tik didesnio karščio kamino viduje problemos, bet ir dūmų kaupimasis ar net išmetimas į namo patalpas, kas yra situacija, su kuria veikiausiai nenorėtų susidurti niekas. Būtent dėl to, negailėkite savo laiko pastangų tendencingai – geriausia bent kartą per metus kruopščiai atlikti kamino valymo darbus. O jei visgi šių darbų atlikimui jums gaila tiek savo laiko, tiek ir pastangų, o ir susidurti su potencialia sužalojimų rizika esant dideliam šio darbo atlikimo aukščiui tikrai nenorėtumėte, yra ir alternatyva – profesionalų samdymas, kas nors ir privers šiam tikslui skirti pakankamai nemažai lėšų, bet leis išvengti nešvariosios šio darbo dalies.

Keramikiniai kaminai: (vokiška) kokybė – svarbiausia

niko kaminaiPatyrę namų statytojai, pastatę ne vieną ir ne tris namus lyg susitarę kalba daugiau apie statybinių medžiagų kokybę, nei apie kainą, kainą palikdami antrame ar net gi trečiame plane. Atrodo, kad kaina turėtų būti svarbiausias kriterijus renkantis tam tikras statybines medžiagas ar inžinerinių sistemų įrangą, tačiau taip yra toli gražu ne visada.

„Jei kaina žema, greičiausiai tai bus koks nesaugus kinietiškas š…“, – tiesiai šviesiai rėžia patyręs statybininkas savo klientui, pasidalinusiam savo ketinimais pirkti vieną ar kita statyboms reikalingą įrangą. „Geriau jau sumokėti kiek daugiau, bet rinktis vokišką, blogiausiu atveju, lenkišką produktą, kuris bus bent kiek kokybiškesnis už kinietišką. Žinoma, ko gero geriausią statybų įrangą gamina vokiečiai – jie labai daug investuoja į naujas technologijas, turi išskirtinį požiūri į darbo kokybę, todėl jų gaminama produkciją, pažangumu, jau nekalbant apie patikimumą, gerokai lenkia savo konkurentus“, – dalinasi patirtimi statybininkas.

Kaminai yra ta namo dalis, kuri žemos kokybės klaidos tiesiog neatleidžia. Pigus lenkiškas kaminas visų pirma gali būti labai abejotino saugumo, o saugumas – svarbiausia. Su dūmais, smalkėmis ir ugnimi juokauti jokiu būdu negalima – mažas dūmų (smalkių) nuotėkis ar suodžių gaisras kamine ir jūs per plauką nuo nelaimės – jūsų pačių ar artimųjų mirties, kitos neatstatomos žalos, gaisro suniokoto turto! Dėl to kaminams reikia skirti ypatingą dėmesį.

Ką reiktų žinoti apie kaminus, kad galėtumėte ramiai miegoti?

  • Keramikiniai kaminai yra vieni populiariausių šiuo metu ne tik dėl jų sudedamųjų elementų lengvumo ir paprastumo montuoti, bet svarbiausia dėl ypatingų saugumo rodiklių. Kokybiški keramikiniai kaminai (pavyzdžiui vokiški NIKO kaminai) atlaiko itin aukštas darbines temperatūras (iki 600 laipsnių), taip pat yra atsparūs suodžių užsidegimui kamine.
  • Kad ir koks kokybiškas bebūtų kaminas, jo saugumas ir ilgaamžiškumas dar labai priklauso ir nuo sumontavimo kokybės. Jei kaminas sumontuotas profesionaliai – patyrusių meistrų, kurie vadovaujasi instrukcijomis, rekomendacijomis – jis bus ir saugus ir ilgaamžis.
  • Keramikinis kaminas taip vadinamas dėl vidinių keraminių kamino sistemos elementų. Keramikiniai kaminai gali būti su vienu arba dviem dūmų kanalais, taip pat su viena ar keliomis ventiliacijos angomis, kurios gali būti toje pačioje kamino sistemoje arba kitoje, pastatytoje šalia.
  • Kamino vamzdis (dūmtakis) yra apvalus, nors keramzitbetonio blokeliai iš išorės atrodo kvadratiniai arba stačiakampio formos. Apvalios formos anga dūmams išeiti yra kur kas efektyvesnė už kvadratinę (tradicinio plytinio kamino), o kvadrato ar stačiakampio formos kamino blokelių pagrindas – stabilesnis.
  • Kokybiškiems vokiškiems kaminams yra suteikiama „tikra“ raštiška 30 metų garantija, kai kurie kitų šalių gamintojai tokios apimties garantiją deklaruoja tik „žodžiu“. Visi kaminai turi turėti reikalingus sertifikatus ir CE žymėjimą, liudijantį, kad gaminys iš tiesų yra kokybiškas ir atitinka visus Europos Sąjungoje keliamus produkto kokybės reikalavimus.
  • Vieni populiariausių Europoje kaminų gamintojai yra NIKO, Schiedel, Tona, Plewa. Visi „vokiečiai“! Jų gaminamos produkcijos specifikacijos, anot statybos specialistų, yra panašios, skiriasi tik elementų išvaizda, kai kurios technologijos, ir aišku, kaina. Šaltiniai teigia, kad geriausias kainos ir kokybės santykis priklauso NIKO kaminams, kurie niekuo nenusileidžia savo konkurentams, nors ir neturi 50-100 metų gamybos patirties, bet yra nenuilstantys novatoriai.

Šiuolaikiniai, naujos kartos keraminiai kaminai yra kuriami pasitelkiant pažangiausias technologijas, preciziškai tiriami specialiose laboratorijose, kamino sistemas eksploatuojant ekstremaliomis sąlygomis, imituojant suodžių gaisrus kamine ir pan., todėl jie yra tokie patikimi, saugūs ir ilgaamžiški. Taigi, taupyti šioje srityje kelis šimtus litų, tikrai neverta, nes didžiąja dalimi nuo kamino ir priklauso viso namo saugumas bei likimas.

Elekriniai židiniai ir jų privalumai

židiniaiŽidinys dažniausiai asocijuojasi su didžiuliais ir erdviais namais. Turbūt daugelis iš mūsų pavydžiai stebi filmų scenas, kuriose įsimylėjeliai glaudžiasi vienas prie kito didžiulio židinio šviesoje. Mitas, kad židinį gali įsirengti tik privačių namų gyventojai, jau seniai paneigtas. Jūs visada svajojote apie jaukius ir šiltus namus su dailiu nors ir nedideliu židiniu? Židiniai Jums visada buvo troškimas, kurio negalėjote sau leisti, nes gyvenate bute? Pamirškite senas tiesas ir įsigykite elektrinį židinį, kuris paskutiniu laiku yra viena populiariausių židinių gamintoj prekių.

Panašumas

Šiuolaikiniai židinių gamintojai per daugelį metų atrinko geriausias gamybos technikas ir prisitaikė prie  šiuolaikinių klientų norų. Tad šiandien elektriniai židiniai savo tikroviškumu beveik nesiskiria nuo kūrenamų židinių. Dažnai elektriniuose židiniuose sukuriama liepsnos imitacija yra tokia tikroviška, kad ją lengva sumaišyti su realia liepsna.

Kaina

Vienas didžiausių elektrinių židinių privalumų yra kaina. Ne tik elektrinių židinių kapsulės, bet ir priežiūrai reikalingos priemonės yra kur kas pigesnės nei tradicinių kūrenamų židinių. Būtent dėl šios priežasties vis dažniau net ir privačių namų gyventojai mieliau renkasi elektrinį, nei kūrenamą židinį.

Naudingas ištisus metus

Dar vienas puikus elektrinio židinio privalumas yra tas, kad jį galėsite naudoti bet kokiu metų laiku. Elektriniai židinių ugniakurai turi kelis darbo rėžimus, todėl lengvai galite pasirinkti, kada židinys veiks su šildymu ir kada be jo. Tai reiškia, jog židinį galėsite įsijungti ir ilgais vasaros vakarais, kai norisi tik jaukios židinio švieselės kambaryje.

Paprasta įrengti

Kadangi elektrinis židinys neturi kamino, tokių židinių montavimas yra labai paprastas ir greitas. Dažniausiai tokių židinių net neprivaloma tvirtinti prie grindų pagrindo. Žinoma, jei norite, kad elektrinis židinys atrodytų kuo tikroviškiau, patartina montuoti jį į sieną, nes būtent tokiu būdu įrengtas elektrinis židinys labiausiai primins kūrenamą židinį.

Tvarka namuose

Moterys namų šeimininkės labiausiai mėgsta elektrinius židinius ne dėl paprasto montavimo ar tikroviškumo, o dėl kiek kitos priežasties. Elektriniai židiniai – yra kone patys švariausiu iš visų židinių tipų. Nereikia nuolat valyti šių židinių vidaus ir kamino, o tai kiekvienos šeimininkės svajonė.

Kuo pasirūpinti, kad namai išties būtų be dūmų?

kaminaiKiekvienam namo savininkui svarbi yra jo namo išvaizda bei gera būklė. Nuosavų namų savininkams, patiems besišildantiems savo būstą, gana svarbūs namų akcentai yra kaminai. Kad šiluma patektų į namus ir tinkamai po juos pasklistų be jokių suodžių ar smalkių, svarbu pasirūpinti derama šildymo sistema. Į tai įeina ne tik katilinės, krosnys, radiatoriai, bet ir kaminu sistemos. Svarbu, kad kiekvieno namo kaminas ne tik pats būtų kokybiškas, bet ir kokybiškai pastatytas. Todėl tokiais darbais specialistai pataria neužsiimti nepatyrusiems ir nieko apie tai neišmanantiems asmenims. Profesionalų darbas, nors ir kainuoja, vis dėlto yra patikimesnis ir saugesnis. Taip netgi galima sutaupyti. Nes jeigu kaminą statysite patys apie tai nenusimanydami, didelė tikimybė, jog jį gana greitai gali prireikti taisyti ar keisti. Toliau aptariami dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, jeigu norite, kad jūsų namuose tikrąja ta žodžio prasme nebūtų dūmų.

Rūšys

Vieni svarbiausių namų elementų yra kaminai. Jie lemia šildymo įrenginio veikimą, todėl būtina pasirūpinti, kad jūsų namų kaminas būtų kokybiškas ir patikimas. Kokie kaminai yra kokybiški, kokie patvarūs ir kokie yra išties geri, vienareikšmio atsakymo nėra. Tam įtakos turi daugybė veiksnių. Vienas jų –medžiaga, iš kurios yra pagamintos kaminu sistemos. Kaminai gali būti kelių rūšių:

  • mūriniai,
  • keraminiai,
  • plieniniai,
  • moliniai,
  • akmeniniai.

Kokį kaminą rinksitės savo namui, priklausys nuo jūsų. Specialistai pataria atsižvelgti į namą, jo statybines medžiagas ir kitus aspektus, kurie padės nuspręsti, koks kaminas jums yra tinkamas. Ne visų namų kaminai muriniai ar moliniai gali būti. Jeigu neapsisprendžiate, koks kaminas tinkamiausias jūsų namui, teiraukitės specialistų patarimo. Mūriniai kaminai statomi paties namo statybos metu, todėl dar prieš statydami namą turėtumėte apsispręsti, kokio kamino norėsite. Jeigu tai bus pristatomi kaminai, taip pat reikia laiku sumąstyti, kur tokį kaminą statyti, kokio dydžio jis bus, kokio gamintojo ir kita.

Priežiūra

Pastaruoju metu populiariausi yra mūriniai ir metaliniai kaminai. Taip pat paklausūs ir betono konstrukcijų kaminai. Vis dėlto, kad ir koks jūsų namo kaminas būtų, svarbu yra tinkamai jį prižiūrėti ir pasirūpinti. Vokiški teigiamai vertinami kaminai schiedel yra vertinami dėl jų aukštos kokybės ir naudingų specialistų patarimų. Tačiau net ir pačios geriausios kokybės kaminai nebus funkcionalūs, jeigu nebus tinkamai prižiūrimi. Kaip rūpintis jūsų namų kaminu galite konsultuotis su specialistais ar internete ieškoti reikiamos informacijos. Sužinoti,  kaip valomi kaminai, kada juos geriausia valyti taip pat galite klausdami specialistų konsultantų. Profesionalai pataria kaminus valyti bent du kartus per metus. Valyti kaminus galima mechaniniu būdu arba cheminiais preparatais, priklausomai nuo to, kada paskutinį kartą buvo valytas jūsų kaminas. Ar tai būtų kaminai pirtims, ar nuosaviems namams, ar kitokioms valdoms, visus juos būtina deramai prižiūrėti. Tuomet jie ir tarnaus ilgiau.

Išlaidos

Tinkamai parinktas kaminas, kokybiškai įrengtas ir deramai prižiūrimas tarnaus kur kas ilgiau nei prasti ir neprižiūrimi kaminai. Kartais žmonės siekia sutaupyti įsirengdami savo namus. Patartina nepamiršti patarlės – skūpus moka du kartus. Tačiau kartais kaminai akcija turi, tada galima ir geros kokybės bei patikimo gamintojo kaminų sistemas įsigyti pigiau. Specialistai rekomenduoja išsiaiškinti, kodėl tam tikras kaminas kainuoja mažiau. Kartais kaina nuleidžiama dėl defektų ar kitokių minusų. Patartina pasidomi, kodėl kai kurie kaminai kainos atžvilgiu skiriasi nežymiai, o kiti – beveik perpus, nors to paties gamintojo. Siekdami sutaupyti pinigų pagalvokite apie nekokybiškų kaminų įrengimą, priežiūrą ir jų tarnavimo laiką. Galbūt geriau brangesni kaminai, bet gerokai kokybiškesni ir patikimesni.