Kaip užtikrinti maksimaliai aukštą kaminų kokybę?

KaminaiKaminams ilgą laiką žmonės didesnio dėmesio neskirdavo, tačiau vis didėjantis namų šildymo sistemų pajėgumas ir į aplinką išmetamų dujų kiekis situaciją keičia, kadangi norint išvengti potencialių problemų didesnis nei įprasta dėmesys kaminams yra tiesiog būtinas. Būtent apie tai, kokie papildomi veiksmai gali padėti užtikrinti maksimaliai aukštą kaminų kokybę, šiandien ir kalbėsime.

Pasirūpinkite kamino stiprinimu

Viena iš dažniausiai pasitaikančių problemų su kaminais yra jų subyrėjimas dėl pernelyg didelio karščio. Ilgą laiką to nebūdavo, bet bėgant laikui namų šildymo sistemų pajėgumas didėja pakankamai dideliais tempais, ko pasekoje su didesniais nei įprasta krūviais susiduria ir kaminai. Būtent dėl to, jei norite, kad tendencingi šildymo sistemos tobulinimai vieną dieną jūsų namo kamino neprivestų prie kapituliacijos, tiesiog privalote skirti dėmesį ir jo tvirtumo užtikrinimui.

Puikią galimybę tai padaryti suteikia polistireninis putplastis, kurio papildomas sluoksnis, užtaisytas aplink kaminą, suteikia jam didesnį atsparumą iš vidaus sklindančiai šilumai. Taip pat, susidoroti su tokiu potencialiu pavojumi gali padėti ir kamino storinimas papildomu mūro sluoksniu ar net keletu jų, kas nors ir nepadidins kamino atsparumo karščiui, bet suteiks jam kur kas daugiau tvirtumo, ko pasekoje net ir ypač aukštai temperatūrai palaužti keleto sluoksnių kaminą bus ypač sudėtinga užduotis.

Visa tai – pakankamai didelę įtaką kamino subyrėjimo ar įtrūkimo rizikai mažinti darantys darbai, o kas svarbiausia – jie nors ir yra ypač efektyvūs, bet tikrai neišsiskiria ypač dideliu sudėtingumu ar kainomis, ko pasekoje skirti savo laiką ir pastangas jiems, norint pasirūpinti savo kamino kokybe, yra tiesiog privaloma.

Tendencingai atlikite kamino valymo darbus

Taip, kamino valymas yra tiesiogine to žodžio prasme „juodas“ darbas, kadangi tai yra ne tik sudėtingas, bet ir pakankamai nešvarus užsiėmimas, kas ir lemia tai, jog dauguma žmonių šio darbo stengiasi vengti, tikėdamiesi, jog jų kaminas švariu sugebės išlikti ir be to. Visgi, tai tėra iliuzija, kadangi bėgant laikui su užterštumo problemomis susiduria absoliučiai visi kaminai, todėl tikėtis, jog tai išsispręs be jokių pastangų yra tiesiog naivu. O į tai dėti pastangas tikrai reikėtų, kadangi vidinėje savo dalyje užsiteršęs kaminas, pirmiausia, tampa kur kas mažiau atsparus karščiui, kas lemia tai, jog padidėja kamino įtrūkimų ar net subyrėjimo rizika.

Negana to, nešvarumai kamino viduje kur kas sumažina dūmų pralaidumą, ko pasekoje ilgame laikotarpyje gali susidaryti ne tik didesnio karščio kamino viduje problemos, bet ir dūmų kaupimasis ar net išmetimas į namo patalpas, kas yra situacija, su kuria veikiausiai nenorėtų susidurti niekas. Būtent dėl to, negailėkite savo laiko pastangų tendencingai – geriausia bent kartą per metus kruopščiai atlikti kamino valymo darbus. O jei visgi šių darbų atlikimui jums gaila tiek savo laiko, tiek ir pastangų, o ir susidurti su potencialia sužalojimų rizika esant dideliam šio darbo atlikimo aukščiui tikrai nenorėtumėte, yra ir alternatyva – profesionalų samdymas, kas nors ir privers šiam tikslui skirti pakankamai nemažai lėšų, bet leis išvengti nešvariosios šio darbo dalies.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *