Kaip gydyti ir sustabdyti plaukų slinkimą?

plaukų slinkimasPlaukų  slinkimas gana dažna, estetinį diskomfortą žmonėms sukelianti problema, nuo kurios nė vienas nesame apsaugotas. Dažnai tokią bėdą įtakoja ligos, kuriomis sergama tuo metu ar buvo persirgta jau anksčiau. Įtakos gali turėti net ir sezonų kaita. Galima manyti, kad plaukų netekimas yra skaudus smūgis moterims, tačiau vyrams, ypač vyresniems, tai taip pat jautri tema ir opi problema. Pradėjo slinkti plaukai? Ką daryti tokiu atveju? Kokių priemonių griebtis, siekiant efektyvaus rezultato?

Liaudiški metodai ar medicininiai preparatai?

Dažnai plaukų slinkimą bandoma sustabdyti būtent liaudiškomis priemonėmis, tikriausiai tokie būdai, kaip svogūnas, medicininis žibalas ir pan., yra girdėti daugeliui. Juk seniau ir nebuvo kitų alternatyvų, todėl žmonės bandė verstis taip, kaip galėjo. Plaukų slinkimo gydymui pasitelkiamos įvairios žolelės, jų nuovirai, maisto produktai, maistiniai ar eteriniai aliejai. Priklausomai nuo plaukų būklės bei galvos odos ypatumų, svarbu pasirinkti sau tinkančias priemones. Netgi pravartu atsižvelgti į plaukų spalvą, pavyzdžiui, šviesiaplaukių plaukų priežiūrai rekomenduojama rinktis ramunėles, o tamsiaplaukių plaukus sustiprins ir spalvą paryškins – dilgėlių nuoviras.

Natūralios priemonės tikrai nepakenks ir nepridarys žalos, nebent esate joms alergiškas, todėl su naujais produktais eksperimentuokite labai atsargiai: iš pradžių naudokite priemonę ant nedidelio ploto, nelaikykite labai ilgai. Pajutus bet kokius nemalonius pojūčius, priemonę nuplaukite vandeniu. Ypač atsargūs būkite, jeigu žinote, kad organizmas yra jautrus ir linkęs netinkamai reaguoti į visai normalias medžiagas. Kiekvieno organizmas individualus, todėl net jei kažkuri medžiaga, produktas padėjo giminaite ar draugei, dar nereiškia, kad ir Jums pasireikš toks pat teigiamas poveikis.

Iš pradžių plaukų slinkimas gali būti gydomas bandant išsiversti be jokių cheminių preparatų ir medikamentų vartojimo. Nereikėtų pamiršti, jog naminių priemonių poveikis neatsiranda staiga – reikia palaukti keletą savaičių. Jei per šį laikotarpį nepastebite jokio pagerėjimo (plaukams slenkant itin stipriai, tiek lauko tikrai nelaukite), tuomet reikėtų ieškoti plaukų slinkimo priežasčių, kurias nustatyti padės gydytojai. Išsiaiškinus problemas, atitinkamos kvalifikacijos gydytojas paskirs tinkamą gydymą. O patiems geriau nebandyti sau diagnozuoti kažkokios ligos ir nuo jos gydytis. Profilaktikai galima nusipirkti ir išgerti reikalingą kursą plaukus stiprinančių vitaminų.

Ką pataria specialistai?

Dažnai plaukai padeda išlaikyti jaunatvišką išvaizdą, suteikia daug pasitikėjimo savimi, kuris gali mažėti netenkant plaukų. Susidūrus su šia problema, grožio klinika Kaune rekomenduoja pirmiausia išsiaiškinti savo organizmo būklę, nustatyti, kas sukelia  plaukų slinkimą. Gydytojai dabar naudojasi specialia technika, padedančia surasti tikslias šios problemos priežastis. Tuomet patariama taikyti kompleksinį gydymą. Jei nepadeda jokios kitos priemonės, jų derinimas, galima dar viena procedūra, kuri atstato prarastus plaukus – plaukų transplantacija. Be abejo, tai išties brangus būdas, tačiau jeigu plaukų praradimas sukelia itin didelį diskomfortą, ši procedūra padeda susigrąžinti pasitikėjimą savimi, jaunatviškumą.

Grožio klinika Kaune teigia, kad plaukų transplantacija (persodinimas) neskausminga procedūra, pacientui pritaikoma vietinė nejautra, kurios metu daugybė mikro-transplantų (plaukų folikulų) persodinami į nuplikusias galvos vietas, plotelius. Taigi, susidūrus su šia problema nereikėtų iškart panikuoti, kadangi yra nemažai sprendimo būdų, tik svarbu atrasti kiekvienam geriausiai tinkantį gydymo būdą ir sprendimą.

Norint turėti gražius, sveikus plaukus, sumažinti jų slinkimo tikimybę, būtina sveika, pilnavertė, subalansuota mityba, kuri lemia normalų viso organizmo funkcionavimą, skatina atsinaujinimo procesus. Kuo įvairesnis bus mūsų racionas, tuo daugiau skirtingų medžiagų gausime, tuo stipresni augs mūsų plaukai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *