Šiuolaikinių verslo katalogų nauda

Pamenate storas knygas su plonyčiais geltonais puslapiais ir daugybe reklamų? Prieš dešimtmetį šios knygos buvo geriausi visų biuro administratorių draugai, nes taip jos galėjo surasti, kas atlieka vienas ar kitas paslaugas, paskambinti pasiteirauti informacijos ar faksu nusiųsti užklausą. Per dešimtmetį verslas ir partnerių paieška pasikeitė dramatiškai. Sutikite, kai ko reikia neskambinate 15 įmonių, o tiesiog susirandate jus dominančias įmones internete, susirenkate jų el. paštų adresus ir nusiunčiate bendrą paklausimą dėl kainų. Tada gaunate atsakymą ar sulaukiate iš jų skambučio. Katalogas su geltonais puslapiais tapo nebereikalingas, tačiau dabar reikalingi kuo tikslesni rezultatai iš paieškos. Deja Google paieška kartais atrodo it koks šiukšlynas, po kurį tiesiog nėra laiko kapstyti, kol rasite tinkamą verslo informaciją. Tada padeda verslo katalogai, pateikiantys tikslią ir patikimą informaciją apie įmonės veiklą, specialius pasiūlymus ar akcijas, naujienas. Vienas toks katalogas yra Atradau.lt, kurio nauda – neabejotina tiek verslui, kuris čia skelbia savo duomenis, tiek kontaktų ir pasiūlymų ieškantiems asmenims.

verslo katalogas

Tai jau naujos kartos verslo katalogas internete. Kodėl „naujos kartos“? Todėl, kad pateikia ne tik kontaktinę informaciją, bet ir dar daugiau – sukuria pridėtinę vertę verslui savotiška reklama, taip pat ir nuorodomis į interneto svetainę.

Šiuolaikinis verslo katalogas siekia ne tik pateikti kontaktus, bet turi konkretų tikslą – atvesti besireklamuojantiems konkrečius ir motyvuotus klientus, pirkėjus, interesantus. Toks internetinis „vadybininkas“ yra be galo vertingas, nes jo „atlyginimas“ labai nedidelis, lyginant su realiu žmogumi, kurį tektų samdyti reklamai internete. Tikslas įgyvendinamas gana paprastomis, bet efektyviomis priemonėmis, kurios yra jau laiko patikrintos ir įrodyta, kad jos iš tikrųjų veikia.

Reklaminiai pasiūlymai

Vienas iš naujos kartos verslo katalogų pranašumų – įmonės reklaminiai pasiūlymai. Tai akcijų pristatymai, įvairios nuolaidos, apie kurias turi sužinoti kaip įmanoma daugiau potencialių klientų. Reklaminiai pasiūlymai gali būti trumpi tekstiniai, taip pat ir vaizdiniai (reklaminės iliustracijos). Jie paprastai skelbiami pagal laiką iš skirtingų įmonių, tad dažniausiai juos galima stebėti nuolatos.

Įmonių naujienos ir pranešimai spaudai, reklaminiai straipsniai

Naujos kartos verslo katalogas – savotiškas interneto leidinys, todėl čia galima skelbti įmonės pranešimus spaudai ir kitas naujienas. Tokiu būdu atsiranda galimybė ne tik palikti nuorodą į savo puslapį (naudinga, jei norite pasigerinti pozicijas Google paieškoje), bet ir gauti daugiau žinomumo. Pranešimus spaudai skaito ir klientai, ir konkurentai, todėl tinkamai paruošta naujiena gali būti smarkaus lankomumo padidėjimo priežastimi. Reklaminiai straipsniai apie tam tikras paslaugas ar verslą patraukia ne tik potencialių pirkėjų dėmesį, bet ir suteikia puikią galimybę gauti nuorodą į puslapį. Kadangi verslo katalogas turi gana daug svorio, tikėtina, kad toks straipsnis su nuoroda ar tiesiog įmonės profilis bus matomas paieškoje Pirmame puslapyje. Tai reiškia papildomus užsakymus besireklamuojančiai įmonei.

Grupinės nuolaidos

Žinote apie grupines nuolaidas ir apsipirkimus. Kai surenkamas tam tikras pirkėjų skaičius, pritaikoma didžiulė nuolaida tam tikriems produktams ar paslaugoms. Tai veiksminga pardavimų strategija, ypač išpardavimų – kai reikia išsituštinti sandėlius ir išparduoti likusias prekes. Viskas veikia, kaip ir kitur – įsigyjamas kuponas, tada atsiimama prekė ar paslauga rezervuojama telefonu ar el. paštu.

Populiarinimas socialiniuose tinkluose

Socialiniai tinklai tapo ta vieta, kur galima nesudėtingai ir beveik nemokamai gauti lankytojų į bet kokį puslapį. Tuo reikia rūpintis nuolatos, todėl naujos kartos verslo katalogai labai daug dėmesio skiria reklamai socialiniuose tinkluose. Įmonės pristatymas gali būti reklamuojamas katalogo gerbėjams arba dar įdomiau – teikiama Facebook ar Google+ profilių priežiūra (informacijos atnaujinimas, tam tikrų akcijų ir nuolaidų skelbimas, konkursų organizavimas, bendravimas su fanais ir t.t.). Kai puslapio nuorodos atsiranda socialiniuose tinkluose, tai padeda pagerinti ir Google pozicijas, nes į socialinių tinklų veiklą Google paieška žiūri labai įdėmiai ir rimtai.

Reklaminiai video

Kiek kainuoja susikurti reklaminį video klipą? 2000 Lt, o gal 10 000 Lt? Kainos tikrai nemažos. Kur paskui jį transliuoti? Be 50 000 Lt į TV nepateksi… Internetas – puiki proga video susikurti pigiau ir transliuoti jį plačiau, nei TV. Kai kurie verslo katalogai padeda susikurti reklaminius video. Atradau.lt turi unikalią idėją – anekdotas tam tikra tema, kuriame matoma užsklanda su įmonės logotipu ar biuru. Tokia reklama išlieka amžinai, be to susilaukia nemažai dėmesio iš Youtube žiūrovų. Ją galima talpinti ne tik savo puslapyje, bet ir reklaminiuose straipsniuose, dalintis su draugais.

Naujos kartos verslo katalogas padeda populiarinti prekės ženklą ir atvesti naujų klientų, pagerinti pozicijas Google paieškoje ir beveik atstoja nuosavą interneto puslapį. Ko daugiau reikia? Išsamaus aprašymo, paslaugų pristatymo, akcijų naujienų ir reklamos socialiniuose tinkluose. Užuot samdžius žmones iš skirtingų sričių, viską galima gauti iš vieno verslo katalogo.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *