Tinkama reklama verslo pradžioje

reklama internetePradėjus naują verslą, pirmiausias rūpestis, kuriuo reikėtų pasirūpinti – tinkama savo verslo reklama. Ši verslo organizavimo dalis ir lems didžiausią verslo sėkmę ir pardavimų skaičių. Kad reklamos kampanija būtų vykdoma profesionaliai ir užtikrintai, privalu pagalvoti apie kiekvieną reklamos žingsnį ir viską organizuoti strategiškai bei motyvuotai.

Prisistatymas internete

Pirmiausia, ką reikėtų padaryti atsidarius naują verslą – sukurti savo interneto svetainę. Jūsų verslo interneto svetainė yra Jūsų verslo ir Jūsų darbuotojų veidrodis. Todėl patariama labai daug dėmesio skirti dizainui ir informacijai, kurią norite pateikti. Kuriant savo svetainę, verta pasikonsultuoti su profesionaliais dizaineriais, kurie svetainę padarys patrauklią ir dailią. Nepamirškite, jog ši internetinė erdvė yra ir Jūsų vizitinė kortelė, ir reklama. Nes viskas, kas susiję su informacija apie Jūsų verslą, yra reklama.

Kitas žingsnis internete, susijęs su Jūsų verslo reklama, yra įmonių ir paslaugų katalogai. Internete yra specialios svetainės, kuriose reklamuojamos paslaugos ir prekės. Taip pirkėjams lengviau surasti tai, ko jie ieško, juk interneto parduotuvių internete yra gausybė ir ne kiekvieną lengva surasti. Tokio tipo interneto svetainės kaip reklamele.lt yra labai naudingos ne tik naujam, bet ir jau patyrusiam verslui, kadangi tai yra labai gera reklama. Kai kurie tokio tipo puslapiai netgi vienija vienos srities verslą ir reklamuoja vien draudimo, vien langų montavimo ar kitas paslaugas.

Prisistatymas spaudoje

Jei Jūsų naujas verslas yra orientuotas į didžiulę tikslinę auditoriją, pradėjus verslą ekspertai pataria prisistatyti žiniasklaidai. Tam reikalingas specialus žmogus įmonėje, kuris būtų atsakingas už bendravimą su žiniasklaida. Prisistatykite visuomenei ir surenkite spaudos konferenciją, kurioje galėsite apžvelgti pagrindines savo verslo sritis bei siūlomas paslaugas. Tegu žiniasklaida susidomi tuo ir parašo bei paskelbia savo auditorijai, o tai Jums bus tikrai vertinga reklama, iš karto užtikrinanti naujų klientų sąrašą. Bendravimas su spauda yra ypač geras reklaminis koziris, todėl į šį savęs reklamos punktą siūloma žiūrėti ypač rimtai.

Kad pakeliui nepaklystumėte

Yra keletas reklamos principų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti pradedant verslą. Kad reklama būtų efektyvi ir veiktų taip, kaip Jums naudinga, visuomet tinkamai apgalvokite savo reklamos kampanijos žingsnius.

  • Apie save platinkite tik teigiamą informaciją;
  • Parodykite, kaip rūpinatės savo klientais;
  • Organizuokite akcijas ir staigmenas pirkėjams;
  • Nevenkite žiniasklaidos dėmesio;
  • Atsakykite į klientų klausimus;
  • Rūpinkitės tik kokybiška ir teigiama reklama;
  • Nešmeižkite savo konkurentų;

Tai yra tik keletas pagrindinių patarimų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį, pradėjus planuoti savo verslo reklamą. Tik efektyvi ir šiuolaikinio žmogaus gyvenimo ritmą bei nuostatas atitinkanti reklama iš tiesų patrauks klientų akį. Tam reikalinga tikslinės auditorijos analizė, tinkamas savo produkcijos pristatymas bei tikslų užsibrėžimas. Nemanykite, jog reklama tai tik skrajutės gatvėje, sutelkite į tai savo dėmesį, laiką ir rezultatas Jus nustebins.

Šiuolaikinių verslo katalogų nauda

Pamenate storas knygas su plonyčiais geltonais puslapiais ir daugybe reklamų? Prieš dešimtmetį šios knygos buvo geriausi visų biuro administratorių draugai, nes taip jos galėjo surasti, kas atlieka vienas ar kitas paslaugas, paskambinti pasiteirauti informacijos ar faksu nusiųsti užklausą. Per dešimtmetį verslas ir partnerių paieška pasikeitė dramatiškai. Sutikite, kai ko reikia neskambinate 15 įmonių, o tiesiog susirandate jus dominančias įmones internete, susirenkate jų el. paštų adresus ir nusiunčiate bendrą paklausimą dėl kainų. Tada gaunate atsakymą ar sulaukiate iš jų skambučio. Katalogas su geltonais puslapiais tapo nebereikalingas, tačiau dabar reikalingi kuo tikslesni rezultatai iš paieškos. Deja Google paieška kartais atrodo it koks šiukšlynas, po kurį tiesiog nėra laiko kapstyti, kol rasite tinkamą verslo informaciją. Tada padeda verslo katalogai, pateikiantys tikslią ir patikimą informaciją apie įmonės veiklą, specialius pasiūlymus ar akcijas, naujienas. Vienas toks katalogas yra Atradau.lt, kurio nauda – neabejotina tiek verslui, kuris čia skelbia savo duomenis, tiek kontaktų ir pasiūlymų ieškantiems asmenims.

verslo katalogas

Tai jau naujos kartos verslo katalogas internete. Kodėl „naujos kartos“? Todėl, kad pateikia ne tik kontaktinę informaciją, bet ir dar daugiau – sukuria pridėtinę vertę verslui savotiška reklama, taip pat ir nuorodomis į interneto svetainę.

Šiuolaikinis verslo katalogas siekia ne tik pateikti kontaktus, bet turi konkretų tikslą – atvesti besireklamuojantiems konkrečius ir motyvuotus klientus, pirkėjus, interesantus. Toks internetinis „vadybininkas“ yra be galo vertingas, nes jo „atlyginimas“ labai nedidelis, lyginant su realiu žmogumi, kurį tektų samdyti reklamai internete. Tikslas įgyvendinamas gana paprastomis, bet efektyviomis priemonėmis, kurios yra jau laiko patikrintos ir įrodyta, kad jos iš tikrųjų veikia.

Reklaminiai pasiūlymai

Vienas iš naujos kartos verslo katalogų pranašumų – įmonės reklaminiai pasiūlymai. Tai akcijų pristatymai, įvairios nuolaidos, apie kurias turi sužinoti kaip įmanoma daugiau potencialių klientų. Reklaminiai pasiūlymai gali būti trumpi tekstiniai, taip pat ir vaizdiniai (reklaminės iliustracijos). Jie paprastai skelbiami pagal laiką iš skirtingų įmonių, tad dažniausiai juos galima stebėti nuolatos.

Įmonių naujienos ir pranešimai spaudai, reklaminiai straipsniai

Naujos kartos verslo katalogas – savotiškas interneto leidinys, todėl čia galima skelbti įmonės pranešimus spaudai ir kitas naujienas. Tokiu būdu atsiranda galimybė ne tik palikti nuorodą į savo puslapį (naudinga, jei norite pasigerinti pozicijas Google paieškoje), bet ir gauti daugiau žinomumo. Pranešimus spaudai skaito ir klientai, ir konkurentai, todėl tinkamai paruošta naujiena gali būti smarkaus lankomumo padidėjimo priežastimi. Reklaminiai straipsniai apie tam tikras paslaugas ar verslą patraukia ne tik potencialių pirkėjų dėmesį, bet ir suteikia puikią galimybę gauti nuorodą į puslapį. Kadangi verslo katalogas turi gana daug svorio, tikėtina, kad toks straipsnis su nuoroda ar tiesiog įmonės profilis bus matomas paieškoje Pirmame puslapyje. Tai reiškia papildomus užsakymus besireklamuojančiai įmonei.

Grupinės nuolaidos

Žinote apie grupines nuolaidas ir apsipirkimus. Kai surenkamas tam tikras pirkėjų skaičius, pritaikoma didžiulė nuolaida tam tikriems produktams ar paslaugoms. Tai veiksminga pardavimų strategija, ypač išpardavimų – kai reikia išsituštinti sandėlius ir išparduoti likusias prekes. Viskas veikia, kaip ir kitur – įsigyjamas kuponas, tada atsiimama prekė ar paslauga rezervuojama telefonu ar el. paštu.

Populiarinimas socialiniuose tinkluose

Socialiniai tinklai tapo ta vieta, kur galima nesudėtingai ir beveik nemokamai gauti lankytojų į bet kokį puslapį. Tuo reikia rūpintis nuolatos, todėl naujos kartos verslo katalogai labai daug dėmesio skiria reklamai socialiniuose tinkluose. Įmonės pristatymas gali būti reklamuojamas katalogo gerbėjams arba dar įdomiau – teikiama Facebook ar Google+ profilių priežiūra (informacijos atnaujinimas, tam tikrų akcijų ir nuolaidų skelbimas, konkursų organizavimas, bendravimas su fanais ir t.t.). Kai puslapio nuorodos atsiranda socialiniuose tinkluose, tai padeda pagerinti ir Google pozicijas, nes į socialinių tinklų veiklą Google paieška žiūri labai įdėmiai ir rimtai.

Reklaminiai video

Kiek kainuoja susikurti reklaminį video klipą? 2000 Lt, o gal 10 000 Lt? Kainos tikrai nemažos. Kur paskui jį transliuoti? Be 50 000 Lt į TV nepateksi… Internetas – puiki proga video susikurti pigiau ir transliuoti jį plačiau, nei TV. Kai kurie verslo katalogai padeda susikurti reklaminius video. Atradau.lt turi unikalią idėją – anekdotas tam tikra tema, kuriame matoma užsklanda su įmonės logotipu ar biuru. Tokia reklama išlieka amžinai, be to susilaukia nemažai dėmesio iš Youtube žiūrovų. Ją galima talpinti ne tik savo puslapyje, bet ir reklaminiuose straipsniuose, dalintis su draugais.

Naujos kartos verslo katalogas padeda populiarinti prekės ženklą ir atvesti naujų klientų, pagerinti pozicijas Google paieškoje ir beveik atstoja nuosavą interneto puslapį. Ko daugiau reikia? Išsamaus aprašymo, paslaugų pristatymo, akcijų naujienų ir reklamos socialiniuose tinkluose. Užuot samdžius žmones iš skirtingų sričių, viską galima gauti iš vieno verslo katalogo.

 

 

Kodėl svetainių kūrimas tapatinamas profesionalioms paslaugoms?

Pagalbos ar patarimo šiandien paklausti nėra sunku. Vien internetinėje erdvėje gausu informacijos, skatinančios domėjimąsi IT sritimi. Šių laikų pasaulyje individas gali daug pasiekti, todėl internetinė svetainė jau dabar jam nėra naujiena. Svetainių kūrimas neaplenkia noro pažinti, todėl šiandien savo nuosavą kampelį virtualioje erdvėje gali turėti beveik kiekvienas. Deja, ši paslauga yra tapatinama profesionalioms paslaugoms. Kodėl?

Visų pirma, nors informacijos internete gausu, ne kiekvienas asmuo moka ir gali pats susikurti internetinę svetainę.  Vieniems ši sritis nėra įdomi, kitiems – nepakankamai reikalinga, kad reikėtų ja domėtis, yra ir tokių, kurie pradėję mokytis svetainių kūrimo meno palūžta, o pabaigę tai, ką pradėję, ne visuomet gali garantuoti kokybiškus rezultatus. Tinklapių kūrimas yra sudėtingas, tad tik maža dalis šios srities specialistų gali didžiuotis aukštos kokybės rezultatais. Žinios čia yra svarbiausios, tačiau be pagalbinės įrangos ir resursų daug nepasieksi.

Profesionalus svetainių kūrimas nėra pagrįstas vien žiniomis, kartais reikia kur kas daugiau nei bendro supratimo. Įvairios programinės įrangos, pagalbinė technika bei įgūdžiai leidžia sėkmingai pritaikyti informaciją praktikoje. Dėka šių vertybių tiek procesas, tiek darbo apimtis sutrumpėja, garantuodama daug sklandesnę eigą bei rezultatus. Tarpusavyje suderintos žinios ir įranga leidžia sukurti svetainę, kuri yra lengvai valdoma, patogi bei maloni akiai. Deja, ne kiekvienas mėgėjas gali tai garantuoti, tad sudėtingiausią uždavinį visgi rekomenduojama perleisti profesionalams.

Puslapių kūrimas yra paslauga, kurią visame pasaulyje teikia tūkstančiai įvairiausių įmonių ar laisvai samdomų darbuotojų. Šios veiklos rezultatai suteikia ne tik jaukią atmosferą virtualiems lankytojams, bet pabrėžia ir savininko firminį stilių, jo parduodamų paslaugų ar produktų vertę ir kitus pardavimą lemiančius aspektus. Bendrais bruožais galima teigti, jog virtualioje erdvėje kokybiškai sukurtas internetinis puslapis yra efektyviai naudingas tiek lankytojui, tiek puslapio savininkui.

Profesionalios paslaugos reikalauja specifinių  įgūdžių, todėl svetainių kūrimas nėra sritis, kurios aukščiausius rezultatus galėtų užtikrinti mėgėjai. Tai daug atsakomybės ir žinių reikalaujanti veikla. Kuo geresnis ir patogesnis tinklalapis bus sukurtas, tuo didesnių rezultatų galima bus tikėtis, nesvarbu, ar jame bus vykdoma veikla, ar ne.