Parduodant būstą labai svarbu suvokti skirtumą tarp „prašomos kainos“ ir „pardavimo kainos“. Tai ne tas pats: pardavimo kaina yra tikroji jūsų būsto vertė, pinigų suma, už kurią norite parduoti būstą, o prašoma kaina yra reklaminė, skelbiamoji kaina. Paprastai pastaroji 2-10% didesnė nei pardavimo kaina. Kam to reikia? Niekas nemėgsta permokėti. Tad pirkėjai, nusiderėję kainą, jausis patenkinti geru sandėriu. Jūs, turėdami 2-10% rezervo nuolaidai, parduosite būstą už tiek, kiek tikėjotės.

Nustatyti prašomą kainą gali atrodyti paprasta, tačiau vis dėlto reikėtų atsiminti porą dalykų.

Pirmiausiai, tinkamai įvertinkite savo buto vertę. Kaina priklauso nuo daugelio aplinkybių: vietos, namo amžiaus, būklės. Kainą pasitikrinkite pagal aplinkinių butų kainas. Jei esate labai komunikabilus/-i, galite pasikalbėti su kaimynais, neseniai įsigijusiais panašius (į jūsų) butus arba rinktis lengvesnį kelią, padėsiantį sutaupyti laiko: pasinaudokite nemokamu nekilnojimo turto vertinimo įrankiu uNTu.lt. Užsiregistravus svetainėje būsite paprašytas/-a pateikti išsamią informaciją apie butą (kambarių skaičius, apdaila, statybos metai ir kt.). Pateikę visus duomenis, gausite būsto įvertinimą, paremtą „Registrų centro“ duomenimis apie nekilnojamąjį turtą ir naujausius nekilnojamo turto sandėrius atitinkamame rajone. Tiesa, šiuo metu paslauga teikia tik Vilniaus butų rinkos duomenis, tačiau jos plėtimasis – tik laiko klausimas.

Taip pat labai svarbu tinkamai pasirinkti kainos procentą, pridedamą prašomai kainai gauti. 2-10% pridedami prie pardavimo kainos yra tik orientacinės ribos. Nepamirškite, kad buto kaina vis dėlto turi išlikti patraukli ir konkurencinga. Pirkėjai, vertindami jūsų parduodamą butą, atskaitos matu laikys kitus butus, kuriuos jau bus aplankę. Todėl būtinai pasidomėkite kituose rajonuose panašiais tuo pačiu metu parduodamais būstais. Tą galite padaryti apsilankę prekybos nekilnojamu turtu svetainėse ir pasitelkę jau minėtąjį uNTu.lt: suderinę paslaugas sužinosite informaciją ne tik apie savo būstą, bet apie bet kurį Vilniaus butą. Palyginę prašomas kainas ir pardavimo kainas, galėsite nustatyti optimalią savo buto kainą. Atminkite, kad kaina negali būti ženkliai mažesnė nei aplinkinių ir/ar panašių būstų, nes tai gali sukelti pirkėjų nepasitikėjimą: kas slypi už žemos kainos? Tačiau siekiant pritraukti daugiau pirkėjų jūsų siūlomos pardavimo kainos ir prašomos kainos skirtumas turi būti mažesnis nei jūsų konkurentų. Užkeldami kainą, prarasite dalį potencialių pirkėjų. Vadinasi, tarp pirkėjų nebus konkurencijos ir būsite priversti stipriai nuleisti kainą, gal net daugiau nei planavote.

Taigi, vienas svarbiausių žingsnių parduodant butą yra teisingas preliminarus turto įvertinimas ir bent minimalus rinkos tyrimas. Profesionalus nekilnojamo turto vertinimas kainuoja, tad tik planuojant buto pardavimą tikslingiausia pasinaudoti nemokamomis turto vertinimo paslaugomis, kurias teikia platusis internetas. Išsami ir tiksli informacija ne tik padės jums parduoti butą, bet ir parduoti pelningai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *