Kada paskolos bijoti neverta

paskolaJūsų naudai, paskola gali labai praversti įvairiose kasdieninėse ir naujose gyvenimiškose situacijose, viskas tik priklauso nuo to, kaip jūs reaguojate į atsakomybę, ar galite tinkamai įvertinti savo galimybes. Taigi, kada paskolos tikrai bijoti neverta?

Pasižymite atsakingumu

Siekiant išsiaiškinti, ar paskola gali būti jums suteikta, kai jos paprašote kredito teikėjo, paprastai visuomet tenka atversti visas kortas. Net jeigu nebūtinai tiesiogiai būtent jūs tą padarysite. Kadangi kiekvienas asmuo, norintis gauti paskolą, pirmiausiai susiduria su situacija, kada jo yra prašoma suteikti laisvę prisijungti prie jo kredito istorijos. Taigi, yra patikrinama, ar jūsų veiksmai pastarieji tikrai pasižymi atsakingumu: ar jūs turėdami kitų įsipareigojimų finansinių juos laiku vykdote (ar mokate mokesčius, ar apmokate sąskaitas, ar nevėluojate mokėti įmokų už pirkinius lizingu ir pan.), ar turite kitų įsiskolinimų ir kaip jums sekasi juos vykdyti, taip pat kokia yra ankstesnė įsiskolinimų patirtis. Tada tikrinama ne ar apskritai kada teko skolintis, o vertinamas elgesio atsakingumas – ar sumokėdavote laiku įmokas. Taigi, visa tai leidžia automatiškai susidaryti bendrą vaizdą, kas yra tie galimi paskolos gavėjai. Tačiau jums reikėtų ne tik kliautis tuo, ką nuspręs apie jus paskolos davėjai, bet ir nesibijoti patiems prisiimti šį sprendimą ir paklausti savęs – ar tikrai aš atsakingas? Ir galvokite taip apie įvairius savo gyvenimo veiksmus, ne tik apie pinigus? Ar jūs negalite ramiai miegoti, kol neišsprendžiate visų reikalų, ar jaučiate atsakomybę prieš save ir artimuosius? Ar verčiau jos vengiate, bėgate nuo savo paties pažadų? Taip ir suprasite, ar galima skolintis.

Iki šiol grąžindavote, ką pasiskolindavote

Kad ir kokia paskolos skaičiuokle anksčiau naudojotės, tačiau visas paskolas grąžinti teko. Juk nebūna paskolų, nuo kurių žmogus būtų tiesiog atleidžiamas. Taigi, jeigu anksčiau skolinotės, pabandykite prisiminti, kaip sekėsi viską grąžinti. Ar tai būtų buvę tikrai mazos palukanos, ar didžiulės paskolos ir jų kaina. Jeigu sekdavosi gerai, jeigu visuomet žūtbūt sudurdavote galą su galu, teisingai pasirinkdavote prioritetus – tai labai daug ką pasako apie jus.

Turite gerą planą

Jeigu domina paskola internetu, tai jau dabar turite turėti gerą planą, kaip tą paskolą galiausiai grąžinsite. Paklauskite savęs, kokia bus jūsų pinigų grąžinimo strategija? Tiesa tokia, kad kartais paskolos gali būti išduoti ir tiems, kam neturėtų būti išduodamos. T. y., gal anksčiau išties elgėtės pavyzdingai, atitinkate visus mokumo rodiklius, tačiau labai svarbi čia ne tik praeitis, bet ir ateitis. Kokią ją matote? Kaip ketinate grąžinti paskola be palukanu ar su jomis? Jokiu būdu neleiskite sau galvoti „čia bus kažkada vėliau, kai bus, tai ir pagalvosiu“, nes taip tik patys muilinsite sau akis. Tas „vėliau“ ateis daug greičiau negu tikitės. Todėl planą būtina apgalvoti ir jį apskritai turėti.

Nebijote apgalvoti ir variantų B ar C

Dar vienas pasiūlymas – eiti kur kas toliau. Apgalvoti ne tik pagrindinė planą, bet ir atsarginius. Aišku, yra labai sunku numatyti, kaip bus grąžinama paskola studijoms, nes tai tikrai yra investicija į save, tačiau net ir apie tokio tipo įsiskolinimą verta galvoti kritiškai. Pavyzdžiui, jeigu žinote, kad esate iš vargstančios šeimos, tėvai vos suduria galą su galu, reikia išlaikyti dar jaunesnius, augančius brolius ir seseris, o jūs norite stoti į labai brangiai apmokamą, tačiau nieko negarantuojančią menų specialybę, gerai pagalvokite, ar tikrai tai yra gera priežastis skolintis ir ar tikrai bus paprasta tuos pinigus paskui grąžinti.

 

Kada pravers kreditas internetu?

greitas kreditasDaugeliui žmonių ankščiau ar vėliau susiklosto situacija, kai finansiniai reikalai ne itin sekasi. Tai gali būti sudėtingas laikotarpis ar neplanuotos išlaidos. Dažniausiai tokiu atveju Lietuvoje gali padėti kreditas internetu – nedidelė paskola, kuri suteikiama beveik akimirksniu.

Kreditas internetu atsiradė prieš beveik dešimtmetį, kai Lietuvoje su trenksmu sprogo paskolų burbulas. Tuomet žmonėms atsirado poreikis skolintis po nedaug ir trumpam laikui. Komerciniai bankai tokių sąlygų pasiūlyti negalėjo, tad rinkos skyles užpildė smulkiojo kreditavimo bendrovės. Šiandien kreditas internetu – gana dažna finansinė paslauga Lietuvos rinkoje. Į asociaciją susijungę smulkieji kreditoriai tikina, jog Lietuvos žmonės vis dažniau linksta skolintis ir tai daro vis atsakingiau. Dažniausiai lietuviai skolinasi dėl kelių pagrindinių priežasčių.

  • Pritrūko atostogoms. Ypač pavasarį išpopuliarėja greitieji kreditai, kurių žmonės ieško norėdami išvykti atostogų. Taip jau yra, kad uždirbtas poilsis ne toks jau ir pigus, o pailsėti norisi daug kam. Kartais kreditas internetu tampa alternatyva, iš kur gauti papildomų pajamų norimoms atostogoms. Be to, nedidelė paskola gali padėti ir  tuomet, kai atostogų pasiūlymas vilioja, o piniginė dar nėra tokia pilna.
  • Per daug išlaidų. Dar viena dalis žmonių, kuriems praverčia kreditas internetu – tai klientai, kuriems šiek tiek pritrūko iki atlyginimo. Kartais būna, kad neplanuotai išleidžiame per daug pinigų ir mėnesio pabaigoje susimokėti mokesčius ar kitas išlaidas padengt pinigų pritrūksta. Tokiais atvejais lietuviai taip pat kreipiasi į smulkiojo kreditavimo bendroves.
  • Praradote darbą. Lietuvoje veikiantys komerciniai bankai mažai rūpinasi savo klientais ir sutartys jiems – šventas dalykas. Nesvarbu, jei netekote darbo ar susidūrėte su sunkumais, finansinius įsipareigojimus reikia padengti. Kartais būtent todėl žmonėms praverčia kreditas internetu. Nutikus nelaimei ar ištikus nedidelei finansinei krizei namuose tenka ieškoti alternatyvų, kaip padengti jau turimus finansinius įsipareigojimus.
  • Netikėtas pirkinys. Kas gi gali atsispirti patraukliems pasiūlymams ir išpardavimams? O ypač jei pasiūlymas taikoma seniai planuotam pirkti ir reikalingam daiktui. Būtent dideliems pirkiniams lietuviai taip pat ryžtasi skolintis, o ypač kai norimai prekei taikoma nuolaida ar gaunamas išskirtinis pasiūlymas. Kam laukti ir mokėti daugiau, jei šiandien galima pirkti pigiau.

Kada įmanomas mokesčių grąžinimas Lietuvoje?

mokesčių grąžinimasNors ekspertai vieningai teigia, kad Lietuvos ekonomika po truputį auga, tačiau vargu ar šį augimą pajaučia paprasto žmogaus piniginė.  Tad, nieko nuostabaus, kad daugeliui ypač aktualus tapo mokesčių grąžinimas. Visgi, norint susigrąžinti mokesčius Lietuvoje būtina atitikti tam tikrus kriterijus. Dalis oficialiai dirbančių žmonių net nenutuokia, kiek iš jų atlyginimo yra atskaičiuojama mokesčių už tokius dalykus kaip socialinis draudimas, privalomas sveikatos draudimas ir pan. Taigi, pakalbėkime, kokius kriterijus reikia atitikti, kad galėtumėte susigrąžinti mokesčius.

Visų pirma, norėdami atgauti sumokėtus mokesčius, privalote oficialiai dirbti. Jei atlyginimą gaunate „vokelyje“ apie mokesčių susigrąžinimą galite net nesvajoti. Taigi, jei dirbate legaliai, deklaruojamos pajamos ir mokesčių gražinimas tikrai ne taps dideliu galvos skausmu.

Visų antra, jums reikės įrodyti savo gaunamas pajamas ir pateikti begalę dokumentų, patvirtinančių realią situaciją. Tiesa, vargu ar pirmą kartą, norėdami susigrąžinti mokesčius viską atliksite savarankiškai, todėl jei norite išvengti streso ir problemų, geriausia kreiptis į įmones, kurios teikia mokesčių susigrąžinimo paslaugas. Kitas variantas – advokatų kontora, kuri viską padarys už jus.

Kada galima susigrąžinti mokesčius?

Lietuvoje mokesčių grąžinimas paprastai vyksta pasibaigus vieneriems darbo metams arba iš karto išėjus ir darbo su sąlyga, kad tuos metus asmuo niekur nebeplanuoja dirbti. Beje, vertėtų žinoti, kad asmuo prašymus grąžinti mokesčiams gali pateikti nuo balandžio 5 dienos iki kitų metų, tos pačios, balandžio 5 dienos.

Kas lemia gražinamų mokesčių dydį?

Jūsų atlyginimas ir darbo pobūdis. Paprasti darbuotojai yra apmokestinami vieno pobūdžio mokesčiais, juridiniai asmenys kitais. Vertėtų paminėti, kad mokesčių grąžinimą lemia ir tai, kiek metų išdirbote ir kokia mokesčių dalis nuo atlyginimo buvo sumokėta.

Taigi, mokesčių grąžinimas tampa aktualesnis vis daugiau žmonių, juk ne itin lengvais laikais kiekvienas pirmiausia rūpinasi savo, o valdininkų gerove. Be to, atminkite, kad pinigai, kurie lieka už nesusigrąžintus mokesčius ne visada yra panaudojami visuomenės labui. Tad, vertėtų skirti daugiau dėmesio sau ir susigrąžinti mokesčius, juk ir keli šimtai litų dar niekam nepamaišė. Sėkmės!

 

Mokesčių grąžinimas Norvegijoje dirbusiems žmonėms

mokesčių grąžinimas NorvegijojeLietuviai, pasisvečiavę užsienio šalyse, tokiose kaip Norvegija, grįžę į savo Tėvynę turi teisę susigrąžinti ten sumokėtus mokesčius. Tam reikalinga pajamų deklaracija, panaši į tą, kurią reikia Lietuvoje užpildyti kiekvienais metais iki gegužės 1 d. Mokesčių grąžinimas Norvegijoje dirbusiems žmonėms nėra itin paprastas dalykas, tad prieš užsiimant tuo, reikia atsakyti į keletą klausimų.

Kokie mokesčiai Jums priklauso?

Net ir laikinai dirbę Norvegijoje žmonės gali būti, kad moka pačius įvairiausius mokesčius ir gali juos susigrąžinti praėjus 3 ar net 5 metams po to, kai ten dirbto. Priklauso nuo mokesčių tipo ir sumokėtų sumų dirbant užsienyje. Dažniausiai gyventojai siekia susigrąžinti gyventojų pajamų mokestį ir nacionalinio draudimo  mokesčius. Šių mokesčių grąžinimas Norvegijoje dirbusiems žmonėms itin paprastas ir patogus. Tereikia kreiptis į Lietuvoje dirbančią atstovybę, užsiimančia šia specializacija ir daugiau apie nieką nereikės galvoti. Specialistai už Jus užpildys formas ir Jums tereikės sulaukti  pinigėlių. Dažnai į tokias agentūras kreipiasi ir tėvai, kuriems rūpi vaiko pinigai Norvegijoje, kuriuos jie nori susigrąžinti. Tai pinigai, kuriuos tėvams Norvegijoje moka iki 18 metų. Juos galima susigrąžinti ir grįžus į Tėvynę, jei dirbote Norvegijoje per pastaruosius 3-ejus metus ir ten gyvenote su vaiku.

Kodėl tai veikia? 

Norvegija ir Lietuva yra sudariusios mokesčių nesidubliavimo sutartį, todėl dažniausiai išsilavinę lietuviai, grįžę į savo šalį pasirūpina šiuo klausimu. Tai reiškia, kad išvykus dirbi į Norvegiją, Jums nereikia mokėti mokesčių ir Lietuvoje, ir užsienyje, pakanka, kad esate mokesčių mokėtojas vienoje šalyje. Todėl  jei to nežinojote, grįžus mokesčių grąžinimas Norvegijoje dirbusiems žmonėms Jums gali tikrai praversti.

Kaip padaryti?

Norint susigrąžinti mokesčius tereikia užpildyti atitinkamas anketas ir laukti, kol pinigai Jus pasieks.  Lietuvoje dirbančios specialios agentūros, kurios specializuojasi ties mokesčių grąžinimu, padės visas šias procedūras atlikti greitai ir paprastai. Dažniausiai mokesčių grąžinimas Norvegijoje dirbusiems žmonėms už einamuosius metus įvyksta iki spalio mėnesio. Tačiau grąžinimas gali užtrukti, jei neturite reikalingų dokumentų. Kokių dokumentų reikia būtent Jums, teiraukitės įmonėje, kuri priima prašymus, nes kiekvienas atvejis gali būti unikalus.

 

Kas daro įtaką paskolos kainai?

kreditaiBesiskolinantys internetu žmonės neretai svarsto kodėl greitųjų kreditų bendrovių nustatoma palūkanų norma yra kur kas didesnė negu bankuose, o tai galima paaiškinti keliais svarbiais aspektais. Kiekvienas kredito teikėjas pirmiausia įkainoja paskolų administravimo kaštus, kurie dažniausiai būna priskaičiuoti klientams, o pats administravimas tikrai nesusidaro būtent iš vieno proceso. Kas liečia paskolų palūkanų nustatymą, tai paprasčiausiai yra keletas svarbių detalių, kurios įtakoja nustatomą palūkanų sumą.

Pirmiausia, kiekvienas žmogus turi suprasti, jog paskolos paraiškos nagrinėjamas reikalauja tam tikro dėmesio, kurį skiria kreditoriaus darbuotojas. Specialistas turi skirti savo laiką tam, jog būtų įvertinamas klientų mokumas ir svarbiausia – šį darbą atlieka ne automatizuotos sistemos, o būtent darbuotojai. Kaip jau žinote – darbuotojams reikia mokėti atlyginimus, todėl dalis palūkanų yra nustatoma ir atsižvelgiant į specialisto darbo sąnaudas. Tai yra vienas faktorius, kuris prideda tam tikrą pinigų sumą prie bendros vartojimo kredito kainos.

Kaip minėta aukščiau – klientų mokumas atliekamas su specialistų pagalba, kuriems reikia mokėti atlyginimą, bet reikėtų pabrėžti, jog pats kliento mokumo įvertinimas reikalauja papildomų išlaidų tikrinant informaciją apie asmenį. Specialistai naudojasi tam tikromis viešomis duomenų bazėmis, kad patikrintų reikalingą informaciją apie klientus, o svarbiausia – duomenų bazių naudojimas nėra nemokamas, todėl kreditoriui tenka papildomai išlaidauti, siekiant gauti tam tikrą informaciją apie jus iš minėtų duomenų bazių. Kalbant apskritai, kliento mokumo įvertinimas yra vienas daugiausiai išlaidų pridarantis faktorius kredito teikėjui, todėl suprantama, jog automatiškai paskolos palūkanos yra jau skaičiuojamos su visomis išlaidomis.

Sutarties sudarymas taip pat reikalauja tam tikrų darbo sąnaudų – jeigu paskola imama internetu, tai sutartis sugeneruojama automatiškai, tačiau jeigu tai yra rašytinė forma, tai neretai tenka ir papildomai išlaidauti, jeigu yra pasitelkiama ir teisininkų pagalba. Kas liečia sutarties sudarymą, tai turite žinoti – visos sumos ir kiti skaičiai yra sugeneruojami automatiškai, tačiau pačios sutarties sąlygos yra sukurtos pasitelkus teisininkų pagalba, kuri žinoma nėra nemokama. Kas svarbiausia – šios išlaidos taip pat skaičiuojamas į kredito kainą.

Kai paskola yra suteikiama internetu, tai čia reikėtų pastebėti, jog išlaidų yra patiriama ir pervedinėjant pinigus. Pavyzdžiui, jeigu jūsų paskolos suma yra pervedama į jūsų banko sąskaitą, tai čia išlaidos pasireiškia pavedimo mokesčiu, kurį dažniausiai sudaro daugiausia porą litų. Šios išlaidos taip pat pridedamos prie paskolos palūkanų.

Vienas svarbiausių aspektų yra tas, jog palūkanos yra nustatomos atsižvelgiant į aukščiau minėtus apsektus bei laiko sąnaudas. Turite suprasti, jog kreditoriams taip pat reiškia uždirbti, todėl jūsų sumokamos palūkanos turi būti pakankamos, jog skirtas laikas paskolų išdavimui būtų net nenuostolingas, bet ir pelningas, nes paprasčiausiai kiekvienas paskolos teikėjas iš savo veiklos nori uždirbti, tad jeigu skaičiuosime viską pagal išlaidas, tai tokių kredito teikėjų ko gero greitai nebeliktų, kai paaiškėtų, jog ši veikla yra nepelninga.

Kreditas internetu – abėcėlė pradžiamoksliams

Vakarais žiūrint televizorių, jus dažnai erzina greitųjų paskolų reklamos, o galvoje kartais šmėsteli mintis, kad kam jau kam, o man jų tikrai neprireiks? Tačiau ne veltui yra tokia patarlė, kuri neragina sakyti „op“ neperšokus griovio. Šiandien niekas nėra neapsaugotas nuo finansinės duobės, todėl jei pritrūkote pinigų, o iki kito atlyginimo toli, greita paskola gali tapti jūsų išeities iš nepalankiai susiklosčiusios situacijos. Štai keletas patarimų tiems, kurie ją planuoja imti pirmą kartą.

1. Skolinkitės atsakingai!

Greitas kreditas suteikiamas tik asmenims nuo 18 metų ir turintiems pastovias pajamas, kurios užtikrina, kad galėsite laiku grąžinti skolą. Specialistai rekomenduoja visada objektyviai įvertinti savo finansinę situaciją ir apsvarstyti ar pavyks laiku grąžinti skolą. Tiesa, daugelis bendrovių, teikiančių greitųjų paskolų, paslaugas, visada suteikia galimybę pasiimtos paskolos terminą (jis paprastai būna nuo 10 iki 30 dienų) pratęsti už tam tikrą pinigų sumą, todėl jei finansinės krizės tunelio gale šviesos nematyti, nepamirškite to padaryti. Priešingu atveju už kiekvieną pavėluotą dieną teks mokėti delspinigius, o jei labai piktnaudžiausite tai ir antstolių nemalonę užsitrauksite. Be to, atsidursite ir juodajame kreditorių sąraše ir jei ateityje norėsite gauti paskolą iš banko, jūsų neatsakingas elgesys bus įvertintas tikrai neigiamai.

2. Kaip galima pasiskolinti?

Šiuo metu „greitus pinigus“ galite gauti internetu, o kai kurie kreditoriai, pavyzdžiui Sms credit, suteikia galimybę pasiskolinti ir telefonu. Taigi, jei jums arčiau širdies internetas, jums reikės prisijungti prie pasirinkto kreditoriaus internetinės svetainės ir joje užsiregistruoti. Pateikę informaciją apie save (privatumas garantuojamas), pasirinkite norimą gauti paskolos sumą ir pateikite prašymą. Kad tiksliai žinotumėte, kokią sumą teks grąžinti Smscredit internetinėje svetainėje yra skaičiuoklė, kuris tiksliai apskaičiuos jūsų galutinę grąžintiną sumą.

Sms kreditas – paskola suteikiama sms žinute. Tai itin patogus paslaugos suteikimo būdas, nes net neturėdami interneto galite gauti paskolą. Tiesa, norint gauti kreditą sms žinute, jau turite būti užsiregistravęs pasirinkto kreditoriaus sistemoje.

Ir galiausiai, kreditai suteikiami „Pay Post“ ir „Perlo“ terminaluose. Ten rasite ne tik Sms kredit, bet ir kitų kreditorių sąlygas vienoje vietoje. Terminaluose užpildysite paraišką gauti paskolą, terminalo darbuotojams patikrinus jūsų duomenis, jums bus suteiktas kreditas norimai pinigų sumai.

3. Kaip atiduoti greitąjį kreditą?

Paskola internetu grąžinama per elektroninę bankininkystę. Jūsų smskredit paskyroje yra nurodami visi reikalingi duomenys, kad galėtumėte greitai ir paprastai atlikti pavedimą. Štai ir viskas.

Pasiimti kreditą internetu dar niekada nebuvo taip paprasta, jis gali jums padėti išspręsti laikinas finansines problemas, tik prieš skolindamiesi, nepamirškite pirmos taisyklės – darykite tai atsakingai.

Parduodamas verslas

„Parduodu verslą Vilniuje, pelningas, be skolų“. Toks skelbimas yra įdomus tam tikrai daliai verslininkų, kurie nori investuoti į jau sukurtą verslą, užuot viską darius nuo pat pradžios. Čia ne tas pats, kas nusipirkti jau įsteigtą įmonę ir pradėti veiklą. Tai realaus verslo pirkimas su jau esančiu tam tikru turtu, darbuotojais ir, žinoma, klientų baze.

pinigaiKas verslą perka? Patyrę verslininkai, investuotojai turintys nemažai ryšių ir gerus vadovavimo įgūdžius. Taip pat įvairūs fondai ir pavieniai asmenys, norintys save išbandyti naujame versle. Bet kuriuo atveju, jie turi pakankamai resursų, kad verslą išplėstų dar labiau. Retais atvejais verslas perkamas, kai investicijos yra ribotos. Tai reiškia, kad investuojama tik 100 000 litų suma, o ne kiekvieną mėnesį į įmonės kasą įnešama po 20 000 Lt. Paprastai tokia situacija kyla su naujomis įmonėmis, kurios dar neturi klientų ir užsakymų, negeneruoja apyvartos.

Gatavas verslas paprastai dirba beveik pelningai, todėl, optimizavus procesus, nusamdžius aukštesnio lygio specialistus, galima ką tik įsigytą verslą smarkiai išplėsti.

Verslo pardavimas yra gana sudėtingas procesas. Sutarus parduoti, parduodamas verslas yra atidžiai patikrinamas – paprastai yra užsakomas auditas, kuris realiai pasako, kokia yra parduodamo verslo vertė, kokie finansiniai įsipareigojimai, srautai ir t.t. Taip pat įsigilinama į jau esamus procesus, darbo struktūrą, atsakomybę. Tik tada pasirašomi akcijų pardavimo dokumentai ir duomenys pateikiami Registrų Centrui.

Internete vis daugėja skelbimų „Parduodu verslą“ skyreliuose. Atsiranda ir specialūs verslo pardavimo puslapiai (pavyzdžiui VersloPaieskos.lt), kuriuose nesunkiai galima patalpinti skelbimus apie parduodamus verslus, interneto puslapius. Suinteresuoti asmenys paprastai atidžiai seka šiuos skelbimų portalus, laukdami progos įsigyti tokį verslą, kurį sugebės pakelti į naujas aukštumas, save realizuoti naujoje srityje. Lietuvoje yra keli tokie puslapiai, tad verslininkai jais noriai naudojasi.

Verslas yra prekė šiuolaikinėje ekonomikoje. Lygiai tokia pati, kaip, keptuvė ar skalbimo mašina. Aišku, prieš perkant reikia patikrinti realius rodiklius, nes lietuviai verslininkai yra linkę slėpti tam tikrus trūkumus ir įsipareigojimus, tačiau pati prekyba verslu nėra naujiena. Ypač, kai tokia populiari startupų kultūra. Šioje srityje yra net terminas – early exit, reiškiantis verslo pardavimą investuotojams ankstyvoje stadijoje.