Mokesčių grąžinimas Norvegijoje dirbusiems žmonėms

mokesčių grąžinimas NorvegijojeLietuviai, pasisvečiavę užsienio šalyse, tokiose kaip Norvegija, grįžę į savo Tėvynę turi teisę susigrąžinti ten sumokėtus mokesčius. Tam reikalinga pajamų deklaracija, panaši į tą, kurią reikia Lietuvoje užpildyti kiekvienais metais iki gegužės 1 d. Mokesčių grąžinimas Norvegijoje dirbusiems žmonėms nėra itin paprastas dalykas, tad prieš užsiimant tuo, reikia atsakyti į keletą klausimų.

Kokie mokesčiai Jums priklauso?

Net ir laikinai dirbę Norvegijoje žmonės gali būti, kad moka pačius įvairiausius mokesčius ir gali juos susigrąžinti praėjus 3 ar net 5 metams po to, kai ten dirbto. Priklauso nuo mokesčių tipo ir sumokėtų sumų dirbant užsienyje. Dažniausiai gyventojai siekia susigrąžinti gyventojų pajamų mokestį ir nacionalinio draudimo  mokesčius. Šių mokesčių grąžinimas Norvegijoje dirbusiems žmonėms itin paprastas ir patogus. Tereikia kreiptis į Lietuvoje dirbančią atstovybę, užsiimančia šia specializacija ir daugiau apie nieką nereikės galvoti. Specialistai už Jus užpildys formas ir Jums tereikės sulaukti  pinigėlių. Dažnai į tokias agentūras kreipiasi ir tėvai, kuriems rūpi vaiko pinigai Norvegijoje, kuriuos jie nori susigrąžinti. Tai pinigai, kuriuos tėvams Norvegijoje moka iki 18 metų. Juos galima susigrąžinti ir grįžus į Tėvynę, jei dirbote Norvegijoje per pastaruosius 3-ejus metus ir ten gyvenote su vaiku.

Kodėl tai veikia? 

Norvegija ir Lietuva yra sudariusios mokesčių nesidubliavimo sutartį, todėl dažniausiai išsilavinę lietuviai, grįžę į savo šalį pasirūpina šiuo klausimu. Tai reiškia, kad išvykus dirbi į Norvegiją, Jums nereikia mokėti mokesčių ir Lietuvoje, ir užsienyje, pakanka, kad esate mokesčių mokėtojas vienoje šalyje. Todėl  jei to nežinojote, grįžus mokesčių grąžinimas Norvegijoje dirbusiems žmonėms Jums gali tikrai praversti.

Kaip padaryti?

Norint susigrąžinti mokesčius tereikia užpildyti atitinkamas anketas ir laukti, kol pinigai Jus pasieks.  Lietuvoje dirbančios specialios agentūros, kurios specializuojasi ties mokesčių grąžinimu, padės visas šias procedūras atlikti greitai ir paprastai. Dažniausiai mokesčių grąžinimas Norvegijoje dirbusiems žmonėms už einamuosius metus įvyksta iki spalio mėnesio. Tačiau grąžinimas gali užtrukti, jei neturite reikalingų dokumentų. Kokių dokumentų reikia būtent Jums, teiraukitės įmonėje, kuri priima prašymus, nes kiekvienas atvejis gali būti unikalus.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *