Kada įmanomas mokesčių grąžinimas Lietuvoje?

mokesčių grąžinimasNors ekspertai vieningai teigia, kad Lietuvos ekonomika po truputį auga, tačiau vargu ar šį augimą pajaučia paprasto žmogaus piniginė.  Tad, nieko nuostabaus, kad daugeliui ypač aktualus tapo mokesčių grąžinimas. Visgi, norint susigrąžinti mokesčius Lietuvoje būtina atitikti tam tikrus kriterijus. Dalis oficialiai dirbančių žmonių net nenutuokia, kiek iš jų atlyginimo yra atskaičiuojama mokesčių už tokius dalykus kaip socialinis draudimas, privalomas sveikatos draudimas ir pan. Taigi, pakalbėkime, kokius kriterijus reikia atitikti, kad galėtumėte susigrąžinti mokesčius.

Visų pirma, norėdami atgauti sumokėtus mokesčius, privalote oficialiai dirbti. Jei atlyginimą gaunate „vokelyje“ apie mokesčių susigrąžinimą galite net nesvajoti. Taigi, jei dirbate legaliai, deklaruojamos pajamos ir mokesčių gražinimas tikrai ne taps dideliu galvos skausmu.

Visų antra, jums reikės įrodyti savo gaunamas pajamas ir pateikti begalę dokumentų, patvirtinančių realią situaciją. Tiesa, vargu ar pirmą kartą, norėdami susigrąžinti mokesčius viską atliksite savarankiškai, todėl jei norite išvengti streso ir problemų, geriausia kreiptis į įmones, kurios teikia mokesčių susigrąžinimo paslaugas. Kitas variantas – advokatų kontora, kuri viską padarys už jus.

Kada galima susigrąžinti mokesčius?

Lietuvoje mokesčių grąžinimas paprastai vyksta pasibaigus vieneriems darbo metams arba iš karto išėjus ir darbo su sąlyga, kad tuos metus asmuo niekur nebeplanuoja dirbti. Beje, vertėtų žinoti, kad asmuo prašymus grąžinti mokesčiams gali pateikti nuo balandžio 5 dienos iki kitų metų, tos pačios, balandžio 5 dienos.

Kas lemia gražinamų mokesčių dydį?

Jūsų atlyginimas ir darbo pobūdis. Paprasti darbuotojai yra apmokestinami vieno pobūdžio mokesčiais, juridiniai asmenys kitais. Vertėtų paminėti, kad mokesčių grąžinimą lemia ir tai, kiek metų išdirbote ir kokia mokesčių dalis nuo atlyginimo buvo sumokėta.

Taigi, mokesčių grąžinimas tampa aktualesnis vis daugiau žmonių, juk ne itin lengvais laikais kiekvienas pirmiausia rūpinasi savo, o valdininkų gerove. Be to, atminkite, kad pinigai, kurie lieka už nesusigrąžintus mokesčius ne visada yra panaudojami visuomenės labui. Tad, vertėtų skirti daugiau dėmesio sau ir susigrąžinti mokesčius, juk ir keli šimtai litų dar niekam nepamaišė. Sėkmės!

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *