Namo pamatai ir jų įrengimas

namo pamataiNaujas gyvenamasis namas, biuras, prekybos centras ar bet kuris kitas pastatas privalo turėti lygų, tvirtą ir stabilų pagrindą. Tai namo pamatai, be kurių tvirtai ant žemės negalėtų stovėti nei vienas pastatas. Kad jų įrengimas būti tinkamas, o darbo procesas sklandus, svarbu pasirinkti ne tik tinkamas konstrukcines medžiagas, bet ir pagalbininkus. Tačiau apie namo pamatus svarbu išmanyti kur kas daugiau.

Įrengiant naują pastatą svarbu itin didelį dėmesį skirti namo pamatams. Nuo jų priklauso visi tolimesni statybos darbai. Kadangi tai sudaro visą pastato pagrindą, jų įrengimas privalo būti kokybiškas ir sklandus. Namo pamatai turi būti tinkamai pasirinkti įvertinus planuojamo pastato projektą ir visą namo apkrovą. Kuo daugiau aukštų yra planuojamas statyti pastatas, tuo brangesnis ir sudėtingesnis bus jo pamatų įrengimas. Lygiai taip pat reikia įvertinti ir namo išplanavimą, stogo dangos tipą, rūsio poreikį.

Išanalizavus visą statybos projektą paruošiami pamatų konstrukcijų brėžiniai ir montavimo planai. Pagal juos yra numatomi įrengti namo pamatai. Tai daug kruopštaus darbo reikalaujantis procesas, kuriame reikia išmanyti ne tik pamatų įrengimo principus, bet ir visus pastatų statybos niuansus, mat nuo pamatų kokybės ir jų pasirinkimo priklauso visa tolimesnė darbų eiga. Patirtis lygiai taip pat nuo darbo yra neatsiejama. Būtent todėl rinktis geriausia pažangią ir daugelį metų šioje srityje dirbančią statybų įmonę.

Gręžtinių pamatų pasirinkimas – vienas dažniausių sprendimų gyvenamųjų namų statyboje. Jie pasižymi puikiu kainos ir kokybės santykiu, o kas svarbiausia – yra lengvai ir greitai montuojami. Šis pamatų sprendimas geriausiai tinka karkasinių ir skydinių namų statyboje. Jei projekto vietoje gruntas nėra smėliuotas ar vandeningas, gręžtinių pamatų pasirinkimas yra vienas geriausių. Tinkamas pamatų sprendimas garantuos pastatui stabilumą, o patį būstą apsaugos nuo drėgmės ir gruntinio vandens.

Gyvenamojo namo pamatai atlieka neparastai svarbų vaidmenį – jie laiko visą pastato svorį, jį perduoda gruntui, kuriame yra įtaisyti. Atsižvelgiant į tai, kokio dydžio namas planuojamas statyti ir kiek aukštų jis bus, nesunku susidaryti įvaizdį, jog pamatai tikrai yra pati svarbiausia gyvenamojo namo dalis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *