Ką rinktis – teismą ar skolų išieškojimo įmonę?

 

Tai bene pagrindinis klausimas kylantis tiems, kurie turi skolininkų. Susidūrus su skolų išieškojimu ir pasidomėjus skolos atgavimo galimybėmis tampa aišku, kad yra du variantai  – teisminis skolų išieškojimas arba ikiteisminis skolų išieškojimas. Pastaruoju atveju skolų išieškojimo įmonės koordinuoja skolos išieškojimą ne teismo keliu. Kaip gi pasirinkti  – kreiptis į teismą ar į skolų išieškojimo įmonę? Palyginkime šiuos du būdus pagal svarbiausius rodiklius.

  • Laikas

Be abejo, skolą visuomet norisi atgauti kuo greičiau, tad laikas čia tikrai  ne paskutinės svarbos klausimas. Ne naujiena, kad teisminiai procesai tikrai užtrunka. Turint visus reikiamus dokumentus, reikia kreiptis į teisininkus, kurie paruošia ieškinį teismui. Teismo data priklauso nuo teismo rūmų užimtumo. Apytiksliai laikotarpis nuo ieškinio užregistravimo iki teismo dienos gali trukti apie mėnesį. Na, o po teismo, turint palankų teismo sprendimą galima kreiptis į antstolį dėl skolos išieškojimo. Jei nėra galimybės išieškoti visą skolą iš karto (arba jeigu teismo sprendime numatytas išieškojimas dalimis), antstolis išskaito skolą mėnesinėmis įmokomis.

Išieškant skolą išieškojimo bendrovėms, visas procesas vyksta kur kas greičiau. Pateikus išieškojimo įmonei reikiamus dokumentus ir pasirašius sutartį, teisininkai nedelsdami pradeda skolos išieškojimo veiksmus. Pirmiausia, susisiekiama su skolininku, jis informuojamas apie skolos negrąžinimo pasekmes ir derinamos skolos grąžinimo sąlygos. Skolos išieškojimo įmonės visada suinteresuotos skolos grąžinimą įvykdyti kuo greičiau. Tačiau jei nėra galimybės skolą kreditoriui grąžinti iš karto, ieškoma kompromisų, pavyzdžiui, skolos grąžinimas dalimis.

  • Kaina

Norint išieškoti skolą teisminiu keliu, yra patiriamos išlaidos, susijusios su teisine pagalba (konsultacijos, dokumentų rengimas) bei teismo išlaidos (žyminis mokestis, kai kuriais atvejais  – kitos valstybės rinkliavos). Taip pat rengiant dokumentus teismui kartais reikalingos papildomos pažymos (pavyzdžiui, iš registrų centro) kurios taip pat kainuoja.

Skolų išieškojimo įmonės dažniausiai netaiko išankstinių mokesčių, tad kreipiantis į jas sutartyje tik numatomas skolos išieškojimo mokestis, kuris priklauso nuo skolos dydžio.

Apibendrinant galima teigti, kad skolų išieškojimo įmonės dažniausiai gali pasiūlyti greitesnį skolų išieškojimą patiriant mažesnes išlaidas. Tad jei turite skolininkų, būtinai pagalvokite apie šį skolos išieškojimo būdą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *