Ką rinktis – teismą ar skolų išieškojimo įmonę?

 

Tai bene pagrindinis klausimas kylantis tiems, kurie turi skolininkų. Susidūrus su skolų išieškojimu ir pasidomėjus skolos atgavimo galimybėmis tampa aišku, kad yra du variantai  – teisminis skolų išieškojimas arba ikiteisminis skolų išieškojimas. Pastaruoju atveju skolų išieškojimo įmonės koordinuoja skolos išieškojimą ne teismo keliu. Kaip gi pasirinkti  – kreiptis į teismą ar į skolų išieškojimo įmonę? Palyginkime šiuos du būdus pagal svarbiausius rodiklius.

  • Laikas

Be abejo, skolą visuomet norisi atgauti kuo greičiau, tad laikas čia tikrai  ne paskutinės svarbos klausimas. Ne naujiena, kad teisminiai procesai tikrai užtrunka. Turint visus reikiamus dokumentus, reikia kreiptis į teisininkus, kurie paruošia ieškinį teismui. Teismo data priklauso nuo teismo rūmų užimtumo. Apytiksliai laikotarpis nuo ieškinio užregistravimo iki teismo dienos gali trukti apie mėnesį. Na, o po teismo, turint palankų teismo sprendimą galima kreiptis į antstolį dėl skolos išieškojimo. Jei nėra galimybės išieškoti visą skolą iš karto (arba jeigu teismo sprendime numatytas išieškojimas dalimis), antstolis išskaito skolą mėnesinėmis įmokomis.

Išieškant skolą išieškojimo bendrovėms, visas procesas vyksta kur kas greičiau. Pateikus išieškojimo įmonei reikiamus dokumentus ir pasirašius sutartį, teisininkai nedelsdami pradeda skolos išieškojimo veiksmus. Pirmiausia, susisiekiama su skolininku, jis informuojamas apie skolos negrąžinimo pasekmes ir derinamos skolos grąžinimo sąlygos. Skolos išieškojimo įmonės visada suinteresuotos skolos grąžinimą įvykdyti kuo greičiau. Tačiau jei nėra galimybės skolą kreditoriui grąžinti iš karto, ieškoma kompromisų, pavyzdžiui, skolos grąžinimas dalimis.

  • Kaina

Norint išieškoti skolą teisminiu keliu, yra patiriamos išlaidos, susijusios su teisine pagalba (konsultacijos, dokumentų rengimas) bei teismo išlaidos (žyminis mokestis, kai kuriais atvejais  – kitos valstybės rinkliavos). Taip pat rengiant dokumentus teismui kartais reikalingos papildomos pažymos (pavyzdžiui, iš registrų centro) kurios taip pat kainuoja.

Skolų išieškojimo įmonės dažniausiai netaiko išankstinių mokesčių, tad kreipiantis į jas sutartyje tik numatomas skolos išieškojimo mokestis, kuris priklauso nuo skolos dydžio.

Apibendrinant galima teigti, kad skolų išieškojimo įmonės dažniausiai gali pasiūlyti greitesnį skolų išieškojimą patiriant mažesnes išlaidas. Tad jei turite skolininkų, būtinai pagalvokite apie šį skolos išieškojimo būdą.

Advokatai pataria: ką reikėtų žinoti apie baudžiamąją teisę?

advokataiBaudžiamoji teisė – tai viešosios teisės šaka, tam tikras veiklas apibrėžianti kaip baudžiamas, jų vykdytojui priskirdama bausmes ir sankcijas. Baudžiamoji teisė yra tiksliai apibrėžta ir įforminta, o numatytas sankcijas privaloma vykdyti be jokių išimčių. Reikalavimų realizacijai gali būti naudojama valstybės prievarta. Apibrėžtomis sankcijomis siekiama paveikti konkretų baudžiamosios teisės pažeidėją, už draudžiamą veiklą skiriant turtinės ar asmeninės laisvės suvaržymo bausmes. Teismo sprendimą užginčyti ir jį keisti gali advokatai, atstovaujantys juos samdančių asmenų interesams.

Baudžiamųjų įstatymų imamasi tik tuo atveju, jei yra užkertamas kelias kitoms socialinėms ar teisinėms priemonėms, t. y. visų pirma įvertinamas padarytos žalos mastas ir jos pobūdis. Daugelis objektų yra ginami kitų teisės šakų normomis, pvz., civilinės ar administracinės teisės. Baudžiamoji teisė saugo svarbiausius gėrio objektus, todėl pirmasis teisinės sistemos darbas – nustatyti, ar konkrečiam pažeidimui iš tiesų turi būti taikoma baudžiamoji teisinė apsauga.

Būtina skirti baudžiamosios teisės, baudžiamojo proceso teisės ir bausmių vykdymo teisės sąvokas. Pirmoji jų – baudžiamoji teisė – įtvirtina konkrečias veiklas ir numato aiškiai apibrėžtas sankcijas. Antroji – baudžiamojo proceso teisė – apibrėžia taisykles, kuriomis numatomas konkrečių sankcijų ir bausmių taikymas. Trečioji – bausmių vykdymo teisė – nustato minėtųjų sankcijų ir bausmių įgyvendinimo tvarką, konkrečias sąlygas ir vykdymo režimą. Minėtosios sistemos sudaro vieningą ir nedalomą visumą, t. y. viena be kitos nėra ir negali būti taikomos ar vykdomos.

Baudžiamųjų bylų nagrinėjimo sklandumą užtikrina kompetentingi ir profesionalūs advokatai, išmanantys minėtosios teisės šakos niuansus. Advokatas bus reikalingas tuo atveju, jei esate įtariamasis ar sulaikytas asmuo. Profesionalus specialistas supažindins jus su jūsų teisėmis ir padės spręsti nagrinėjamą bylą jūsų naudai. Advokato paslaugos bus reikalingos ir tuo atveju, jei esate nusikaltimo auka, pvz., jus apvogė arba prieš jus buvo panaudotas smurtas. Policijai pateiktas pareiškimas negali užtikrinti sklandaus baudžiamosios bylos proceso – tinkamam jūsų teisių ginimui reikalingi advokatai, gebantys užtikrinti tinkamą jums padarytos materialinės ar moralinės žalos atlyginimą.

Įstatymas užtikrina profesionalią asmens gynybą ir atstovavimą jo interesams baudžiamosiose bylose, tačiau jūs patys galite pasirinkti visus jūsų lūkesčius atitinkantį advokatą. Kvalifikuoti advokatai baudžiamosiose bylose gina kaltinamuosius ir įtariamuosius, atstovauja nukentėjusiųjų interesams, civiliniams ieškovams ir civiliniams atsakovams. Priimdami vieną ar kitą sprendimą, visų pirma pasidomėkite konkretaus advokato teisine patirtimi ir laimėtų bylų skaičiumi. Bendradarbiaukite tik su patikimu ir savo darbą išmanančiu specialistu. Nepamirškite įvertinti asmeninių advokato savybių, kadangi šiuo žmogumi turite ne tik tikėti, bet ir pasitikėti.