Advokatai pataria: ką reikėtų žinoti apie baudžiamąją teisę?

advokataiBaudžiamoji teisė – tai viešosios teisės šaka, tam tikras veiklas apibrėžianti kaip baudžiamas, jų vykdytojui priskirdama bausmes ir sankcijas. Baudžiamoji teisė yra tiksliai apibrėžta ir įforminta, o numatytas sankcijas privaloma vykdyti be jokių išimčių. Reikalavimų realizacijai gali būti naudojama valstybės prievarta. Apibrėžtomis sankcijomis siekiama paveikti konkretų baudžiamosios teisės pažeidėją, už draudžiamą veiklą skiriant turtinės ar asmeninės laisvės suvaržymo bausmes. Teismo sprendimą užginčyti ir jį keisti gali advokatai, atstovaujantys juos samdančių asmenų interesams.

Baudžiamųjų įstatymų imamasi tik tuo atveju, jei yra užkertamas kelias kitoms socialinėms ar teisinėms priemonėms, t. y. visų pirma įvertinamas padarytos žalos mastas ir jos pobūdis. Daugelis objektų yra ginami kitų teisės šakų normomis, pvz., civilinės ar administracinės teisės. Baudžiamoji teisė saugo svarbiausius gėrio objektus, todėl pirmasis teisinės sistemos darbas – nustatyti, ar konkrečiam pažeidimui iš tiesų turi būti taikoma baudžiamoji teisinė apsauga.

Būtina skirti baudžiamosios teisės, baudžiamojo proceso teisės ir bausmių vykdymo teisės sąvokas. Pirmoji jų – baudžiamoji teisė – įtvirtina konkrečias veiklas ir numato aiškiai apibrėžtas sankcijas. Antroji – baudžiamojo proceso teisė – apibrėžia taisykles, kuriomis numatomas konkrečių sankcijų ir bausmių taikymas. Trečioji – bausmių vykdymo teisė – nustato minėtųjų sankcijų ir bausmių įgyvendinimo tvarką, konkrečias sąlygas ir vykdymo režimą. Minėtosios sistemos sudaro vieningą ir nedalomą visumą, t. y. viena be kitos nėra ir negali būti taikomos ar vykdomos.

Baudžiamųjų bylų nagrinėjimo sklandumą užtikrina kompetentingi ir profesionalūs advokatai, išmanantys minėtosios teisės šakos niuansus. Advokatas bus reikalingas tuo atveju, jei esate įtariamasis ar sulaikytas asmuo. Profesionalus specialistas supažindins jus su jūsų teisėmis ir padės spręsti nagrinėjamą bylą jūsų naudai. Advokato paslaugos bus reikalingos ir tuo atveju, jei esate nusikaltimo auka, pvz., jus apvogė arba prieš jus buvo panaudotas smurtas. Policijai pateiktas pareiškimas negali užtikrinti sklandaus baudžiamosios bylos proceso – tinkamam jūsų teisių ginimui reikalingi advokatai, gebantys užtikrinti tinkamą jums padarytos materialinės ar moralinės žalos atlyginimą.

Įstatymas užtikrina profesionalią asmens gynybą ir atstovavimą jo interesams baudžiamosiose bylose, tačiau jūs patys galite pasirinkti visus jūsų lūkesčius atitinkantį advokatą. Kvalifikuoti advokatai baudžiamosiose bylose gina kaltinamuosius ir įtariamuosius, atstovauja nukentėjusiųjų interesams, civiliniams ieškovams ir civiliniams atsakovams. Priimdami vieną ar kitą sprendimą, visų pirma pasidomėkite konkretaus advokato teisine patirtimi ir laimėtų bylų skaičiumi. Bendradarbiaukite tik su patikimu ir savo darbą išmanančiu specialistu. Nepamirškite įvertinti asmeninių advokato savybių, kadangi šiuo žmogumi turite ne tik tikėti, bet ir pasitikėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *