Draudimo brokeriai: nauda ir privalumai

draudimo brokeriaiDraudimas – dvi prasmes turintis žodis. Viena prasme, tai draudimas elgtis vienaip ar kitaip, kita prasme – draudimas padeda sumažinti ar panaikina nuostolius nutikus kokia nors nelaimei. Viena labiausiai paplitusių draudimo rūšių yra privalomas vairuotojų civilinės atsakomybės draudimas. Tam, kad rasti geriausią ir pigiausią civilinės atsakomybės draudimą, rekomenduojama yra naudotis draudimo brokerio paslaugomis.

Kodėl turėčiau rinktis draudimo brokerį?

Kiekvienas iš mūsų nori, kad paslaugas atliktų tik kvalifikuoti specialistai. Draudimo brokeriai prieš gaudami veiklos licenciją privalo išlaikyti papildomą egzaminą, bei nuolatos gilinti turimas žinias. Draudimo bendrovių darbuotojai taip pat yra specialiai apmokami, bet pastarųjų niekas ne egzaminuoja, o ir dėl nešališkumo gali kilti pagrįstų dvejonių.

Deja, ne kiekvienas žmogus vertina teigiamas draudimo savybes ir į jį numoja ranka. Tačiau kaip bebūtų, daugelyje sričių  apsidrausti tikrai pravartu. Ne veltui, transporto priemonėms yra privalomo draudimo rūšis. Ją priimant labiausiai buvo pasipiktinę ir tam priešinosi mažesnes pajamas gaunantys asmenis, tačiau jiems šis draudimas itin aktualus. Sukėlus avariją, į kurią patenka didelės vertės automobilis ar kitas turtas išsimokėti nėra lengva, tuo tarpu draudimas atlygina sukeltus nuostolius. Norint, kad būtų atlyginti ir Jums priklausančio sugadinto turto (dėl Jūsų kaltės) kaštai vertėtų pasirūpinti Kasko draudimu, kuris negalioja tik išimtinomis sąlygoms, pavyzdžiui, sukėlus auto įvykį esant apsvaigus nuo alkoholio ar kitų psichotropinių medžiagų.

Kita svarbi draudimo rūšis – būsto draudimas. Nepriklausomai, ar gyvenate nuosavame name, ar daugiabučio bute – draudimas naudingas abiem. Gyvenantys daugiabučiuose neretai susiduria su labai skirtingais kaimynais, kurių dalis, kaip bebūtų gaila, nėra labai atsargūs ir malonūs. Dažnai įvyksta buto užpylimai (ypač dažnai trūkstant senesniuose namuose esantiems vamzdžiams), sugadinamas kaip tyčia neseniai atliktas brangus remontas. Ne kiekvienas kaimynas sutiks pats atlyginti nuostolius, tuo tarpu kol Jūsų draudimo bendrovė aiškins su kaltininku Jūs jau galėsite taisyti sugadintas sienas už iš draudimo gautais pinigais. Individualiuose namuose yra kitos bėdos – nuo staigaus sniego įlūžtantys stogai, nuo stipresnio vėjo dūžtantys langai ar lūžtančios kurios nors konstrukcijos. Tačiau reikėtų pasiaiškinti ar Jūsų draudimas ir pasirinktas planas atlyginta gamtos stichijų sukeltus nuostolius.

Dar svarbesnis – gyvybės draudimas. Tai ne tik pinigai nelaimės atveju, bet ir paskutinė galimybė išgyventi netekus pagrindinio šeimos maitintojo. Kaip bebūtų gaila netekties atvejų, tačiau draudimo išmokos suteikia bent šiokią tokią palaimą – leidžia negalvoti apie pinigų skolinimąsi ir suteikia vilties išlaikyti būstą, susimokėti už netekties metu atliekamas paslaugas bei atsidėti šiek tiek pinigų tolesniam gyvenimui, sunkesnėms dienoms, kurių pasitaiko kiekvienoje šeimoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *