Židinių montavimas dažniausiai patikimas profesionalams

zidiniu montavimasŽidinys – ne tik kiekvienų namų puošmena, tačiau nuo seno žinomas kaip šilumos ir jaukumo simbolis. Jei kiekvienas vyras gyvenime privalo pastatyti namą, pasodinti namą ir užauginti sūnų, tai židinių montavimas, dažniausiai, patikimas profesionalams. Tai sudėtingas procesas, nuo kurio priklauso ne tik grožis, šiluma, tačiau ir saugumas.

Židinio montavimui reikalingas dūmtraukis, karščiui atsparios apdailos medžiagos ir, žinoma, židinio kapsulė. Židinio kapsulė neturėtų tarnauti tik, kaip namų papuošalas. Nemažiau svarbu, kad ji būtų pagaminta iš kokybiškų, patvarių medžiagų ir būtų ilgaamžė – nesusidėvėtų net ir kūrenant nuolatos. Kapsulės dažniausiai gaminamos iš ketaus arba plieno. Šios medžiagos atsparios karščiui, puikiai išlaiko šilumą ir, svarbiausia, yra ilgaamžės.

Kapsulių modelių taip pat yra įvairių. Jas galima rinktis atsižvelgiant į dydį, norimą dizainą. Šioje vietoje taupyti tikrai nederėtų, nes kokybiškos kapsulės pasirinkimas lemia ne tik estetišką vaizdą, tačiau ir taupų kuro panaudojimą, gerą šilumos pasiskirstymą bei ilgaamžiškumą. Tiesa, renkantis kapsulę ir planuojant židinio montavimo darbus, nereikėtų pasikliauti meistrais, kurie sąmatą atsiunčia nė nematę planuojamos židinio vietos. Geriausia, jei vieta matoma iškart ir tik tada parenkama tinkamiausia židinio kapsulė.

Profesionalus meistras patikins, jog židinių montavimas – kruopštus ir atsakingas darbas. Tam reikia kokybiško dūmtraukio, stabilaus, nejudančio pamato, ant kurio stovės židinio kapsulė. Taip pat, karščiui atsparių apdailos medžiagų. Privalu laikytis priešgaisrinės saugos taisyklių ir židinio kapsulę įrengti 15 cm. atstumu nuo sienos (jei siena medinė, pirmiausia, reikėtų ją izoliuoti). Atliekant apdailos darbus, svarbu palikti ertmes kapsulės apačioje ir virš jos. Taip oras cirkuliuos ir iš šalto apačioje, virs šiltu, pereidamas per viršutines ertmes ir pasklisdamas po visą erdvę. Norint šildyti ne vieną patalpą, galima įrengti ortakius. Tokiu būdu visą namą galima apšildyti tik židinio pagalba.

Norint didžiausio židinio efektyvumo, patartina jį montuoti kuo arčiau kamino, o kaminą statyti namo vidury. Tokiu būdu, įrengus uždaro tipo židinį, namuose liks apie 80% šilumos.

Židinio priežiūra nėra sudėtinga. Tam tereikia reguliariai išvalyti pelenus, o dūmtraukį puikiai išvalo specialūs milteliai, beriami į ugnį.

Norint turėti židinį, nebūtina gyventi nuosavame name. Bute galima sumontuoti elektrinius ar biožidinius, kuriems nereikia atskiro dūmtraukio.

Židinių montavimas, dažniausiai, patikimas profesionalams, turintiems patirties ir geriausiai žinantiems, kokias medžiagas pasirinkti, montuojant individualius židinius. Toks židinys taps ne tik namų puošmena, tačiau ir ilgaamžiu saugios šilumos garantu.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *