Ar dizainas lemia židinio pasirinkimą?

Židiniai ir krosnelės Klaipėdoje

Žmonėms kasdien kyla įvairiausių klausimų. Vieni susiję su politika, kiti su ekonomika, treti su kelionėmis. Šnekant apie šildymo sistemas irgi nemažai klaustukų. Ir ne tik tokių, į kuriuos atsakymai skamba vien šildymo sistemų specialistams suprantama kalba. Židiniai ir krosnelės Klaipėdoje pirkėjams pateikiami ir žiemą, ir vasarą, nors šiltuoju metų laiku atrodo, kad žiema neegzistuoja. Pateikiami ne tik kaip šildymo sprendimai, bet ir kaip interjero detalės.

Kas lemia židinio pasirinkimą? Vienas iš kriterijų neabejotinai yra kaina. Ieškoma geriausio varianto atsižvelgiant į informaciją, pateikiamą etiketėje. Pagal kišenę ar ne visai? Pigu ar brangu? Verta dėmesio ar ne? Tokie ir panašūs klausimai kamuoja pirkėjus. Ir tų galvojimų neišvengiama, nes židiniai ir krosnelės Klaipėdoje ar Vilniuje, Kaune ar Panevėžyje paprastai įsigyjamos apgalvotai. T. y. atsakius į aktualius klausimus. Tarp jų, aišku, yra ir galingumo aspektas. Nes šildymo įrenginys turi būti nei per silpnas, nei per galingas. Tik taip būstas šildomas efektyviai ir saugiai.

Įtakos pasirinkimui turi parduotuvės vieta. Kadangi židiniai ir krosnelės nėra labai smulkios prekės, norisi, kad vežimas neapsunktų. Taigi, ieškoma, kur šildymo prietaisai parduodami arčiau namų.

O kaipgi dizainas? Juk kalbame apie tai, kas ne vien šildo, bet ir pagražina interjerą. Atsakydami į pavadinimą (ar dizainas lemia pasirinkimą), galime rašyti TAIP. Ne tik techniniai parametrai, bet ir forma, spalva, apskritai visa stilistika yra labai svarbu. Jei patalpos interjeras beveik tobulas, bet rodos, kad kokio nors akcento dar trūksta, labai tikėtina, kad tuo akcentu taps židinys ar krosnelė. Taip kambarys įgauna jaukumo ir, priklausomai nuo norų, solidumo ar žaismingumo.

 Židiniai ir krosnelės Klaipėdoje vertintini kaip įdomi tema. Kodėl? Pirmiausia dėl uostamiesčio statuso. Kai vasara, tai mėgaujamasi atostogomis, džiaugiamasi pasivaikščiojimu prie jūros. Ir netgi gali atrodyti, kad žiema – metų laikas, apie kurį rašoma knygose, kuris vaizduojamas filmuose, bet toli gražu neaplanko uostamiesčio. Visgi žiema būna ir Klaipėdoje. Ir kiekvienas nori tą žiemą pasitikti šiltai. Ir stilingai. Todėl atidžiai renkamasi ir pavyksta atrasti puikiai šildantį įrenginį, kuris džiugina ir savo dizainu.

 

 

 

Židinių montavimas dažniausiai patikimas profesionalams

zidiniu montavimasŽidinys – ne tik kiekvienų namų puošmena, tačiau nuo seno žinomas kaip šilumos ir jaukumo simbolis. Jei kiekvienas vyras gyvenime privalo pastatyti namą, pasodinti namą ir užauginti sūnų, tai židinių montavimas, dažniausiai, patikimas profesionalams. Tai sudėtingas procesas, nuo kurio priklauso ne tik grožis, šiluma, tačiau ir saugumas.

Židinio montavimui reikalingas dūmtraukis, karščiui atsparios apdailos medžiagos ir, žinoma, židinio kapsulė. Židinio kapsulė neturėtų tarnauti tik, kaip namų papuošalas. Nemažiau svarbu, kad ji būtų pagaminta iš kokybiškų, patvarių medžiagų ir būtų ilgaamžė – nesusidėvėtų net ir kūrenant nuolatos. Kapsulės dažniausiai gaminamos iš ketaus arba plieno. Šios medžiagos atsparios karščiui, puikiai išlaiko šilumą ir, svarbiausia, yra ilgaamžės.

Kapsulių modelių taip pat yra įvairių. Jas galima rinktis atsižvelgiant į dydį, norimą dizainą. Šioje vietoje taupyti tikrai nederėtų, nes kokybiškos kapsulės pasirinkimas lemia ne tik estetišką vaizdą, tačiau ir taupų kuro panaudojimą, gerą šilumos pasiskirstymą bei ilgaamžiškumą. Tiesa, renkantis kapsulę ir planuojant židinio montavimo darbus, nereikėtų pasikliauti meistrais, kurie sąmatą atsiunčia nė nematę planuojamos židinio vietos. Geriausia, jei vieta matoma iškart ir tik tada parenkama tinkamiausia židinio kapsulė.

Profesionalus meistras patikins, jog židinių montavimas – kruopštus ir atsakingas darbas. Tam reikia kokybiško dūmtraukio, stabilaus, nejudančio pamato, ant kurio stovės židinio kapsulė. Taip pat, karščiui atsparių apdailos medžiagų. Privalu laikytis priešgaisrinės saugos taisyklių ir židinio kapsulę įrengti 15 cm. atstumu nuo sienos (jei siena medinė, pirmiausia, reikėtų ją izoliuoti). Atliekant apdailos darbus, svarbu palikti ertmes kapsulės apačioje ir virš jos. Taip oras cirkuliuos ir iš šalto apačioje, virs šiltu, pereidamas per viršutines ertmes ir pasklisdamas po visą erdvę. Norint šildyti ne vieną patalpą, galima įrengti ortakius. Tokiu būdu visą namą galima apšildyti tik židinio pagalba.

Norint didžiausio židinio efektyvumo, patartina jį montuoti kuo arčiau kamino, o kaminą statyti namo vidury. Tokiu būdu, įrengus uždaro tipo židinį, namuose liks apie 80% šilumos.

Židinio priežiūra nėra sudėtinga. Tam tereikia reguliariai išvalyti pelenus, o dūmtraukį puikiai išvalo specialūs milteliai, beriami į ugnį.

Norint turėti židinį, nebūtina gyventi nuosavame name. Bute galima sumontuoti elektrinius ar biožidinius, kuriems nereikia atskiro dūmtraukio.

Židinių montavimas, dažniausiai, patikimas profesionalams, turintiems patirties ir geriausiai žinantiems, kokias medžiagas pasirinkti, montuojant individualius židinius. Toks židinys taps ne tik namų puošmena, tačiau ir ilgaamžiu saugios šilumos garantu.

 

Kokie gi židiniai geriausi?

Šildymas

Ką gi, štai ir atėjo kalendorinė žiemos pradžia. Pirmosiomis gruodžio dienomis šiaurinis vėjas siaučia it pašėlęs. Dauguma žmonių nelabai maloniai nustebę, nes jau spėjo įprasti prie ganėtinai šiltų lapkričio orų.

Žvarbus oras skatina ne tik prisiminti šiltesnius žieminius paltus ir avalynę, bet ir patikrinti šildymo sistemą. Daugiabučiuose namuose šildymo sistemų priežiūra užsiima šilumą tiekianti įmonė. O individualių namų savininkams patiems tenka rūpintis namų šiluma.

Šiek tiek apie židinius

Kaip bus šildomas nuosavas namas, turi būti nuspręsta rengiant namo projektą. Jei planuojamas šildymas kietu kuru, reikia numatyti vietą katilinei, suplanuoti radiatorių vietas kambariuose. Taip pat šildant namą kietu kuru, būtinas kaminas. Kai ketinama namą šildyti dujomis, taip pat būtina numatyti dujinio katilo vietą.

Kaip papildomas šildymo šaltinis namuose gali būti įrengtas židinys. Jo vieta dažniausiai būna svetainėje. Skirtingi įrengimo dizainai ir neribotos galimybės šiandien židinius paverčia ko ne prabangos rodikliu namuose. Savaime suprantama, kad gerą įspūdį sukuria pasirinktos kokybiškos medžiagos, kurios neretai kainuoja nemažai.

Gyventojai, galintys skirti mažesnę šeimos biudžeto dalį židinio įrengimui, renkasi ne tokį puošnų židinio dekorą. Tačiau tokiai namo šildymo sistemai taupyti nevalia. Juk nesinorėtų kaskart užkūrus židinį, namus „paskandinti“ dūmuose.

Kada ir koks židinys geriausias?

Nedideliam namui ar sodybai židiniai gali būti vieninteliai ir pagrindiniai šilumos tiekėjai. Tam, kad šiluma galėtų keliauti į gretimas patalpas, reikia įrengti ortakius. Iš anksto planuojant šildymo sistemą, ortakiai išvedžiojami po grindimis ar po lubomis. Užkūrus ugnį vidutiniškai po penkiolikos – dvidešimties minučių šiluma pradeda jaustis visose patalpose, į kurias nuvesti ortakiai.

Kai židiniai įrengiami namų svetainėse norint sukurti jaukią aplinką, čia pastebimas labiau estetinis ugniakuro poreikis nei poreikis kaip šilumos šaltinio. Tokiais atvejais patartina kreiptis į interjero dizainerius ar architektus, kurie padėtų sukurti vientisą visos erdvės ir židinio dermę.

Paprastai pagal patalpos, kurioje planuojamas židinys, dydį parenkamas ugniakuro stiklo dydis. Pavyzdžiui, net gi komiškai gali atrodyti ugniakuras, kurio stiklas yra per mažas lyginant su didele ir erdvia svetaine. Pats židinio stiklas taip pat gali būti ne tik tiesus, bet ir lenktas, kampinis, dvipusis, trapecinis. Taigi tokiais atvejais labai svarbios specialistų konsultacijos.

Techninės ir estetinės galimybės

Šiandien židiniai montuojami su specialiomis kapsulėmis. Taip susiformuoja šilumos kamera, iš kur šiluma nukreipiama ten, kur reikia. Įrengus turbiną ir ortakius gaminama šiluma nukeliauja į reikiamas patalpas. Specialistų teigimu, vien židiniu galima apšildyti beveik dviejų šimtų kvadratinių metrų ploto namą. Tad turint tokio ploto namą ir įsirengus židinį, nereikės galvoti apie kitokį namo šildymo būdą.

Kokybiškas ir estetiškai gražus židinys užima nemažai vietos. Todėl planuojant namo erdves, būtina į tai atkreipti dėmesį. Reikia nepamiršti, kad grindų danga prie židinio turėtų būti atspari netyčia iškritusioms dalelėms. Geriausia danga tokiais atvejais yra keraminės ar akmens masės plytelės. Po židiniu reikia įrengti ir vietą malkoms ar kitam kurui. Tą vietą taip pat reikia suplanuoti taip, kad ji atliktų pagrindinę funkciją ir nedarkytų bendro estetinio vaizdo.

Skirtingos rūšys

Židinių kapsulės paprastai gaminamos metalinės, t.y. iš plieno arba ketaus. Pagal šilumos nešimą (tiekimą) židiniai skirstomi į orinius ir su vandens šilumokaičiu. Pirmu atveju šiluma perduodama oru, o antruoju – šilumą perneša vanduo.

Pagal kuro rūšį židiniai skirstomi į kieto kuro, elektrinius, dujinius. Dažniausiai naudojamas kietas kuras, žinoma, yra malkos. Tik svarbu, kad kūrenimui naudojamos malkos būtų kiek įmanoma sausesnės. Kūrenant sausas malkas bus pagaminama žymiai daugiau šilumos, nei deginant drėgnas malkas. Šiandien turime galimybę įsigyti ir kitokio kieto kuro, t.y. granulių ir briketų. Pagamintas toks kuras jau turi labai mažą drėgmės kiekį, o dėl specialios gamybos technologijos dega tikrai ilgai.

Kai name negalima įrengti kamino ar dūmtraukio arba jau per vėlu tai padaryti, specialistai rekomenduoja rinktis elektrinius židinius. Šie židiniai gali būti montuojami ir butuose dėl tų pačių priežasčių.

Dujiniams židiniams naudojamos gamtinės dujos arba suskystintos dujos iš dujų baliono. Speciali valdymo sistema suteikia galimybę labai tiksliai reguliuoti patalpos temperatūrą. Šio tipo židiniai gali nesudėtingai apšildyti dideles patalpas.

Tik patikimi gamintojai

Siekiant šildymo sistemos kokybės, patartina židinius pirkti iš žinomų gamintojai. Patikimi gamintojai ne tik parduoda kokybišką prekę, suteikia ilgalaikę garantiją, bet ir rūpinasi įrengimu bei technine priežiūra.

Elekriniai židiniai ir jų privalumai

židiniaiŽidinys dažniausiai asocijuojasi su didžiuliais ir erdviais namais. Turbūt daugelis iš mūsų pavydžiai stebi filmų scenas, kuriose įsimylėjeliai glaudžiasi vienas prie kito didžiulio židinio šviesoje. Mitas, kad židinį gali įsirengti tik privačių namų gyventojai, jau seniai paneigtas. Jūs visada svajojote apie jaukius ir šiltus namus su dailiu nors ir nedideliu židiniu? Židiniai Jums visada buvo troškimas, kurio negalėjote sau leisti, nes gyvenate bute? Pamirškite senas tiesas ir įsigykite elektrinį židinį, kuris paskutiniu laiku yra viena populiariausių židinių gamintoj prekių.

Panašumas

Šiuolaikiniai židinių gamintojai per daugelį metų atrinko geriausias gamybos technikas ir prisitaikė prie  šiuolaikinių klientų norų. Tad šiandien elektriniai židiniai savo tikroviškumu beveik nesiskiria nuo kūrenamų židinių. Dažnai elektriniuose židiniuose sukuriama liepsnos imitacija yra tokia tikroviška, kad ją lengva sumaišyti su realia liepsna.

Kaina

Vienas didžiausių elektrinių židinių privalumų yra kaina. Ne tik elektrinių židinių kapsulės, bet ir priežiūrai reikalingos priemonės yra kur kas pigesnės nei tradicinių kūrenamų židinių. Būtent dėl šios priežasties vis dažniau net ir privačių namų gyventojai mieliau renkasi elektrinį, nei kūrenamą židinį.

Naudingas ištisus metus

Dar vienas puikus elektrinio židinio privalumas yra tas, kad jį galėsite naudoti bet kokiu metų laiku. Elektriniai židinių ugniakurai turi kelis darbo rėžimus, todėl lengvai galite pasirinkti, kada židinys veiks su šildymu ir kada be jo. Tai reiškia, jog židinį galėsite įsijungti ir ilgais vasaros vakarais, kai norisi tik jaukios židinio švieselės kambaryje.

Paprasta įrengti

Kadangi elektrinis židinys neturi kamino, tokių židinių montavimas yra labai paprastas ir greitas. Dažniausiai tokių židinių net neprivaloma tvirtinti prie grindų pagrindo. Žinoma, jei norite, kad elektrinis židinys atrodytų kuo tikroviškiau, patartina montuoti jį į sieną, nes būtent tokiu būdu įrengtas elektrinis židinys labiausiai primins kūrenamą židinį.

Tvarka namuose

Moterys namų šeimininkės labiausiai mėgsta elektrinius židinius ne dėl paprasto montavimo ar tikroviškumo, o dėl kiek kitos priežasties. Elektriniai židiniai – yra kone patys švariausiu iš visų židinių tipų. Nereikia nuolat valyti šių židinių vidaus ir kamino, o tai kiekvienos šeimininkės svajonė.