Kokie gi židiniai geriausi?

Šildymas

Ką gi, štai ir atėjo kalendorinė žiemos pradžia. Pirmosiomis gruodžio dienomis šiaurinis vėjas siaučia it pašėlęs. Dauguma žmonių nelabai maloniai nustebę, nes jau spėjo įprasti prie ganėtinai šiltų lapkričio orų.

Žvarbus oras skatina ne tik prisiminti šiltesnius žieminius paltus ir avalynę, bet ir patikrinti šildymo sistemą. Daugiabučiuose namuose šildymo sistemų priežiūra užsiima šilumą tiekianti įmonė. O individualių namų savininkams patiems tenka rūpintis namų šiluma.

Šiek tiek apie židinius

Kaip bus šildomas nuosavas namas, turi būti nuspręsta rengiant namo projektą. Jei planuojamas šildymas kietu kuru, reikia numatyti vietą katilinei, suplanuoti radiatorių vietas kambariuose. Taip pat šildant namą kietu kuru, būtinas kaminas. Kai ketinama namą šildyti dujomis, taip pat būtina numatyti dujinio katilo vietą.

Kaip papildomas šildymo šaltinis namuose gali būti įrengtas židinys. Jo vieta dažniausiai būna svetainėje. Skirtingi įrengimo dizainai ir neribotos galimybės šiandien židinius paverčia ko ne prabangos rodikliu namuose. Savaime suprantama, kad gerą įspūdį sukuria pasirinktos kokybiškos medžiagos, kurios neretai kainuoja nemažai.

Gyventojai, galintys skirti mažesnę šeimos biudžeto dalį židinio įrengimui, renkasi ne tokį puošnų židinio dekorą. Tačiau tokiai namo šildymo sistemai taupyti nevalia. Juk nesinorėtų kaskart užkūrus židinį, namus „paskandinti“ dūmuose.

Kada ir koks židinys geriausias?

Nedideliam namui ar sodybai židiniai gali būti vieninteliai ir pagrindiniai šilumos tiekėjai. Tam, kad šiluma galėtų keliauti į gretimas patalpas, reikia įrengti ortakius. Iš anksto planuojant šildymo sistemą, ortakiai išvedžiojami po grindimis ar po lubomis. Užkūrus ugnį vidutiniškai po penkiolikos – dvidešimties minučių šiluma pradeda jaustis visose patalpose, į kurias nuvesti ortakiai.

Kai židiniai įrengiami namų svetainėse norint sukurti jaukią aplinką, čia pastebimas labiau estetinis ugniakuro poreikis nei poreikis kaip šilumos šaltinio. Tokiais atvejais patartina kreiptis į interjero dizainerius ar architektus, kurie padėtų sukurti vientisą visos erdvės ir židinio dermę.

Paprastai pagal patalpos, kurioje planuojamas židinys, dydį parenkamas ugniakuro stiklo dydis. Pavyzdžiui, net gi komiškai gali atrodyti ugniakuras, kurio stiklas yra per mažas lyginant su didele ir erdvia svetaine. Pats židinio stiklas taip pat gali būti ne tik tiesus, bet ir lenktas, kampinis, dvipusis, trapecinis. Taigi tokiais atvejais labai svarbios specialistų konsultacijos.

Techninės ir estetinės galimybės

Šiandien židiniai montuojami su specialiomis kapsulėmis. Taip susiformuoja šilumos kamera, iš kur šiluma nukreipiama ten, kur reikia. Įrengus turbiną ir ortakius gaminama šiluma nukeliauja į reikiamas patalpas. Specialistų teigimu, vien židiniu galima apšildyti beveik dviejų šimtų kvadratinių metrų ploto namą. Tad turint tokio ploto namą ir įsirengus židinį, nereikės galvoti apie kitokį namo šildymo būdą.

Kokybiškas ir estetiškai gražus židinys užima nemažai vietos. Todėl planuojant namo erdves, būtina į tai atkreipti dėmesį. Reikia nepamiršti, kad grindų danga prie židinio turėtų būti atspari netyčia iškritusioms dalelėms. Geriausia danga tokiais atvejais yra keraminės ar akmens masės plytelės. Po židiniu reikia įrengti ir vietą malkoms ar kitam kurui. Tą vietą taip pat reikia suplanuoti taip, kad ji atliktų pagrindinę funkciją ir nedarkytų bendro estetinio vaizdo.

Skirtingos rūšys

Židinių kapsulės paprastai gaminamos metalinės, t.y. iš plieno arba ketaus. Pagal šilumos nešimą (tiekimą) židiniai skirstomi į orinius ir su vandens šilumokaičiu. Pirmu atveju šiluma perduodama oru, o antruoju – šilumą perneša vanduo.

Pagal kuro rūšį židiniai skirstomi į kieto kuro, elektrinius, dujinius. Dažniausiai naudojamas kietas kuras, žinoma, yra malkos. Tik svarbu, kad kūrenimui naudojamos malkos būtų kiek įmanoma sausesnės. Kūrenant sausas malkas bus pagaminama žymiai daugiau šilumos, nei deginant drėgnas malkas. Šiandien turime galimybę įsigyti ir kitokio kieto kuro, t.y. granulių ir briketų. Pagamintas toks kuras jau turi labai mažą drėgmės kiekį, o dėl specialios gamybos technologijos dega tikrai ilgai.

Kai name negalima įrengti kamino ar dūmtraukio arba jau per vėlu tai padaryti, specialistai rekomenduoja rinktis elektrinius židinius. Šie židiniai gali būti montuojami ir butuose dėl tų pačių priežasčių.

Dujiniams židiniams naudojamos gamtinės dujos arba suskystintos dujos iš dujų baliono. Speciali valdymo sistema suteikia galimybę labai tiksliai reguliuoti patalpos temperatūrą. Šio tipo židiniai gali nesudėtingai apšildyti dideles patalpas.

Tik patikimi gamintojai

Siekiant šildymo sistemos kokybės, patartina židinius pirkti iš žinomų gamintojai. Patikimi gamintojai ne tik parduoda kokybišką prekę, suteikia ilgalaikę garantiją, bet ir rūpinasi įrengimu bei technine priežiūra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *