Kompostas ir jo svarba sodininko gyvenime

kompostasTrąšos yra daugiau nei svarbios kiekvienam ūkininkui ir sodininkui. Nuo jų kokybės juk priklauso derliaus kiekis, jo kokybė bei iš to pragyvenantiems asmenims – pajamų dydis. Būtent todėl natūraliai ir tinkamai paruoštas kompostas yra labai svarbus faktorius, prognozuojant metų derlių. Tai darosi aktualu ir tiems, kurie savo soduose augina vaisius bei daržoves asmeniniams poreikiams.

Organinių medžiagų dariniai yra nepamainoma trąša augalams. Ji soduose ar daržuose augantiems vaisiams, daržovėms ar vaismedžiams pateikia itin vertingų azoto, fosforo, kalio bei mikroelementų visumą. Deja, vienas dirvožemis nėra lygus kitam – skiriasi tiek jų struktūra, tiek derlingumo savybės. Būtent todėl natūraliai pagamintas kompostas sodininkams padeda atstatyti nualintą dirvos sluoksnį, taip paversdamas jį organiškai praturtinta dirva. Tik tokioje dirvoje gali augti ir duoti derlių įvairūs augalai.

Bene svarbiausias faktorius auginant augalus yra trąšų kokybė bei jų sudėtis. Tiems, kurie augina gyvulius ar paukščius, svarbu atminti, kad jų sukauptą mėšlą galima tinkamai panaudoti tręšiant savo sodą. Šios medžiagos gali aprūpinti augalus maistingomis medžiagomis, tereikia žinoti jų cheminę sudėti, dirvožemio tipą bei pačių augalų poreikius. Tuo tarpu kompostas šiek tiek skiriasi nuo tradicinių trąšų panaudojimo galimybių. Šiam procesui reikia kaupti biologiškai skaidžias atliekas, kurias laikui bėgant smulkina įvairūs mikroorganizmai iki augalui būtiniausių organinių medžiagų. Tai natūralu, tad galima pasigaminti ir namų sąlygomis.

Įprasta manyti, kad kompostavimas yra malonumas, prieinamas ne kiekvienam. Deja, tai gali įgyvendinti beveik kiekvienas, turintis tam reikalingų išteklių bei priemonių. Natūraliam kompostavimo procesui reikia pastovios erdvės. Tai dažniausiai būna sandariai paruoštos talpos (duobė, bačka, dėžė), kuriose kaupiamos buitinės, sodo ir daržo atliekos laikui bėgant suyra iki organinių augalui būtinų medžiagų – humoso. Žinoma, toks sprendimas aktualus ne visiems.

Žmonėms, kurie neturi pakankamai organinių atliekų, kompostavimas gali būti mažiau reikšmingas. Tokiu atveju galima įsigyti jau paruošto komposto gaminius, kurių kokybę užtikrina modernizuoti gamybos procesai bei tinkama įmonių įranga. Jei nenorite suklysti ir visko atlikti ne taip, įsigykite daug kokybiškesnį bei efektyvesnį kompostą iš profesionalų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *