Mokesčių grąžinimas iš užsienio

Mokesčių grąžinimasSusigrąžinti mokesčius iš užsienio galima ir jau išvykus iš šalies, kurioje dirbote, ir dar būnant joje. Prašymą susigrąžinti mokesčiams galima teikti mokestinių  metų pabaigoje, o kai kada – ir jiems dar nesibaigus. Informacija, kada kiekvienoje šalyje prasideda ir baigiasi mokestiniai metai (data ne visada sutampa su kalendoriniais metais), yra tos šalies mokesčių inspekcijos interneto svetainėje. Pavyzdžiui, Anglijoje jie prasideda balandžio 6-ąją ir trunka iki kitų metų balandžio 5-osios.

Mokesčių grąžinimo tvarką atskirose šalyse nustato tam tikros taisyklės ir galiojantys įstatymai. Todėl skiriasi ir reikalavimai, iki kada reikia pateikti dokumentus, bei kokius dokumentus ir formas reikia pateikti. Tačiau, neabejotinai, pasinaudojus mokesčių grąžinimu asmenys atgauna didelę dalį užsienio šalyje sumokėtų mokesčių, o kadangi grąžinimas nėra labai sudėtingas procesas, kiekvienas, dirbęs užsienyje, turėtų nedvejodamas kreiptis dėl savo mokesčių grąžinimo.

Kaip jau minėta, mokesčių grąžinimo iš užsienio tvarka yra paremta konkrečios užsienio šalies nuostatomis. Mokesčių grąžinimas yra teisėtas, legalus procesas – mokesčius susigrąžinti leidžia užsienio šalyje galiojantys įstatymai, grąžinimo procesas vyksta remiantis jais. Mokesčių susigrąžinimas niekaip nepaveiks asmens įsidarbinimo ateityje galimybių, socialinių išmokų gavimo, pensijos gavimo ir panašiai. Susigrąžinus savo mokesčius, Lietuvoje jokių papildomų mokesčių mokėti nereikės.

Mokesčiai iš užsienio grąžinami už praėjusius mokestinius metus, taigi dėl grąžinimo kreipiamasi pasibaigus mokestiniams metams. Tačiau galima kreiptis ir ankščiau, jeigu asmuo per likusį mokestinių metų laikotarpį neplanuoja dirbti, arba palieka užsienio šalį. Pateikti prašymą mokesčių grąžinimui galima ir sugrįžus į Lietuvą. Reikia nepamiršti, kad mokesčiai grąžinami ir už senesnį, nei 1 mokestinių metų laikotarpį. Pavyzdžiui, Norvegijoje mokesčiai grąžinami – už praėjusį laikotarpį iki 5 metų, Vokietijoje– 4 metų. Todėl nesvarbu, ar dirbote užsienyje praėjusią vasarą, ar prieš keletą metų – pasinaudokite savo galimybe susigrąžinti jums priklausančius pinigus. Nesvarbu, ar tai didelė, ar mažesnė suma – tai papildomi pinigai, priklausantys jums.

Susigrąžinti mokesčius iš užsienio galima vienu iš dviejų būdų – leisti procesą atlikti mokesčių grąžinimo specialistams, arba atlikti visą procesą savarankiškai. Atliekant viską savarankiškai, galima įžvelgti vienintelį privalumą: už grąžinimą neturite mokėti komisinio mokesčio. Tačiau visa kita – surinkti procesui reikalingus dokumentus, užpildyti reikiamas formas bei viską perduoti mokesčių inspekcijos specialistams ne vėliau nei iki nurodytos datos – tenka jums pačiam. Todėl, norėdami pasinaudoti grąžinimu, viską turite padaryti teisingai.

Norėdami detaliau sužinoti, kokias formas reikia užpildyti ir kokius dokumentus pateikti, paskambinkite užsienio šalies mokesčių inspekcijos informacine telefono linija, o reikiamas dokumentų formas parsisiųsite iš interneto svetainės. Be abejo, jums labai padės užsienio kalbos mokėjimas, nes beveik jokia informacija lietuvių kalba nėra prieinama. Jos prireiks ir tokiu atveju, jei prieš pradedant grąžinimo procesą mokesčių inspektoriams kils papildomų klausimų ir jie paskambins jums, kad tai išspręsti – turite būti pasiruošę kalbėti. Mokesčių grąžinimo procesą gali žymiai prailginti kokio nors reikalingo dokumento nepateikimas arba neteisingas formos užpildymas.

Visų šių procedūrų galite išvengti, jei savo mokesčių grąžinimą pavesite atlikti mokesčių  grąžinimo bendrovei, kuri teikia profesionalias paslaugas. Tuomet jums tereikės tik pateikti turimus dokumentus bei pasirašyti paslaugos sutartį. Jei jūsų turimų dokumentų neužtektų, mokesčių grąžinimo bendrovės specialistai juos gaus už jus. Pradėjus grąžinimo procesą, bendrovė pasirūpins visais galimai kilsiančiais nesklandumais, esant reikalui patikslins reikalingą informaciją, o sugrąžintus mokesčius perves tiesiai į asmens sąskaitą arba – pasirinktinai – išduos banko čekį. Taip jūs būsite užtikrintas, kad gausite maksimaliai didelę pinigų sumą, be to, mokesčiai jums sugrįš per trumpiausią įmanomą laikotarpį. Tai gali būti svarbu, jei jūs planuojate vėl išvykti iš savo šalies.

Užsienio šalyje išėjus iš darbo ir ruošiantis grįžti į Lietuvą, prieš tai dar reikia sutvarkyti keletą  formalumų. Pavyzdžiui, turite nuspręsti, kaip pasielgsite su užsienio šalies banko sąskaita ir joje turimais pinigais. Sąskaitą uždaryti ne visada būtina – turėti banko sąskaitą šalyse, kurios yra ES narės arba priklauso EEE (Europos ekonominei erdvei) asmenims apribojimų dažniausiai nėra. Iš savo sąskaitos galite išsiimti pinigus ir būdami kitoje šalyje banko kortelės ir bankomatų pagalba, tačiau žinokite, kad bankai šias paslaugas apmokestina – daugiau informacijos ir tikslių įkainių ieškokite savo banko paslaugų teikimo sąlygose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *