Kas geriau: samdomas buhalteris ar firma?

Samdomų firmų buhalterinei apskaitai vesti paslaugomis patariama geriau naudotis mažoms bendrovėms, kuriose dirba nedaug žmonių. Jos dažniausiai taip ir daro. Didesnėms įmonėms geriau turėti savo atskirą buhalterinės apskaitos tarnybą, nes manoma, jog ji priima įmonei naudingesnius sprendimus ir stengiasi padėti jai pasiekti geresnius finansinius rodiklius.

auditasMažoms įmonėms finansininką samdytis tiesiog neapsimoka, geriau prašyti pagalbos įmonės, teikiančios buhalterines paslaugas. Kodėl įmonėms su maža apyvarta neapsimoka samdytis buhalterio? Darbas protiškai sunkus, intelektualus, todėl turi būti gerai apmokamas. Labai mažai įmonei net ir minimalų atlyginimą samdomam buhalteriui mokėti yra per sunku. Be to, jei mažai moki, žmogus ieškosi tokio paties papildomo darbo ir savo paslaugas teikia dar kelioms įmonėms. Tokiam žmogui sunku įsigilinti į kiekvienos įmonės finansus pakankamai giliai. Mažoms įmonėms toks etatas neapsimoka dar ir todėl, kad esant nedidelei apyvartai (pajamoms neviršijant 100 tūkstančių litų) apskaita nesudarinėjama kas mėnesį. Tokiu atveju išlaikyti buhalterį per didelė prabanga. Žinoma, kiekviena įmonė šį klausimą sprendžia pagal galimybes ir būtinumą.

Jei nelabai didelė ar didesnė įmonė samdosi firmą buhalterinei apskaitai atlikti, pirmiausia ji žiūri, kokie yra įkainiai. Tačiau jei norima, kad darbas būtų atliktas tikrai kokybiškai, reikia atsižvelgti ir į samdomos firmos patikimumą, sužinoti, kokie atsiliepimai apie ją. Geriau rinktis įmonę su geru vardu. Jei klientai patenkinti firmos darbo rezultatais, be abejo, geriau samdytis ją, o ne beveik nežinomą. Geresnę buhalterinės apskaitos kokybę dažniausiai garantuoja tos firmos, kurios priklauso tarptautinėms audito kompanijoms, nes jose efektyvesnė darbų kokybės kontrolė.

Iš tiesų, kaip geriau tvarkyti apskaitą ir ką samdyti, priklauso nuo įmonės poreikių. Abu variantai turi ir gerųjų, ir blogųjų pusių. Belieka galvoti, kas svarbiau pačiai įmonei. Jei galiausiai nusprendžiama samdyti apskaitą atliekančią firmą, sutartyje su ja reikia įvardinti, kad ši įmonė suteiks tokias pat paslaugas kaip ir samdomas buhalteris. Taip pat būtina nurodyti, per kiek laiko paslaugos bus suteiktos, kokius, dokumentus pateikti, kaip atsiskaityti ir t.t. Pasamdžius buhalterį dažnai iki galo nebūna sutarta, kokius darbus jis turi atlikti, kokias ataskaitas paruošti ir iki kokio laiko. Buhalteris įmonei atsieina brangiai, o darbas būna ne visada kokybiškas ir aiškus. Kita vertus, tai priklauso nuo buhalterio lojalumo tai įmonei, kuri jį samdo.

Pirkti buhalterinės apskaitos paslaugas iš firmų apsimoka dar ir todėl, kad jos būna apsidraudusios savo veiklos atsakomybę. Kai iškyla mokestinis ginčas, įmonei nuostoliai padengiami iš draudimo, o priimtą į darbą buhalterį gina įstatymai, tad dėl nekokybiškai atlikto darbo nuostoliai tenka pačiai įmonei.

Yra keletas pagrindinių aspektų, kodėl verta samdyti buhalterinės apskaitos įmonę: samdyta komanda būna kompetetinga, kvalifikuota, turi daugiau patirties nei vienas samdytas buhalteris, jos darbas efektyvesnis, nes paskirstomas keliems žmonėms, samdyta įmonė neina atostogų, už jas nei už darbuotojų mokymus mokėti nereikia, už savo darbą atsako pagal Civilinį kodeksą, su pasamdžiusia įmone ji palaiko dalykiškus ir ilgalaikius ryšius, mažesni kaštai ir didesnis darbo našumas bei produktyvumas, nes mokama tik už atlikto darbo kiekį. Bent jau taip skelbiasi buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios daugelis firmų. Belieka surinkti kuo daugiau informacijos, ar iš tiesų taip yra ir įsitikinus tokią įmonę samdyti buhalterinės apskaitos paslaugoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *