Veterinarijos klinika – būsimų veterinarų darbo vieta

veterinarijos klinikaNuo pat vaikystės pradedame mėgti gyvūnus. Netgi daugelis tėvų nuperka mažyliui beaugant naminį gyvūnėlis, kad vaikas galėtų išmokti meilės, globos ir rūpinimosi kitu instinktų. Mažajam augant, šie jausmai taip pat tobulėja ir stiprėja. Dažniausiai taip jau nutinka, kad jei vaikystėje asmuo augino katę, šunį ar kitą naminį gyvūnėlį, tai ir praėjus dviem dešimtmečiams ar daugiau, jis norės turėti globotinį keturiomis ar daugiau kojų. Kai kuriems vaikams meilė gyvūnams stipriai išauga ir jie nusprendžia tapti veterinarais. Lietuvoje šiuos specialistus ruošia sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademija (LSMU VA). Ši aukštoji veterinarijos ir gyvulininkystės technologijos mokykla veikia Kaune. Baigus studijas veterinarijos klinika tampa nauja veterinarų darbo vieta.

Visi veterinarai rūpinasi gyvūnų gydymu, slauga bei tokiu dalyku, kaip maisto kokybė bei sauga. Netgi nuo šių žmonių priklauso, ar sveiki gyvuliai teiks maisto žaliavas rinkai. Nuo gyvulio sveikatos priklauso, kokį pieną geriame bei kokią mėsą ar kiaušinius valgome. Jie atlieka labai svarbų vaidmenį gyvūnijos pasaulyje.

Veterinarijos klinika – tai ta vieta, kur svajoja dirbti visi veterinarai. Čia atliekami gyvūnų ligų tyrimai bei terapija (gydymas). Nors būsimų veterinarų mokslo vieta yra Lietuvos laikinoji sostinė Kaunas, tačiau veterinarijos klinika Vilniuje taip pat gali tapti būsima darbo vieta jauniems studentams. Netgi kiekvienas mažesnis miestelis turi po vieną ar daugiau veterinarų, kurie gelbėja gyvūnams ir gyvuliams. Šios profesijos žmonės yra patys sau šeimininkai, gali net neturėti griežto darbo laiko ir dažniausiai užsiima privačia veterinarine praktika. Jiems kasdien tenka bendrauti su daugybe skirtingų žmonių ir įgyti vis naujos praktikos. Nauji iššūkiai bei įspūdžiai, kaip ir neišmatuojamos emocijos, kai pasiseka išgydyti gyvūną, gali tapti kasdieninio gyvenimo palydovu.

Aišku realybė dažnai gali būti ir kiek kitokia, jeigu būsimas veterinaras pasirenka darbą su stambiais gyvuliais. Tuomet tenka susidurti su sunkiu ir nelabai švariu darbu bei dažniau važinėti. Kiekvienas gali laisvai pasirinkti, kurioje srityje specializuotis ir su kokiomis gyvūnų rūšimis dirbti ateityje. Veterinarijos klinika gali būti specializuota ir gydyti tik šunis arba kates, galbūt arklius ir karves ar paukščius, o gal tik egzotinius gyvūnus. Veterinaras yra paklausi, nors Lietuvoje dažnai ir nuvertinama specialybė. Tačiau nereikia pamiršti, kad darbo galite ieškotis ne tik savoje šalyje. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *