“Business-Baltics” – tvirtesniems žingsniams versle

Šiandien gyvename tokiu metu, kai ekonomiką labiausiai veikia globalūs, o ne vietos veiksniai. Tai, kas vyksta užsienyje – Kinijoje, Indijoje ir kitur – pasiekia ir mus. Per pastarąjį dvidešimtmetį, gyvenant technologijų pasaulyje, laiko ir atstumo kategorijos gerokai pakito: juk ir laiškas keliauja nebe savaitę, o kelias sekundes. Ekonomikos globalizacija visam pasauliui neabejotinai davė daug naudos. Ji paskatino sparčią pažangių technologijų, interneto, mobilaus ryšio skaidą. Be to, gerokai sumažino skurdą daugelyje augančios ekonomikos šalių. Todėl jau vien dėl šios priežasties pasaulio ekonomika turi likti atvira ir glaudžiai susijusi. Vis dėlto globalizacija sukūrė nemažai problemų, kurias reikia išspręsti. Visų pirma, dėl globalizacijos atsirado daugiau galimybių išvengti mokesčių, nes visame pasaulyje sparčiai daugėja teritorijų, vadinamų mokesčių rojumi. Tarptautinėms bendrovėms dabar lengviau gali juos nuslėpti.

business-baltics

Taigi globalėjant verslui radosi naujų pasaulio tendencijų. Visų pirma išaugo tarptautinė prekyba ir kai kurių prekių ženklai išpopuliarėjo visame pasaulyje, greitai pradėjo plisti naujosios technologijos, kartu su tuo paaugo ir jaunų žmonių finansinė galia su kuria pakilo ir švietimo lygis. O juk išsilavinimas reiškia geresnę sveikatą, didesnes pajamas ir pasirinkimo gyvenime galimybes. Daugėjant pasaulio produkcijos kiekiui, reikia globalizuoti ekonomiką ir panaikinti pajamų skirtumus tarp šalių bei atsižvelgti į didesnius vartotojų reikalavimus, nedarant dar didesnio neigiamo poveikio aplinkai. Įmonės šiandien privalo būti atsakingos socialiniu ir aplinkosaugos požiūriu.

Akivaizdu, kad, nepriklausomai nuo retų verslininkų norų likti patriotais, verslas neišvengiamai globalėja.  Sėkmingam verslui, ir sėkmingai jo tarptautinei plėtrai būtina įvairiakalbiams kolegoms ar partneriams prieinama duomenų bazė. Galime džiaugtis, kad tokia galimybė yra. Užsienio verslininkai apie Lietuvos įmones gali sužinoti tinklalapyje www.business-baltics.com. Šis projektas – tai verslo informacijos šaltinis, pateikiantis ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos bei Estijos įmonių informaciją.

Šis internetinis puslapis ypatingas tuo, kad apie jame pateiktas įmones gali sužinoti viso pasaulio verslininkai. Čia Baltijos šalių įmonės, jų prekės ir paslaugos pateikiamos anglų vokiečių, prancūzų, rusų, ispanų, lenku ir netgi kinų kalbomis. Taigi, pasaulyje neliks kampelio, kuriame būtų nekalbama nė viena iš šių kalbų. Juk vien kinų populiaciją sudaro net penktadalį visų pasaulio gyventojų…

Puslapyje www.business-baltics.com informaciją ir reklamą apie save gali pateikti įvairiausio tipo paslaugas ir prekes teikiančios įmonės. Čia pagal veiklos sritį įmonės suskirstytos į atitinkamas kategorijas. Savo vietą šiame daugiakalbę informaciją teikiančiame tinklalapyje ras tie verslininkai,  kurie teikia transportavimo, statybos, poilsio, grožio finansines ir daugybę kitų paslaugų, taip pat prekiautojai maisto produktais, apranga, metalo, medžio, plastmasės gaminiais ir t. t. Visos be išimties įmonės ras vietą šiame tinklalapyje ir apie ją sužinos visas pasaulis!

Šis puslapis išlaiko puikius populiarumo reitingus. Jis yra rodomas pirmajame google  puslapyje, tereikia įvesti vieną iš raktažodžių: business Lithuania, companies Lithuania, exporters Lithuania, importers Lithuania, transport Lithuania, furniture Lithuania, milk Lithuania, plastic Lithuania, Business Baltics ir pan. Taigi, akivaizdu, kad bet kuriame pasaulio kampelyje gyvenantis verslininkas, net ir nežinodamas apie šį puslapį, per google paiešką jį tikrai suras ir sužinos apie Lietuvoje egzistuojančias įmones.

Be to, kad informacija apie įmonę bus pateikta šiame tarptautiniame tinklalapyje, verslininkai turi galimybę www.business-baltics.com užsisakyti, ypač gerai matomą, traukiančią akį reklamą, kurios pozicija pasirenkama pagal poreikius. Tai gali būti puslapio apačioje, viduryje ar šone esanti reklamjuostė, taip pat bėganti eilutė ar reklaminis tinklalapio fonas. Reklamos kaina priklauso nuo jos dydžio, vietos, reklamuojamo laiko.

Šio internetinio projekto partneriai taip pat rodo, tinklalapio reikšmę, svarbą ir naudą verslininkams. Su www.business-baltics.com bendradarbiauja tokios žinomos, didžiulės įmonės kaip “Dubai Exporters”, kuri užsiima eksportu iš Dubajaus, inžinerinės pramonės asociacija “Linpra”, “The Baltic Times” – anglų kalba leidžiamas žurnalas, apie Baltijos šalių verslą, politiką, kultūrą , “Athp” – medienos namų asociacija, Europos verslo ir inovacijų tinklas “Enterprice Europe Network” ir daug kitų.

Taigi šis tarptautinis tinklalapis yra puiki nepraleidžiama galimybė populiarinti savo įmonę. Tai efektyviausias būdas Lietuvos verslininkams pristatyti save užsienio rinkai.

Nemokama verslo reklama per Versliukai.lt įmonėms

versliukai logoJei atsiranda proga nemokamai pareklamuoti savo verslą, ar atsisakote? Greičiausiai ne, ypač, kai reklamai paruošti sugaištama vos 15 minučių. Būtent tiek ir ne ilgiau – skaičiavome. Tik reikia po ranka turėti savo ir savo verslą reprezentuojančias nuotraukas, nukopijuoti iš YouTube vaizdo klipo adresą. Tai galima padaryti ne kažkokiame kreivame skelbimų puslapyje, kurių Lietuvoje dešimtys, o itin patrauklaus ir korporatyvinio dizaino interneto svetainėje Versliukai.lt.

Daryti reikia nedaug – užsiregistruojame, sukuriame anketą, parenkame veiklos sritis, už pildome pristatymą ir pateikiame kontaktinius duomenis. Įdedame kelias nuotraukas ir viskas – reklama paruošta.

Versliukai.lt unikalus yra tuo, kad čia verslas reklamuojamas per tam tikras specialybes. Tinka beveik viskas, išskyrus direktorius, biuro administratorė ir buhalterė (nebent ji kažkam teikia paslaugas). Neabejojame, kad net valytoja gali gauti papildomų užsakymų… Jei jūsų įmonėje dirba keletas žmonių, savo sričių specialistų, galima paprašyti jų visų užsiregistruoti pateikiant bendrą įmonės telefoną ir asmeninį el. paštą. Tokiu būdu pirmasis užklausimas pasieks patį specialistą. Toliau jau bendrausite su klientu asmeniškai – tai padarys specialistas ar pardavimų vadovas, ar pats įmonės vadovas – nebėra taip svarbu. Tikslas pasiektas – pirmasis kontaktas yra…

Atrodo painiai? Pateikime pavyzdį. Reklamos agentūroje dirba kelių specialybių žmonės – dizaineris, maketuotojas, reklaminių tekstų kūrėjas, renginių organizatorius, programuotojas, reklaminės spaudos specialistas, žiniasklaidos planuotojas. Visi jie gali užsiregistruoti Versliukai.lt ir pristatyti save, kaip tam tikros srities specialistus. Pateikiami jų darbiniai kontaktai, todėl bendrauti galima su jais tiesiogiai. Jei yra reikalinga, el. laiškas su užklausimu persiunčiamas projektų vadovui, kuris toliau viską derina. Taip įmonė pasireklamuoja nemokamai keliose vietose per kelias specialybes.

Pirmiausiai Versliukai.lt buvo kuriamas pavienių profesijų atstovams, norintiems efektyviau reklamuoti savo verslą. Dabar reklamuotis gali bet kas, svarbiausia, kad tai būtų tikrai rimtas specialistas. Netrukus atsiras galimybė įvertinti specialistus, pateikti atsiliepimus apie jų darbą, tad visi besireklamuojantys šiame portale bus suinteresuoti paslaugas teikti tik kokybiškai. Tai milžiniška nauda vartotojams.

Versliukai.lt yra skirti reklamuoti smulkųjį ir vidutinį verslą, taip pat žmones, ieškančius būdų prisidurti prie atlyginimo po darbo, jei jiems leidžia darbovietė.

Anketos įvedimas nieko nekainuoja, reikia tik skirti šiek tiek laiko patraukliam pristatymui paruošti, kelioms nuotraukoms įkelti ir pasidalinti savo sukurta anketa socialiniuose tinkluose.

Mažosios bendrijos steigimas

Verslo pradžia ne visada turi būti sunki, kaip kad pasakoje seni verslo „vilkai“. Jie turbūt prisimena įmonės steigimo sunkumus, kurie įvyko prieš dešimtmetį, o ne 2013 metais, kai viskas daroma internetu.

MB

Pradėkime nuo to, kad valstybės politika yra akivaizdi – visi pradedantieji verslininkai, kurie dar nemoka dirbti ir nežino, ar jų verslas bus sėkmingas, turėtų steigti mažąją bendriją. Mažoji Bendrija (MB) yra nauja verslo forma atsiradusi 2012 metais rudenį. Ji skirta nedideliam verslui iki 10 žmonių. MB mokesčiai – 20% + 15% pelno mokestis. Įmonės pelną direktorius gali išsimokėti nors ir kas mėnesį. Aišku, jei finansiniams metams pasibaigus paaiškės, kad pelno buvo išsimokėta per daug, teks tą likutį grąžinti.

MB nereikalingas 10 000 litų įstatinis kapitalas, nors pats mažosios bendrijos steigimas yra labai panašus į UAB steigimą ar bet kurios kitos verslo formos įsteigimą. Reikalingas el. parašas, su kuriuo prisijungiama prie „Registrų centro“ savitarnos puslapio internete. Ten suvedami visi asmeniniai duomenys ir pradedami pildyti reikalingi dokumentai – įmonės vardo registravimas, steigimo sutartis, akcininkai ir t.t. Sugaišus valandą laiko pildant įvairius dokumentus internetu, reikia apmokėti Registrų centro rinkliavas ir mokesčius per el. bankininkystę ir laukti kelias dienas, kol įmonė bus įsteigta. Gausite specialų prieigos raktą SMS žinute, kuris bus reikalingas toliau registruojant visus kitus dokumentus – atsidarant įmonės sąskaitą banke, gaunant įmonės antspaudą, registruojantis PVM mokėtoju, jei reikia.

MB steigimas užtrunka iki 5 darbo dienų. Dokumentai supildomi per valandą. Kad viskas būtų tvarkingai ir paprasta, rekomenduotina kreiptis į profesionalius įmonių steigėjus – įmones ir pavienius buhalterius, kurie visa tai padarys už jus greitai ir kokybiškai. Nors Mokesčių Inspekcija ir SODRA nėra nusiteikusios svaidytis baudomis vos įmonei įsikūrus, nuo klaidų geriau nereiktų pradėti…

Profesionali įmonės steigėjo ranka visus duomenis suveda labai greitai, nes tai daro ne pirmą kartą. Viskas daroma aiškiai ir užtikrintai, nieko pačiam nereikia nei galvoti, nei daryti. Ar verta mokėti 799 Lt* už MB steigimą? Tikrai taip, nes sutaupoma nemažai laiko ir streso nėra, kaip kad steigiant viską pačiam. Už ramias naktis ir sklandų darbą reikia sumokėti.

*799 Lt yra galutinė suma į kurią įeina pats įmonės steigimo procesas, juridinio asmens vardo registravimo mokestis ir kitos Registrų centro rinkliavos už dokumentų pateikimą ir įmonės antspaudas. Tai „Apskaita AG“ įkainis. Kitur jis gali skirtis.