Antikvariniai baldai ,,reikalauja“ didelių bei erdvių patalpų

Antikvariniai baldai tai yra naudoti baldai, kuriuos restauruoja profesionalūs specialistai ir prikelia antram gyvenimui. Yra žmonių, kurie nevertina antikvarinių baldų, o prioritetus teikia modernumui, šiuolaikiniams baldų dizaino sprendimams. Tačiau visgi labai daug naudoti baldaižmonių vertina naudotus antikvarinius baldus dėl jų teikiamos dvasios, persismelkusios senovės tradicijų, taip pat dėl šių baldų unikalumo, vertės. Antikvarinius baldus renkasi tvirtas pozicijas gyvenime bei profesinėje veikloje užimantys asmenys, taip pat pasitikintys savimi, galbūt besidomintys menu ir istorija. Reikia paminėti ir tai, kad ne visose patalpose tinka antikvariniai baldai, kadangi jie yra masyvūs, dažnai gana dideli, todėl jiems tinkamiausios didelės, erdvios patalpos.

Didelę naudotų baldų pasiūlą turi ,,Karališki liūto baldai“, kurių parduodami antikvariniai baldai pasižymi įmantriais dizaino sprendimais, yra labai patvarūs, spinduliuoja prabangą bei eleganciją. Kaip jau buvo minėta, ne visoms patalpoms tinka vieni ar kiti antikvariniai baldai dėl savo gabaritų, todėl tikslinga paminėti esmines jų technines charakteristikas.

naudoti baldaiSendinto medžio komodos, tinkančios svetainės kambariui, yra net daugiau kaip 2,5 metrų ilgio ir daugiau kaip pusmetrio pločio, todėl tiktų tik itin didelėje svetainėje, nes antikvarinius baldus netikslinga sustatyti arti vienas kito, jie turi išsidėstyti ir puikiai derėti erdvėje. Iš kelių dalių susidedančios sofkutės taip pat yra bene 2,5 metrų ilgio ir kone metro gylio, todėl taip pat tinka tik didelėje patalpoje. Spintų, vitrinų aukštis siekia apie du metrus, todėl patalpa, kurioje statomi tokie naudoti baldai, turi turėti aukštas lubas, kad antikvariniai baldai ne gadintų, o puoštų interjerą.

,,Karališkuose liūto balduose“ didelis knygų spintų pasirinkimas, šios spintos taip pat gana didelės pagal gabaritus. Aukštis siekia beveik du metrus, ilgis – bene 2,5 metro. Kai kurių knygų spintų, indaujų ilgis viršija net tris metrus. Taigi, tai patvirtina, kokių didelių patalpų reikalauja antikvariniai baldai.

,,Antikvariniuose liūto balduose“ bene didžiausias darbo kambario komplektų bei atskirai parduodamų darbo kambario baldų pasirinkimas. Darbo kambariams skirtų spintų aukštis siekia kone du metrus, ilgis taip pat yra du ar daugiau metrų. Itin svarbus darbo kambario akcentas – rašomieji stalai, kurie daugiau kaip pusantro metro ilgio ir beveik metro pločio. O dar prie spintos bei rašomojo stalo priderinus kėdę ar krėslą, tampa akivaizdu, kad tokiam komplektui reikalinga itin didelė darbo patalpa.

Matyti, kad antikvariniai baldai yra gana ,,įnoringi“ ir reikalauja daug erdvės, ypatingai – aukštų lubų, kadangi tik tokioje erdvėje esantys antikvariniai baldai atrodys itin efektingai.

Antikvariniu baldų išliekamoji vertė

Lietuvoje sparčiai įsibėgėja prekyba senoviniais daiktais, kai kuriose sendaikčių parduotuvėse galima rasti praktiškai visko: nuo senovinių papuošalų, indų servizų iki įspūdingų žvakidžių, indaujų ir valgomojo baldo komplektų. Ir nors kai kurie mano, kad antikvariniai baldai yra gerokai pervertinami, tačiau jų paklausa kolekcionierių tarpe byloja, kad tai daiktai, kurie ne tik suteikia namų interjerui rafinuoto žavesio, bet ir turi išliekamąją vertę.

antikvariniai baldai

Antikvaras ir sendaiktis ne tas pats

Sendaiktis – senas daiktas, kuris yra nebetinkamas naudojimui arba paprasčiausiai „išėjo iš mados“ arba yra nebefunkcionalus. Kuo puikiausias sendaikčio pavyzdys – senas, nebenaudojamas rusiškas arbatinukas dar vadinamas „samovaru“, kuris prieš kelis dešimtmečius stovėjo praktiškai kiekvienoje virtuvėje, o šiandien kai kuriuose namuose atlieka interjero detalės funkciją.

Tuo tarpu, antikvariniai baldai ir daiktai turi didžiulę išliekamąją istorinę ir meninę vertę, todėl dažnai tampa kolekcionierių ir relikvijų medžiotojų taikiniu. Tai vienetiniai tuometinių menininkų šedevrai, kurie ir šiandien stebina savo prabanga, kruopščiu darbu ir nesenstančiu grožiu.

Baldai su charakteriu

Nors ir sako, kad ne šventieji puodus lipdo, bet tuometiniai, šiandien jau antikvariniai baldai buvo prieinami toli gražu ne kiekvienam mirtingajam. Tai buvo turto ir galybės simbolis, kuriais didžiavosi tik dievais save laikę didikai. Todėl kalbos apie masinę baldų gamybą būti net negalėjo, nes kiekvienas baldas privalėjo atspindėti jo šeimininko charakterį, padėtį visuomenėje ir žinoma turtus.  Kuo baldas prašmatnesnis ir įmantresnis, tuo jo savininkas galingesnis.

Neretai įmantriuose raižiniuose atsispindėdavo ir didikų dinastijos istorija. Šeimos herbas, legenda, garsiausios pavardės lyg ant popieriaus buvo išraižytuos balduose. Todėl nusipirkus antikvarinį baldą įsigyjate ir visą jo savininko istoriją. O tuometinių meistrų profesionaliai atliktas darbas gali būti drąsiai lyginamas su meno šedevrais.

antikvariniai baldaiAntikvariniai baldai tarnavo žmonėms ne vieną šimtmetį ir tinkamai prižiūrimi tarnaus dar ilgiau. Visa paslaptis glūdi natūralioje medienoje ir aukštos kokybės medžiagose, kurios buvo naudojamos baldų gamyboje. Tiesa, prasidėjus industriniam amžiui baldų kokybė suprastėjo, nes buvo naudojamos pigios medžiagos, kurios leido įsigyti baldus ir viduriniosios klasės atstovams. O visos klaidos ir brokas buvo slepiami po išoriniu blizgesiu ir ornamentais.

Kita vertus, viduriniosios klasės atstovai, norėdami išsiskirti iš pilkos minios, dažnai kreipdavosi į amatininkus, kurie tuo metu išgyveno sunkmetį, nes mašinos pakeitė rankų darbą, kad šie savo ruoštu pridėtu baldams savitumo ir originalumo. Todėl jei į antikvarinius baldus pažvelgtume per istorinę prizmę, būtų galima suprasti tuometinio laikotarpio savitumą ir visuomenėje sklandžiusią dvasią.

Kas buvo seniausiai užmiršta ir pamiršta, šiandien karaliauja ant aukštosios mados podiumo. Panaši situacija ir su antikvariniais baldais. Žmonės ieško kažko originalaus, nekomercinio ir siekia išsiskirti iš popkultūrinės industrijos, todėl atsisuka į senus, daug mačiusius, bet savitą žavesį išlaikiusios baldus. Tuo labiau, kad antikvariniai baldai visada ras vieta ir Viktorijos laikų interjere, ir retro stiliaus oazėje.