Teisinės paslaugos verslui ir piliečiams

teisinės paslaugosKam teisinės paslaugos reikalingos labiau – verslui, ar paprastiems piliečiams? Atsakymą pateikti sunku, nors ir įmanoma. Verslui teisinės paslaugos reikalingos dažniau, net kai ieškovas būna privatus asmuo. Pakanka pasižiūrėti civilinių bylų statistiką (ji pateikiama teismai.lt puslapyje) ir pamatysime, kad labai daug bylų susiję su darbo santykiais, paslaugų pirkimo-pardavimo sutartimis, paskolomis ir jų grąžinimu ir t.t. Populiariausios privačių asmenų bylos yra turto dalybos ir paveldėjimo reikalai. Visa kita susiję su verslu.

Teisinės paslaugos verslui teikiamos pagal tam tikras sritis. Ne paslaptis, kad teisininkai ir advokatai specializuojasi tam tikrose srityse. Taigi, nusamdę vieną teisininką, negalite reikalauti iš jo jus tinkamai atstovauti įvairiose srityse. Vieni teisininkai stiprūs mokesčių teisės srityje, kiti – baudžiamojoje teisėje, treti – civilinėse bylose, todėl tas pats žmogus visų įmanomų klausimų ar paslaugų suteikti negalės. Tokia diferenciacija lemia geresnę paslaugų kokybę visiems ir aukštesnio lygio profesionalumą. Teisininkai stengiasi dirbti toje specializacijoje, kurioje mato perspektyvas ne tik uždirbti, bet ir būti laikomi tam tikros srities ekspertais.

Teisinės paslaugos yra gerai apmokamos. Kartais teikiamo ir nemokamai, remiantis socialinio atsakingumo principais, tačiau tai būna retai ir taikoma tik gyventojams, kurie negali sau leisti nusisamdyti aukštos kvalifikacijos specializuoto teisininko. Nemokamos konsultacijos Lietuvoje dar nėra populiarios, nors tai galėtų būti kai kuriems teisininkams puikiu karjeros postūmiu ir net šuoliu.

Verslo pasaulyje viskas kiek kitaip. Čia aiškiai suprantama, kad gerai apmokamas specialistas yra ne be reikalo. Dešimtis metų teisės mokslų, stažuočių, konferencijų, diskusijų su kolegomis teisininkais ir aišku, praktikos konkrečiose bylose, kelia kiekvieno teisininko kainą ir reputaciją. Tai nereiškia, kad teisininkas – visagalis. Tiesiog kiekvienas verslas turi galimybę laimėti ginčus ir bylas kaip įmanoma greičiau ir efektyviau nesvarbu, kurioje barikadų pusėje atsiduria – ieškovo ar atsakovo.

Su kuo teisiasi verslas? Su valstybės institucijomis – dažniausiai dėl mokesčių, licencijų, bankroto. Su kitomis įmonėmis – dėl paslaugų įsipareigojimo nevykdymo, skolų, patentų teisių pažeidimų, prekės ženklo neteisėto naudojimo, nekorektiškos reklamos ir t.t. Su privačiais asmenimis dėl paslapčių paviešinimo, darbo santykių, skolų, šmeižto ir kitų priežasčių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *