Išmaniaisiais telefonais ir planšetiniais kompiuteriais dabar naudojasi visi – nuo studento iki prezidento ir nuo vairuotojo iki direktoriaus. Visi žino, kad jų baterijų tarnavimo trukmė nėra labai ilga ir ši problema vis opėja.
Naujos programėlės, tobulos animacijos ir grafikos atsiranda ir tobulėja labai greitai, o baterijos lieka tokios pačios, kokios buvo. Kol kas niekas nieko geresnio už įprastines ličio jonų baterijas nesugalvojo. Gal ir nereikia. Tačiau čia susiduriame su augančia problema – išmanieji telefonai ima be galo daug energijos, jie didėja, tačiau plonėja, todėl baterijos nebėra tokios didelės, kokios būdavo pirmosios ličio jonų baterijos, savaitės ar 10 dienų jos tikrai neišlaikys. Telefoną tenka krauti mažiausiai vieną kartą per parą – neretais atvejais – du kartus.
Tokie įkrovimo procesai ne tik apriboja ir pririša telefono naudotoją prie elektros rozetės, bet ir išnaudoja nemažai elektros energijos. Taigi, natūraliai kyla klausimas, kaip galima krauti telefoną rečiau – išnaudoti mažiau energijos ir jos daugiau sutaupyti? Šiuo atveju apie tam tikrų pritaikymų nenaudojimą net nekalbama. Yra nemažai įrenginių, kurie skirti įrenginių įkrovimui. Pastaruoju metu pakankamai populiarus nešiojamieji įrenginiai. „Powerbank“ – vienas iš dažniau girdimų terminų, kuris figūruoja kalbant apie nešiojamus universalius įkroviklius.
Pastaruoju metu gana dažnai svarstoma alternatyva telefonų įkrovimui be elektros lizdo – saulės energija įkraunamos baterijos. Pasklido nemažai gandų, kad būtent saulės energija bus įkraunamas naujasis „iPhone 6“ telefonas. Tačiau greičiausiai iki realybės tokiems gandams dar toli. Kita vertus, žvelgiant į baterijų pramonę, matyti sujudimas. Jau atsirado baterijų, kurios yra įkraunamos saulės energija vietoje elektros lizdo ir vėliau gali tapti puikia įkrovimo stotele telefonui ar planšetiniam kompiuteriui. Vienas iš populiaresnių pasirinkimų – Sandberg Solar Powerbank įrenginys. Jis siūlomas dviejų galių pasirinkimų – 2 000 ir 6 000 mAh. Logiška, kad 6 000 mAh įrenginys galės įkrauti Jūsų telefoną bent jau porą kartų. Kalbant apie paties prietaiso įkrovimo laiką, prijungus prie elektros lizdo ar kompiuterio, jis įsikraus per 8 valandas, tačiau laikant tiesioginiuose saulės spinduliuose teks pakentėti ir iki 28 valandų. Tai turbūt ir bus didžiausias so prietaiso trūkumas. Nors saulės energija visiškai nemokama ir ekologiška, tačiau įkrovimo laikas pernelyg didelis, kad patenkintų kliento poreikį. Be to, kad saulės spindulius surasti lietuviškoje aplinkoje taip pat pakankamai sudėtinga. Kita vertus, laikyti prietaisą po šviesos šaltiniu, jei bet kokiu atveju naumuose esate užsidegę šviestuvą – gana nebloga išeitis.
Rinkitės, kas Jums patogiau ir naudokite, svarbiausia – kad neliktumėte be energijos!
Parašykite komentarą