Namų apšvietimo idėjos

Kartais esame per daug įstrigę stereotipų ir visuomenės normų apsuptyje – galiausiai tai atsispindi net mūsų namų aplinkoje. Visi perkame baldus iš tų pačių parduotuvių, sienas dažome neiššaukiančiomis spalvomis, lovas statome tik tam tikru kampu. Šitaip įsirengiame būstą, kuris beveik niekuo nesiskiria nuo kaimyno. O kur individualumas? Kur saviraiška? Kūrybingumas? Sutinkame, užsakinėti vienetinius baldus ar dažyti sienas raudonai ne kiekvienam prie širdies (ir piniginės), tačiau kaip gi vis dėlto būtų galima įnešti šiek tiek originalumo į savo būstą?

Vienas iš galimų atsakymų – apšvietimas. Paprastai per daug nekreipiame į tai daug dėmesio: kai prireikia, nuvažiuojame į parduotuvę, kur pardavinėjamos įvairios lempos, karnizai ir t.t. Trupučiuką pavaikštome, išsirenkame tarpinį variantą iš to, kas gražu, ir to, kas ganėtinai “normalu”, ir vežamės namo. Tačiau kas būtų, jei apšvietimui skirtume šiek tiek daugiau dėmesio?

Savadarbės lempos. Štai kur įdomi mintis! Bet koks daiktas, sukonstruotas savomis rankomis, visuomet reikš šį tą daugiau ir bus artimesnis širdžiai, nei pirktas parduotuvėje. Lempos gaminamos ne taip jau ir sunkiai: tereikia paprastos elektros lemputės (šviesos šaltiniui), žaliavos pačiam karkasui ir kūrybingumo. Tačiau kas gi gali būti ta žaliava? O gi bet kas: ištuštintas „Nutella“ šokoladinio užtepo indelis,  seni plastmasiniai buteliai (jei spalvoti – išgausite ir spalvotą šviesą), kartonas (iš jo galima išlankstyti beveik bet ką). Realiai galite panaudoti viską, ką randate namuose.

Naktinės lempos. Ne visiems reikalingas prietaisas, tačiau suteikiantis daug jaukumo ir saugumo jausmo. Dažnai šios lempos naudojamos vaikų kambariuose, kad išgąsdintų pabaisas, besislepiančias po lova. Tačiau neretai jos praverčia ir suaugusiųjų kambariuose – naktinis apšvietimas švelnus ir neintensyvus, todėl visuomet praverčia, kai vienam žmogui reikia anksti keltis, o kitam dar norisi pamiegoti.

Reguliuojamo intensyvumo lempos. Apšvietimas – reliatyvus dalykas. Kartais jo reikia daugiau (pavyzdžiui, skaitant arba mezgant), kartais – mažiau (mėgaujantis romantiška vakariene). O jei tik būtų lempos, kurių šviesos intensyvumą būtų galima reguliuoti pagal poreikį. Bet juk jos yra! Šios lempos turi specialų ratuko formos jungiklį, kurį sukant reguliuojamas lempos skleidžiamas šviesos kiekis.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *