Sieniniai šviestuvai lauke: ką vertėtų žinoti?

sviestuvaiKalbai pasisukus apie lauko interjerą, žmonėms jis ne ką mažiau svarbus nei vidaus, todėl apgalvojama kiekviena detalė. Visų pirma, norima išnaudoti visą lauko erdvę, todėl sodinami įvairūs krūmai, medžiai ir kiti augalai. Taip pat populiaru statyti skulptūras, pagamintas iš medžio, akmens ar kitų panašių medžiagų. Be viso to, būtina daili terasa ar pavėsinė, kurioje vakarais bus galima stebėti žvaigždes ar tiesiog rengti šeimos susibūrimus. Ir, galiausiai, ne ką mažiau reikalingas tinkamą atmosferą padedantis sukurti akcentas – apšvietimas. Čia itin pasitarnauja sieniniai šviestuvai, kuriuos galima pritaikyti ne vienoje lauko interjero erdvėje.

Visų pirma, sieniniai šviestuvai yra itin dažnai naudojami norint apšviesti verandą. Tai daroma ne dekoratyviniais, o patogumo, saugumo sumetimais: kad tamsiuoju paros metu būtų nesunku atskirti duris ir įėjimą į namus. Jei lauke įrenginėjama terasa, pakabinami bei sieniniai šviestuvai tiesiog būtini – jie padeda palaikyti tinkamą šviesos balansą ir nesivarginti dėl nuolatinio rūpinimosi žvakių šviesa, prožektoriais ir kitais panašiais įrenginiais, galinčiais suteikti tik laikiną apšvietimą. Tokie šviesos šaltiniai montuojami ir ant garažo sienų. Tai reikalinga tam, kad galėtumėte geriau matyti įvažiavimą bei zoną, esančią apie jį. Be viso to, gerą skonį turintys ir mėgstantys įvairias detales, sieninius šviestuvus naudoja tiesiog kaip papuošimą, kuris namo sienoms suteikia išskirtinumo, pastebimumo, šviesos žaismo.

Renkantis tokių apšvietimo instaliacijų rūšį bei dizainą, svarbu neatitolti nuo pagrindinės idėjos ir dominuojančių lauko baldų. Jei renkatės klasikinius, medinius baldus ir įrenginėjate tradicinę terasą ar pavėsinę, čia puikiai derės žibintų formos sieniniai šviestuvai. Norintiems kiek šiuolaikiškesnio įvaizdžio, puikiai tiks pailgų ar apvalainų formų, gaubti ir prie pat sienos priguldę šviestuvai. Jei jums reikalinga koncentruota šviesa, pavyzdžiui, esanti šalia garažo, įvažiavimo ir pan., būtinai montuokite akcentinius šviestuvus, kurie bus tikslingai nukreipti į norimą objektą. Vertinantys originalumą ir mėgstantys žaisti su lauko interjeru, gali įsigyti įvairių smagių formų, siluetų sieninius šviestuvus, kurie skleis šiltai baltą šviesą ir atliks dekoratyvinę funkciją. Jei sieniniai šviestuvai bus naudojami pakankamai dažnai ir norite sutaupyti bei tausoti elektros energiją, gamtos išteklius – rinkitės naujausiomis technologijomis pagamintus ir itin ilgai tarnaujančius LED šviestuvus.

Namų apšvietimo idėjos

Kartais esame per daug įstrigę stereotipų ir visuomenės normų apsuptyje – galiausiai tai atsispindi net mūsų namų aplinkoje. Visi perkame baldus iš tų pačių parduotuvių, sienas dažome neiššaukiančiomis spalvomis, lovas statome tik tam tikru kampu. Šitaip įsirengiame būstą, kuris beveik niekuo nesiskiria nuo kaimyno. O kur individualumas? Kur saviraiška? Kūrybingumas? Sutinkame, užsakinėti vienetinius baldus ar dažyti sienas raudonai ne kiekvienam prie širdies (ir piniginės), tačiau kaip gi vis dėlto būtų galima įnešti šiek tiek originalumo į savo būstą?

Vienas iš galimų atsakymų – apšvietimas. Paprastai per daug nekreipiame į tai daug dėmesio: kai prireikia, nuvažiuojame į parduotuvę, kur pardavinėjamos įvairios lempos, karnizai ir t.t. Trupučiuką pavaikštome, išsirenkame tarpinį variantą iš to, kas gražu, ir to, kas ganėtinai “normalu”, ir vežamės namo. Tačiau kas būtų, jei apšvietimui skirtume šiek tiek daugiau dėmesio?

Savadarbės lempos. Štai kur įdomi mintis! Bet koks daiktas, sukonstruotas savomis rankomis, visuomet reikš šį tą daugiau ir bus artimesnis širdžiai, nei pirktas parduotuvėje. Lempos gaminamos ne taip jau ir sunkiai: tereikia paprastos elektros lemputės (šviesos šaltiniui), žaliavos pačiam karkasui ir kūrybingumo. Tačiau kas gi gali būti ta žaliava? O gi bet kas: ištuštintas „Nutella“ šokoladinio užtepo indelis,  seni plastmasiniai buteliai (jei spalvoti – išgausite ir spalvotą šviesą), kartonas (iš jo galima išlankstyti beveik bet ką). Realiai galite panaudoti viską, ką randate namuose.

Naktinės lempos. Ne visiems reikalingas prietaisas, tačiau suteikiantis daug jaukumo ir saugumo jausmo. Dažnai šios lempos naudojamos vaikų kambariuose, kad išgąsdintų pabaisas, besislepiančias po lova. Tačiau neretai jos praverčia ir suaugusiųjų kambariuose – naktinis apšvietimas švelnus ir neintensyvus, todėl visuomet praverčia, kai vienam žmogui reikia anksti keltis, o kitam dar norisi pamiegoti.

Reguliuojamo intensyvumo lempos. Apšvietimas – reliatyvus dalykas. Kartais jo reikia daugiau (pavyzdžiui, skaitant arba mezgant), kartais – mažiau (mėgaujantis romantiška vakariene). O jei tik būtų lempos, kurių šviesos intensyvumą būtų galima reguliuoti pagal poreikį. Bet juk jos yra! Šios lempos turi specialų ratuko formos jungiklį, kurį sukant reguliuojamas lempos skleidžiamas šviesos kiekis.