Miškų apsauga reiškia saugoti kiekvieną miško vietą ir naudoti miško atsinaujinančius išteklius išmintingai. Miškai reguliuoja klimatą ir suteikia mums taip reikalingų išteklių.
Norint tinkamai saugoti mišką, reikia samdyti tinkamas miškų priežiūros įmones. Būtina atsižvelgti į tokius dalykus, kaip reikiamas medžių kiekio kirtimas, tam, kad miškai nebūtų per daug praretinami. Būna atliekami įvairūs miško darbai: medžių kirtimas, ištraukimas, atsodinimas ir ugdymas. Svarbu, kad miškai būtų prižiūrimi pagal visus reikalavimus, kurie yra nurodyti miškininkystei.
Kartais žmonės persistengia ir nelegaliai kerta medžius, nesuprasdami, jog miškas reguliuoja mums taip reikalingą deguonies kiekį.
Miškuose dominuoja medžiai, bet be jų yra augalų ir gyvūnų bendruomenių ir įvairių mikroorganizmų. Miškai naudojami įvairioms žmonių paskirtims: įskaitant medieną iš medžių, mitybą iš gyvūnų, taip pat gyvūlių ganymas laukuose, poilsis gamtoje, vaistinių augalų naudojimas sveikatos gerinimui. Norint, kad tokie ištekliai neišsisemtų, būtina gerai prižiūrėti miškus ir būti tikriems, kad miško darbai yra atliekami profesionaliai, nepažeidžiant įstatymų.
Šiuo metu gamtosaugininkai vis dar ginčijasi dėl žodžio „miškas“ techninio pavadinimo. Yra priimta nuostata, jog miškas nenustoja būti mišku, vien todėl kad medžiai jame yra visi iškirsti.
Šiuo metu Lietuvoje miškai sudaro apie 31 procentą Lietuvos ploto. Tai gana optimalus skaičius, kuris sako, kad yra proporcija tarp miesto erdvės, miškų ir vandens telkinių. Reikia ir toliau šitaip prižiūrėti miškus, kad išliktų ir toliau tokia gera proporcija.
Labai svarbu yra bendradarbiauti ir su valstybės miškų urėdijom ir su visomis įmonėmis ir su privačių žemių savininkais.
Miškus reikia ne tik tinkamai tvarkyti atliekant įvairius miško darbus, bet ir saugoti jus nuo kenkėjų, kurie graužia medžių žieves, tokiu būdu medis sensta ir po kurio laiko reikia jį kirsti.
Parašykite komentarą