Husqvarna pjūklų grandinės 

Husqvarna gaminiai yra labai geros kokybės, bet net ir šių pjūklų dalys susidėvi. Viena iš svarbiausių detalių tai grandinė, gerai išgaląsta grandinė garantuoja greitą, saugų ir patogų darbą, o darbas su atšipusiais jos danteliais didina degalų sąnaudas ir pjūklas greičiau susidėvi.

Kas kiek laiko reikia galąsti pjūklo grandinę?

Jeigu pataikėte į kietą daiktą, akmenį, grandinę reikia galąsti iš karto, o įprastai dirbant Husqvarna pjūklu ją reikėtų galąsti kiekvieną kartą pasibaigus degalams. Geriau yra palaikyti pjovimo dantis aštrius pastoviai, negu ilgai galąsti vieną kartą per dieną.

Dylančias pjūklo grandinės dalis sudaro pjovimo danteliai, segmentų skylės, kniedės, varomieji nareliai bei juostos grioviai. Ilgainiui mažėja pjovimo mechanizmo stabilumas ir didėja grandinės vibracija, todėl visos grandinės yra automatiškai tepamos. Varantieji nareliai turi mažas skylutes ir duobutes, per kurias patenka tepimo alyva. Ją reikia nuolat papildyti, paprastai alyva pildoma kartu su kuru, kai šis pasibaigia.

Kaip teisingai pasirinkti grandinę?

Dažnai iškyla klausimas, kada reikia keisti grandinę:

  • kai varantieji nareliai yra nelygūs, jie netelpa į pjovimo juostą;
  • kai sulūžę ar sulinkę pjovimo dantis, varomasis narelis;
  • kai grandinė galąsta daugiau nei per du trečdalius jos ilgio.

Atsiradus bent vienam požymiui grandinę reikia keisti.

Grandinė ir juosta tai dvi pjūklų dalys, kurios glaudžiai tarpusavyje susiję, todėl keičiant grandinę jos parametrai būna pažymėti ant juostos. Ant juostos būna nurodomas tinkančios grandinės žingsnis, taip pat varančiųjų narelių storis – plotis. Pavyzdžiui, žingsnis 1/4″, .325″, 3/8″, arba .404″; plotis 043″, .050″, .058″ arba .063″. Pjūklo grandinės ilgis nustatomas pagal varančiųjų narelių skaičių ir žingsnį. Jos taip pat būna kelių tipų – tai viso dydžio pjovimo dantukų, pusės dydžio ir drožimo dantukų. Reikėtų žinoti, koks tipas tinkamas pjūklui.

Dabar pakeisti pjūklo dalis naujomis visiškai nesudėtinga. Įvairių grandinių, tinkančių skirtingiems Husqvarna modeliams galima rasti internetinėje parduotuvėje agropartsbaltija.lt. Ši parduotuvė taip pat įsikūrusi Lakūnų pl. 44C, Kaune, kur galima ateiti ir pasikonsultuoti su specialistais prieš įsigyjant reikiamų pjūklų dalių.

 

Miškų apsauga

Miškų apsauga reiškia saugoti kiekvieną miško vietą ir naudoti miško atsinaujinančius išteklius išmintingai. Miškai reguliuoja klimatą ir suteikia mums taip reikalingų išteklių.

Norint tinkamai saugoti mišką, reikia samdyti tinkamas miškų priežiūros įmones. Būtina atsižvelgti į tokius dalykus, kaip reikiamas medžių kiekio kirtimas, tam, kad miškai nebūtų per daug praretinami. Būna atliekami įvairūs miško darbai: medžių kirtimas, ištraukimas, atsodinimas ir ugdymas. Svarbu, kad miškai būtų prižiūrimi pagal visus reikalavimus, kurie yra nurodyti miškininkystei.

Kartais žmonės persistengia ir nelegaliai kerta medžius, nesuprasdami, jog miškas reguliuoja mums taip reikalingą deguonies kiekį.

Miškuose dominuoja medžiai, bet be jų yra augalų ir gyvūnų bendruomenių ir įvairių mikroorganizmų. Miškai naudojami įvairioms žmonių paskirtims: įskaitant medieną iš medžių, mitybą iš gyvūnų, taip pat gyvūlių ganymas laukuose, poilsis gamtoje, vaistinių augalų naudojimas sveikatos gerinimui. Norint, kad tokie ištekliai neišsisemtų, būtina gerai prižiūrėti miškus ir būti tikriems, kad miško darbai yra atliekami profesionaliai, nepažeidžiant įstatymų.

Šiuo metu gamtosaugininkai vis dar ginčijasi dėl žodžio „miškas“ techninio pavadinimo. Yra priimta nuostata, jog miškas nenustoja būti mišku, vien todėl kad medžiai jame yra visi iškirsti.

Šiuo metu Lietuvoje miškai sudaro apie 31 procentą Lietuvos ploto. Tai gana optimalus skaičius, kuris sako, kad yra proporcija tarp miesto erdvės, miškų ir vandens telkinių. Reikia ir toliau šitaip prižiūrėti miškus, kad išliktų ir toliau tokia gera proporcija.

Labai svarbu yra bendradarbiauti ir su valstybės miškų urėdijom ir su visomis įmonėmis ir su privačių žemių savininkais.

Miškus reikia ne tik tinkamai tvarkyti atliekant įvairius miško darbus, bet ir saugoti jus nuo kenkėjų, kurie graužia medžių žieves, tokiu būdu medis sensta ir po kurio laiko reikia jį kirsti.