Medinės grindys… net ir vonioje?!

medinės grindysMedinės grindys teigiamai vertinamos dėl natūralumo ir išvaizdos. Jos svetainėje, darbo kambaryje ar miegamajame sukuria prabangos jausmą. Vonioje tokia danga… medinės grindys vonioje?! Tikrai taip. Tolesnės eilutės tai patvirtins.

Paskirtis

Dauguma žmonių medį vertina kaip natūralumą, šilumą. Tačiau virtuvėje praktiškumo sumetimais dažniausiai pasirenkamos plytelės. Vonioje plytelės dar populiaresnis. Medis įprastas visame būste, bet tik ne vonios patalpoje. Visgi toks suvokimas kinta. Savitumo norintys žmonės nusprendžia išbandyti šį tą įdomesnio.

Vienas pagrindinių klausimų yra drėgmė. Ar medinės grindys vonioje susitvarkys su drėgme? Ar jos nesideformuos? Ar netaps negražios? Jei grindys būtų montuojamos bet kaip, neatsižvelgiant į tam tikrus svarbius kriterijus, rezultatas būtų nei šioks, nei toks. Tuomet būsto savininkai tiesiog patvirtintų, jog medis – ne voniai. Situacija krypsta į geresnę pusę susisiekus su profesionalais. Su meistrais, kurie gali pasiūlyti medinę dangą vonios kambariui. Toliau – keletas svarbių punktų.

  1. Temperatūra. Ar danga „neišduos“, priklauso nuo temperatūros. Montuojant grindis vonios kambaryje turėtų būti bent 15 laipsnių (oC) šilumos. Svarbu išmatuoti ir santykinį drėgnumą. Pastarasis rodiklis turėtų siekti ne daugiau kaip pusšimtį procentų (40–50).
  2. Pagrindo apdirbimas – dar vienas svarbus veiksmas. Reikia rinktis ne bet kokį gruntą, o tokį, kuris pasižymėtų hidroizoliavimo ypatybėmis. Kitu atveju (renkantis įprastą gruntą) klijai gali neatlikti savo funkcijos. Taigi, ir visas darbas kone perniek. Beje, klijai taip pat tinka ne visi.
  3. Tais atvejais, kai medinės grindys montuojamos ant betono, svarbu žinoti ir jo drėgnumą. Jis neturi siekti daugiau nei pusantro procento. Turbūt nereikia papildomai minėti, kad klojimo procesas vyksta tik ant švaraus betono. Na, ir, aišku, nieko neišeis, jei ant betono, vaizdžiai tariant, kalnai ir pakalnės.
  4. Apdaila rūpinamasi tada, kai klijai jau sukietėję. Siekiant išvengti galimų dangos deformacijų, prie sienų paliekamas tarpelis. Jis paslepiamas grindjuostėmis. Arba, priklausomai nuo norų, galima naudoti kamštieną.

Ką minėti punktai sako? Imama suprasti, jog medinės grindys ir vonios patalpa – suderinami dalykai. Bet tik su viena išlyga – tik tada, kai laikomasi visų reikalavimų. Montuojant grindis bet kaip, tiesiog išmetami pinigai. Todėl reikia išsiaiškinti, kaip atlikti darbus. Arba (geriausia) kreiptis į meistrus. Taip sutaupoma laiko ir „prisvilusio blyno“ sąvokos patvirtinimo.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *