Viskas, ką Jums reikia žinoti apie bendrovės įstatinio kapitalo didinimą

buhalterinės paslaugos VilniujeAkcinės bendrovės pradinis kapitalas pradžioje minimaliai turi siekti 50 000 eurų. Suma gana didelė, tačiau nusprendus atidaryti AB – nėra kito kelio. Ilgainiui įstatinio kapitalo didinimas galimas.

Įmonės kapitalas gali būti didinamas šiais būdais:

  1. Akcininkų arba kitų asmenų įnašas. Kiekvienas akcininkas, kurių AB gali siekti net 249, gali bet kada nuspręsti kiek padidinti kapitalą įnešdamas tam tikrą pinigų sumą.
  2. Bendrovės lėšų koregavimas. Sukaupus lėšų rezerve iš jų gali būti didinamas AB kapitalas. Iš pinigų galima sukurti naujas akcijas ir jas parduoti arba padidinti jau esamų akcijų vertę. Bet kuriuo atveju įstatinio kapitalo didinimas ženkliai pagerins įmonės padėtį bei padidins akcijų pelną.

Kapitalo didinimo procedūra

Nusprendus padidinti įmonės kapitalą – reikia pasikonsultuoti su buhalteriais. Buhalterinės paslaugos Vilniuje atliekamos profesionalų, kurie puikiai išmano visas smulkmenas ir tuo pačiu strategijas galinčias padidinti įmonės pelną. Buhalteriui pritarus kapitalas didinamas šiais etapais.

  • Akcininkai turi pritarti, kad įstatinio kapitalo didinimas yra reikalingas. Taigi pirmiausia šaukiamas susirinkimas, kurio metu aptariamas šis klausimas.
  • Nusprendus, kad kapitalas didinimas – Juridinių asmenų centrui per 10 dienų nuo sprendimo priėmimo reikia pateikti dokumentus.
  • Parengiami nauji įstatai, kurie yra suderinami su galiojančiais Lietuvos Respublikos įstatymais.
  • Sekančio žingsnio metu apmokamos akcijos, kurių vertė didėja priklausomai nuo įnešto kapitalo.
  • Dokumentus reikia nešti pas notarą, kuris patvirtina, kad viskas yra legalu ir teisinga.
  • Galiausiai, patvirtinti dokumentai nešami į Juridinių asmenų centrą, kur jie tampa galiojančiais.

Štai taip gana paprastai įstatinio kapitalo didinimas vyksta Lietuvoje. Nepamirškite, kad kai kurios paslaugos, kaip kad notaro, gali būti atliekamos ir internetu, taigi pavyks sutaupyti gana daug laiko.

**

Norint, kad procesas būtų atliekamas tvarkingai ir neliktų jokių nesklandumų – rekomenduojame procesą įgyvendinti kartu su asmeniniais buhalteriais, kurie išmano įstatymus ir žino, ar konkreti bendrovė turėtų didinti akcininkų skaičių arba akcijų brangumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *