Fototapetai – išskirtiniam jūsų namų interjerui

fototapetaiLietuviai – praktiški žmonės, kurie, įrenginėdami namus ar atnaujindami senąjį būstą, mieliau renkasi klasikinius ir laiko patikrintus interjero sprendimus ir nelabai mėgsta eksperimentuoti su spalvomis ar netradicinio dizaino baldais. Tad jau metai iš metų mūsų tautiečių namuose karaliauja tradicinės pastelinės spalvos ir funkcionalūs baldai. Deja, reikia pripažinti, kad toks interjeras gali greitai atsibosti, todėl norisi jam suteikti žaismingumo ir energijos. Pats paprasčiausias ir tikriausiai greičiausias būdas tai padaryti – fototapetai.

Fototapetai – tai savotiškas meno kūrinys, kuris interjere padeda sukurti nuotaiką, modernią atmosferą ar išryškinti pačio interjero idėją. Tiesa, fototapetus reiktų rinktis itin atsargiai. Pasak interjero dizainerių, fototapetus, kuriuose vaizduojami konkretūs vaizdai, labai sudėtinga priderinti prie bendro namų interjero stiliaus. Dažniausiai tokie tapetai užgožia baldus bei kitus interjero aksesuarus. Tad, jei nusprendėte, kad ant sienos turi puikuotis fototapetas, kuriame vaizduojami Niujorko dangoraižiai, teks gerokai pasukti galvą, kaip visai erdvei suteikti urbanistinio stiliaus žavesį. Taigi, gali tekti keisti baldus, likusių sienų spalvas, apšvietimą ar net kambario gėles. Priešingu atveju fototapetas tiesiog apsunkins erdvę ir „iškris“ iš kambario interjero.

Nenorintiems per daug išlaidauti interjero dizaineriai rekomenduoja rinktis abstrakčius fototapetus, kurių spalvinė gama dera prie kambario interjero arba jį pabrėžia. Be to, reiktų atminti, kad labai ryškūs ir kontrastingi fototapetai gali sukurti tikrą chaosą, ypač tada, jei kambaryje gausu kitų interjero dekoravimo detalių, pavyzdžiui, paveikslų.

Išsirinkus fototapetus, laikas pagalvoti ir apie jų kokybę. Gana pigūs fototapetai yra spausdinami ant paprasto tapetinio popieriaus. Paprastai tokie tapetai būna lengvi, lengvai klijuojasi, tačiau jų negalima plauti, todėl trokštantiems ilgaamžiškumo tokio tipo tapetai nėra pats geriausias pasirinkimas. Tuo tarpu, viniliniai ar flizelino pagrindu pagaminti fototapetai žymiai patvaresni, tačiau jų kaina gali skirtis kelis kartus. Taigi, prieš perkant fototapetus, reiktų įvertinti, kas yra svarbiau – kokybė ir ilgaamžiškumas ar žema kaina ir galimybė dažniau keisti kambario interjerą.

Fototapetai – šiuolaikiškas pasirinkimas, kuris padės greitai atnaujinti namų interjerą, plačiai nepraveriant piniginės.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *