Lietuviški straipsnių katalogai

Jau seniai knietėjo surinkti visus straipsnių katalogus į vieną vietą. Gautųsi gana ilgas sąrašas, kuris nuolatos keičiasi. Tai natūralu, nes interneto puslapiai taip pat yra turtas, o turtu prekiaujama, neprižiūrimas turtas genda ir net „sugriūva“.

Jei nežinote, kas yra straipsnių katalogas, trumpai paaiškinsiu – tai interneto leidinys, kuriame publikuojami ne samdytų rašytojų, o žmonių „iš gatvės“ straipsniai įvairiomis temomis. Katalogas reiškia, kad straipsnių temos yra gražiai surūšiuotos pagal temas, kad lankytojui (taip pat ir Google robotui) būtų patogu susirasti tekstą pagal norimas temas.

Kokia straipsnių katalogo nauda verslui? Pirmiausiai, tai puiki galimybė populiarinti savo veiklą ir paslaugas, nes straipsniai dažniausiai būna reklaminiai. Antra, nuoroda tokiame straipsnyje į savą puslapį duoda vertės ir gali pagerinti pozicijas Paieškoje. Trečia, tai savotiškas lankytojų filtras, kai nesuinteresuoti reklamuojamu verslu lankytojai tiesiog lieka kataloge, o ne ateina į puslapį ir iš karto iš ten pasišalina (Bounce rate gali turėti įtakos pozicijoms).

Lietuviškas SEO

Lietuviškas SEO yra gana keistas reiškinys. Jei visame pasaulyje yra suvokiama, kad straipsniai turi būti unikalūs, tai Lietuvoje tas negalioja. Parašomas vienas straipsnis ir dedamas į 10 lietuviškų straipsnių katalogų tikintis, kad kažkuriuose iš jų nuorodos yra vertingos. Nuorodos gali būti vertingos tik tuomet, kai visas puslapis laikomas autoritetingu. Jei į katalogą yra pilamas tik duplikuotas turinys, autoriteto jis neturės, tad visos nuorodos negaus norimos vertės. Gauname tokią situaciją – patys SEO konsultantai ir rašytojai daro sau meškos paslaugą ir įdėdami mažiau pastangų daro visus straipsnių katalogus prastesnius ir potencialius „nusikaltėlius“ Google akyse.

Situacija gerėja, nes kai kurie nuorodų katalogų administratoriai laiku atsikvošėjo ir pradėjo vystyti moderuojamus katalogus. Tai reiškia, kad straipsnių kokybė yra tikrinama, unikalumas gali būti patikrintas taip pat (Copyscape arba tiesiog įvedant frazę iš teksto į paiešką).

Senas straipsnių katalogas vs. naujas

Publikuojant straipsnius kataloguose reiktų atsižvelgti į keletą momentų. PR nuolatos kinta, kaip ir atgalinės nuorodos. Kas nekinta – tai domeno amžius. Jei domenas yra senas, turi atgalinių nuorodų ir PR3, jame patalpinti straipsniai bus vertingesni nei naujame domene, kuris kažkokiu būdu gavo PR6, o atgalinių nuorodų daug neturi (jos dažnai pagal turinį net nesusijusios). Taigi, įvertinus domeno amžių ir atgalines nuorodas, galima nuspręsti į kuriuos straipsnių katalogus verta publikuoti, į kuriuos ne.

Lietuviški straipsnių katalogai – sąrašas

Pabandykime sudaryti tokį sąrašą, kuris visada būtų atnaujinamas. Tai pabandysiu padaryti kartą per metus, kad visada gautumėte naujausią informaciją. Taip pat paprašysiu ir paslaugos – jei kažkurio nuorodų katalogo nėra sąraše, prašau, parašykite komentaruose kokį turėčiau įtraukti.

Po 2013 gruodžio 8 dienos PR atnaujinimo nusprendžiau pateikti ir kitus svarbius SEO duomenis – Domain Authority – DA ir Page Authority – PA. Dabar viskas sugrupuota pagal PR, nors tai tikrai ne pagrindinis rodiklis. Kodėl? Todėl, kad DA ir PA kinta kas keletas dienų, dėl ko ši lentelė šoktų pozicijų pasiutpolkę 🙂

ATNAUJINTA 2015 balandžio 14 d., surūšiuota pagal PA.

P.S. Nemokami straipsnių katalogai jau yra ant išnykimo ribos, jų mažėja kiekvieną mėnesį. Palaikykime nemokamus katalogus, parašykite, jei žinote kokį nemokamą – įtrauksiu.

Atsakymų į “Lietuviški straipsnių katalogai”: 20

 1. […] Lietuviški SEO straipsnių katalogai […]

 2. […] Lietuviški straipsnių katalogai pilni kopijuoto teksto. Šis ypatumas yra labai svarbus, nes nuo to priklauso pačio katalogo vertė. Kuo daugiau kopijuoto turinio, tuo didesni šansai susilaukti Google nemalonės, o jau esančias nuorodas į reklamuojamą verslą padaryti ne tik kad nenaudingomis, bet dar ir žalingomis, ypač aukštesnio PR puslapiams. Kaip kovoti su šiuo procesu? Yra keletas būdų – moderavimas ir tinkamas puslapio turinio pateikimas. […]

 3. Ranka avataras

  Puikus straipsnelis šia tematika. Maloniai nustebino straipsnių katalogų sąrašas, tikrai naudingas tiek man tiek (tikiuosi) daugeliui skaitytojų norinčių pareklamuoti savo verslą ar idėjas. Didelis ačiū Jums.

 4. Android blogger avataras
  Android blogger

  Geras, tik lentelė reikalauja atnaujinimo, kandagi dalis katalogų jau mokami

  1. VLL.lt avataras
   VLL.lt

   Kurie konkrečiai, nes turiu ten prisijungimus ir man pakartotinai nereikėjo dar niekur mokėti…

 5. Atletas avataras
  Atletas

  Prašome pridėti papildomą katalogą:

  http://www.atletasplius.lt Pr5

 6. Tark avataras
  Tark

  Labai geras sarasiukas, tik galetum gal surinkti visus i kruva ir laiks nuo laiko atnaujinti.

 7. bajo avataras
  bajo

  Dar vienas straipsniu katalogas PR4 http://www.bajo.lt

 8. Benas avataras
  Benas

  Pridėkit nauja nemokama kataloga: http://addarticle.lt/

 9. Mes avataras
  Mes

  Pridekite prie saraso: http://zuzunaga.eu/ – PR4

 10. Straipsnis avataras
  Straipsnis

  sveiki, galbūt įtrauksite ir mus į sąrašą? http://www.straipsnis.eu

 11. Mantas avataras

  šaunus katalogų sąrašas. Ačiū.

 12. mantas avataras

  Informacija gan pasenusi. Daugelis nemokamų straipsnių katalogų jau mokami, kai kurie nebeveikia.

 13. Renata avataras
  Renata

  Nemokmi seo straispnių katalogai
  http://seo-straipsniai.eu/- PR.0
  http://apptelemetry.lt/ Pr 4
  http://pcw.lt/ PR5

 14. Benas avataras
  Benas

  http://addarticle.lt/ kataloge yra moderacija.

 15. Mantas avataras
  Mantas

  dar vienas nemokamas katalogas – http://www.educobene.lt

 16. Jamaika avataras

  Dauguma katalogų mokami arba beverčiai.

 17. maksimas avataras

  Dar vienas nemokamas katalogas http://vain.lt/

 18. […] Nuolatos atnaujinamas lietuviškų straipsnių katalogų sąrašas. […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *