Lietuviams svarbus nuosavas būstas

Lietuviams, priešingai nei daugeliui kitų Europos Sąjungos šalių gyventojų, labai svarbu gyventi ir kurti savo ateitį nuosavame būste. Taip jau yra, kad mūsų tautiečiams, nepriklausomai nuo jų amžiaus,  namai yra svarbūs ir reikšmingi. Net jaunimas, kuris yra mobilus, nepriklausomas, linkęs pirmiau pasižvalgyti po pasaulį ir tik vėliau kurti šeimą, labiau renkasi ne buto nuomą, o nuosavą būstą. Lietuvaičiai labiau linkę mokėti paskolą už būstą negu už nuomą. Juolab, kad pasikeitus gyvenimo aplinkybėms, išvykstant gyventi kitur ar atsiradus  poreikiui didesniems namams, įsigytas pirmasis būstas virsta naudinga investicija. Todėl visiškai nekeista, važinėjantis po Lietuvos sostinę, matyti pakankamai daug pradėtų naujų statybų, kurių didžioji dalis – nauji daugiabučių kvartalai.  Naujos statybos būstas Vilniuje yra ypatingai populiarus ir paklausus.

Naujos statybos būstas ar senos?

Gerai, jei žmogus tiksliai žino, kokį butą nori pirkti, tačiau nutinka taip, kad savo sprendimą reikia keisti arba gerokai pakoreguoti. Neretai, dėl  finansinių  galimybių  įgyvendinti savo svajonės gali ir nepavykti: vietoj naujos statybos būsto Vilniuje gali tekti rinktis senesnį ir pigesnį, o vietoj svajonių vietos miesto „širdyje“ žvalgytis į miesto pakraščius ar užmiestį. Todėl pirmiausia reikėtų numatyti, kokio dydžio biudžetas bus skirtas nekilnojamojo turto pirkimui. Nuo jo priklausys ir vieta, ir buto plotas ir klasė.

Jei Jums labai svarbi vieta, tai nepamirškite, kad būtent ji labiausiai koreliuoja būsto kainą: kukliai įrengtas senos statybos būstas išskirtinėje vietoje tikrai bus brangesnis už prabangiai įrengtą naujos statybos būstą miesto pakrašty.

Jei vis tik prioritetą teikiate būsto įrengimui, tai nesuklyskite galvodami, kad geriau yra nusipirkti pigesnį senos statybos būstą mažiau patraukliame mikrorajone ir daugiau investuoti į prabangų jo įrengimą. Kas mano, kad taip daugiau sutaupys, stipriai klysta. Senos statybos bute gali tekti įrengti naujas inžinerines ir santechnines sistemas, perstatyti vidines buto sienas, kirsti jose angas,  ir t.t. Ir šiems darbams atliki nepakaks vien geros statybininkų komandos, reikės ir daugiau laiko ir daugiau lėšų. O kiek kainuos pragyvenimas po to, kai į jį įsikraustysite? Apie tai taip pat būtinai pagalvokite.  Neretai naujos statybos buto kaina nors ir yra didesnė, tačiau gyvenimas jame kainuoja pigiau.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *