Kompleksinė logistika

logistikosLietuvoje išties yra labai daug įmonių, tiek stambių, gerai žinomų, tiek ir smulkių, kurios dar tik skinasi kelią į sėkmę. Taip pat negalima pamiršti ir tarptautinių kompanijų, kurio vysto savo verslą būtent mūsų šalyje. Dirbant gamybos srityje, kuriant produkciją daugiausiai laiko užima pats procesas, jo stygavimas, verslo valdymas. Užsiimama pagrindine veikla, tad nelieka laiko ar kaštų rūpintis logistikos, transportavimo, sandėliavimo darbais. Dėl šios priežasties įvairios įmonės ir samdosi logistikos kompanijas, kad būtent jos ir nuolat atliktų šiuos darbus. Taip gamybos įmonės tampa partneriais su transportavimo paslaugas teikiančiomis įmonėmis. Juk ne visi verslininkai sugeba suprasti, kaip veikia logistika, todėl į pagalba samdosi profesionalus.

Paprastai įmonės samdosi logistikos paslaugas teikiančią įmonę, kuri suteikia kompleksinę logistiką, arba trumpai tariant 3PL logistiką. Tai veikla, kuomet viena įmonė suteikia prekių priėmimo, sandėliavimo, paskirstymo bei transportavimo paslaugas, taip pat tvarko dokumentacijas, išrašo sąskaitas — faktūras, stebi prekes bei informuoja klientą apie pokyčius. Tai laiką taupantis sprendimas kiekvienai įmonei, kadangi nereikia ieškoti kitų kompanijų, kurios tarkim atliks dokumentacijos tvarkymą. Viskas vienoje vietoje ir paprastai veikia.

Išties tokia logistikos sritis yra naudinga transportavimo paslaugas teikiančioms įmonėms, kadangi galima pritraukti puikių ir ilgalaikių partnerių, pasirašyti vertingas sutartis. Ypač, kai dabar transportavimo paslaugas teikiančios įmonės išties siūlo platų paslaugų pasirinkimą. O jeigu tai vienas paketas, kurį gali įsigyti ir naudoti už mažesnę kainą, tai yra tikras aukso puodas. Taip visa prekių tiekimo grandinė leidžia verslui sparčiau plėstis kitose šalyse ar regione.

Paprastai, tokie logistikos centrai, kurie siūlo 3PL paslaugą turi savo sandėlius bei yra įsikūrę geografiškai geroje vietoje, magistralėje, kur galima lengvai privažiuoti vilkikams. Todėl sukuriamos itin palankios sąlygos transportuoti krovinius bei juos priimti, o visa sistema veikia vienoje vietoje. Tik labai svarbu, kad įmonė turėtų ilgametės patirties, o ne tik žinomą vardą. Todėl jei savo verslui sakotės tokias paslaugas, tuomet būtinai paieškokite atsiliepimų apie vieną ar kitą logistikos kompaniją.

Įrašo “Kompleksinė logistika” komentarų : 1

  1. 3pl avataras

    Kaip ir minėjote, 3pl kompleksinei logistikai tikrai reikia ir savo sandėlių ir puikios geografiškos vietos, todėl šią paslaugą teikiančių įmonių yra tikrai ne daug.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *