Augantis logistikos populiarumas

logistikos paslaugosBendravimas būtinas žmonėms, gyvūnams, įmonėms ir šalims. Noriai ar nenoriai, tačiau šalių komunikacija privalo vykti taip pat intensyviai kaip ir technologijų integracija. Valstybės yra labai priklausomos viena nuo kitos, ypatingai tai liečia logistikos sritį. Nykstant valstybių sienoms, įsigalint globalizacijai, logistikos paslaugos šalių ekonomikoje daro ženklią įtaką. Juk joks komercinis procesas nevyksta be žaliavų ar prekės pergabenimo iš tiekėjo tiekėjui ar pirkėjui.

Kiekvienos logistikos įmonės pagrindinis tikslas – kuo labiau optimizuoti prekių bei kitų išteklių judėjimą – tai reiškia, nuolatos ieškoti bei taikyti naujas technologijas, leisiančias vykdyti darbus greičiau, produktyviau ir mažesnėmis sąnaudomis. Specialių taikomų programų dėka dabar jau galima automatiškai sudaryti kelionių maršrutus, kurie apjungia įvairius klientus skirtingose vietovėse, taip trumpindami pristatymo laiką bei optimizuoti sandėlių darbą ir prekių paskirstymą.

Ypatingai keičiantis technologijoms, vystant vis glaudesnius tarptautinius ryšius, transportavimo sprendimai tampa vienu pagrindinių įmonės plėtrą apibūdinančių veiksnių. Tačiau, materialių daiktų pergabenimas ir sandėliavimas, dažnai sudaro didžiąją dalį įmonės išlaidų. Būtent todėl dažniausiai logistikos paslaugos yra perkamos iš būtent šios srities profesionalų. Daugelis įmonių tik sutaupo pasirinkdami logistikos operatorius bei sandėliuotojus nei mėgindami visą jų darbą atlikti patys. Naudojantis logistikos operatorių paslaugomis, sutaupomos išlaidos skirtos išlaikyti sandėlius, darbuotojus, įsigyti ir prižiūrėti transporto priemones bei kitą techniką. Be to kroviniai yra gabenami greičiau, lanksčiau, dažnesniais intervalais, reaguojant į klientų poreikius. Taigi geresnė transportavimo kokybė ir sutaupytas laikas, reiškia mažesnę prekės kainą, kas ir paverčia logistikos sritį, tokia aktualia verslui.

Visoje Europoje Lietuva garsėja kaip stiprių ir inovatyvių logistinių paslaugų tiekėja. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei 5000 logistikos paslaugas Lietuvoje ir už jos ribų teikiančių įmonių. Jų skaičius nuolatos tik didėja. Todėl ir Lietuvos susisiekimo ministerija skiria vis daugiau dėmesio šiai sričiai, investuodama į ją ir siekdama dar spartesnės jos plėtros bei naujausių logistinių sprendimų pritaikymo mūsų šalyje. Taip gerinami santykiai su kaimyninėmis valstybėmis, gerinamas šalies įvaizdis bei įnešamas didelis indėlis į Lietuvos biudžetą.

 

Kompleksinė logistika

logistikosLietuvoje išties yra labai daug įmonių, tiek stambių, gerai žinomų, tiek ir smulkių, kurios dar tik skinasi kelią į sėkmę. Taip pat negalima pamiršti ir tarptautinių kompanijų, kurio vysto savo verslą būtent mūsų šalyje. Dirbant gamybos srityje, kuriant produkciją daugiausiai laiko užima pats procesas, jo stygavimas, verslo valdymas. Užsiimama pagrindine veikla, tad nelieka laiko ar kaštų rūpintis logistikos, transportavimo, sandėliavimo darbais. Dėl šios priežasties įvairios įmonės ir samdosi logistikos kompanijas, kad būtent jos ir nuolat atliktų šiuos darbus. Taip gamybos įmonės tampa partneriais su transportavimo paslaugas teikiančiomis įmonėmis. Juk ne visi verslininkai sugeba suprasti, kaip veikia logistika, todėl į pagalba samdosi profesionalus.

Paprastai įmonės samdosi logistikos paslaugas teikiančią įmonę, kuri suteikia kompleksinę logistiką, arba trumpai tariant 3PL logistiką. Tai veikla, kuomet viena įmonė suteikia prekių priėmimo, sandėliavimo, paskirstymo bei transportavimo paslaugas, taip pat tvarko dokumentacijas, išrašo sąskaitas — faktūras, stebi prekes bei informuoja klientą apie pokyčius. Tai laiką taupantis sprendimas kiekvienai įmonei, kadangi nereikia ieškoti kitų kompanijų, kurios tarkim atliks dokumentacijos tvarkymą. Viskas vienoje vietoje ir paprastai veikia.

Išties tokia logistikos sritis yra naudinga transportavimo paslaugas teikiančioms įmonėms, kadangi galima pritraukti puikių ir ilgalaikių partnerių, pasirašyti vertingas sutartis. Ypač, kai dabar transportavimo paslaugas teikiančios įmonės išties siūlo platų paslaugų pasirinkimą. O jeigu tai vienas paketas, kurį gali įsigyti ir naudoti už mažesnę kainą, tai yra tikras aukso puodas. Taip visa prekių tiekimo grandinė leidžia verslui sparčiau plėstis kitose šalyse ar regione.

Paprastai, tokie logistikos centrai, kurie siūlo 3PL paslaugą turi savo sandėlius bei yra įsikūrę geografiškai geroje vietoje, magistralėje, kur galima lengvai privažiuoti vilkikams. Todėl sukuriamos itin palankios sąlygos transportuoti krovinius bei juos priimti, o visa sistema veikia vienoje vietoje. Tik labai svarbu, kad įmonė turėtų ilgametės patirties, o ne tik žinomą vardą. Todėl jei savo verslui sakotės tokias paslaugas, tuomet būtinai paieškokite atsiliepimų apie vieną ar kitą logistikos kompaniją.