Kaip už katilo remontą sumokėti mažiau pinigų?

katilinėKatilo remontas yra pakankamai brangi paslauga, dėl ko ganėtinai nemaža žmonių dalis stengiasi ieškoti galimybių už tokio tipo servisą sumokėti kiek tik įmanoma mažiau. Būtent tuo suinteresuotiems žmonėms šiandien ir pagelbėsime, pateikdami keletą patarimų, padėsiančių už katilo arba katilinės remontą sumokėti kiek tik galima mažiau.

Remontas ar modernizacija?

Sena, neprižiūrėta katilinė, kuri veikia pakankamai gerai gali reikalauti tiesiog modernizacijos vietoj remonto. Tačiau, vargu ar jūs galite patys nustatyti, kuri paslauga iš tiesų reikalinga, kadangi tik ekspertai gali įvertinti, kiek tokia katilinė dar veiks ir pamatuoti jos stabilumą. Būna ir taip, kad reikia atlikti tiek remonto, tiek modernizacijos procesus, o tai kainuoja daugiausiai. Kad ir kaip bebūtų, tai yra viena sritis, kurioje sutaupyti negalite – jeigu katilinė iš tiesų reikalauja tiek remonto, tiek modernizacijos, teks investuoti nemažai, tačiau su laiku tai atsipirks stabiliu ir nepertraukiamu darbu.

Rinkitės įprastesnes detales naudojančius katilų gamintojus

Neretai žmonės dairosi į kiek įmanoma labiau sumoderninti savo produkciją besistengiančius katilų gamintojus, kurių inovatyvus požiūris leidžia tikėtis aukštos įsigyto katilo darbo kokybės. Ir nors iš kokybinės prizmės inovacijos ir yra gerai, kalbant apie finansinį aspektą jos sukelia kur kas daugiau problemų nei atneša naudos. Būtent dėl to, jus turėtų dominti kiek paprastesni įrenginiai. Puikus to pavyzdys – Kamen ir Atmos katilų remontas, kuris yra ganėtinai nebrangus būtent dėl įprastinės bei ne pernelyg specifinės tokio tipo katilų sandaros bei detalių tipo, dėl ko nei jų remontas, nei jų keitimas nesukelia per daug problemų nei tai atliekantiems katilų ir katilinių remonto profesionalams, nei pačių katilų savininkams, kurie susiduria su adekvataus dydžio išlaidomis, nesukeliančiomis jokių didesnių finansinių sunkumų, skirtingai nei remontuojant moderniais save vadinančių katilų gamintojų gaminius.

Rinkitės mažesniuose miestuose įsikūrusias katilų remonto dirbtuves

Rinktis mažesniuose miestuose įsikūrusias katilų remonto dirbtuves – labai svarbu, norint kiek tik įmanoma labiau sumažinti savo išlaidas naudojantis katilinių remonto paslaugomis tiek Lietuvoje, tiek ir bet kurioje kitoje šalyje. Taip yra dėl to, nes didesniuose miestuose praktiškai be jokių išimčių rasite kur kas pajėgesnę ekonominę rinką, tiesiogiai įtakojančią ne tik didesnius vidutinius žmonių, dirbančių konkrečiame mieste, atlyginimus, bet ir didesnes įvairiausių paslaugų ar prekių kainas.

Tai įtakoja ir katilų bei kitų prietaisų remontą, kuris, pavyzdžiui, Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, vidutiniškai yra nuo keleto iki daugiau nei dešimties procentų brangesnis nei mažesniuose šalies miesteliuose. Ir nors iš pirmo žvilgsnio daugeliui tai gali atrodyti kaip pakankamai nereikšmingi kainų skirtumai, ilgame laikotarpyje jie gali jus priversti net ir ne dešimtis o šimtus eurų.

Tad jei jums finansai yra ypač svarbūs bei dėl galimybės sutaupyti būtumėte pasiryžę paaukoti pakankamai daug – negailėkite savo laiko bei važiuokite savo katilą remontuoti į vieną ar kitą mažesnį miestelį, kuriame tokio tipo paslaugos praktiškai be išimčių bus tikrai bent šiek tiek pigesnės nei didžiuosiuose miestuose.

Visgi, pasinaudodami šiais patarimais, nepamirškite ir kito aspekto – kad katilinė veiktų ilgai, reikia jos priežiūrą atiduoti į patikimas rankas. Ar turėtumėte granulinį, ar kieto kuro ar dujinį katilą, bet kuriuo atveju reikės jį prižiūrėti ir po remonto, kadangi prižiūrėtas katilas atneš kur kas daugiau naudos nei toks, kurį reikia kas pusmetį remontuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *