Kieto kuro katilinės įrengimas, kainos ir kokybės santykis

katilinėDaug žmonių namus apšildo naudojami kietąjį kurą. Todėl ir kieto kuro katilinės įrengimas tampa aktualus. Labai svarbu, kad darbas būtų atliktas atsakingai, nepriklausomai nuo to, ar planuojamas katilinės įrengimas name ir jau skaičiuojami patalpos matmenys, ar mąstoma statyti specialų pastatą šalia namo.

Kainos

Bet kokio tipo katilinių kainos gali skirtis. Tai lemia tokie veiksniai kaip gyvenamoji vieta ir meistrų patirtis. Žinoma, labai svarbu, kas meistrai gerai išmanytų savo darbą (apie tai kiek vėliau). Vieni sprendimai paprastesni, kiti sudėtingesni, todėl ir skirtingų katilinių galutinė kaina būna nevienoda.

Planavimas

Kiekvienas klientas nori bent apytiksliai žinoti, kiek reikės atseikėti už darbus. Finansų planavimas svarbus, todėl norisi išsiaiškinti, kokie susidarys skaičiai (kad ir su šiokia tokia paklaida). Tai reiškia, kad dėmesys kreipiamas į darbų sąmatą. Joje pateikiama informacija, kiek maždaug kieto kuro katilinės įrengimas kainuos. Jeigu ne sąmata, būtų daug neaiškumų.

Be viso to reikėtų akcentuoti, jog tada, kai turimas darbų planas, prireikus ką nors pakoreguoti tai padaroma be streso. Juk viskas būna sudėliota, tad nereikia kiekvieno dalyko laikyti galvoj. Ir kai ką nors ruošiamasi keisti, darbo uždaviniai gali būti „perstumdomi“ taip, kad darbai vyktų kuo sklandžiau (ir, aišku, efektyviai).

Greitis

Jums gali kilti klausimas, kiek laiko katilinės montavimas trunka. Šioje vietoje svarbu paminėti, jog visada geriausia į specialistus kreiptis kiek anksčiau nei artinasi šalčiai. Kodėl? Nes tik taip išvengiama skubos. O ramus darbas – harmoningas ir be įtampos. Vis dėlto svarbu atrasti tokius meistrus, kurie dirbtinai netempia gumos. Niekas neverčia lėkti strimgalviais, tačiau būtų gerai, jei darbuotojai nesugalvotų darbo vietoje snausti. Juk jei katilinės įrengimo kaina būtų skaičiuojama už dienas, o darbininkai tinginiautų, tokiu atveju tektų atseikėti daugiau nei norėtųsi… Ką tai reiškia? Tai, jog visada naudinga atrasti atsakingus specialistus.

Skirtumai

Kaip jau turbūt supratote, šildymo sistemų sritis dinamiška. Jei reikalingas kieto kuro katilinės įrengimas name ar šalia jo, kreipiamas dėmesys ir į kainą ir į meistrų atsakomybę bei darbo kokybę. Skirtingais sprendimais paremtas katilinės įrengimas kaina gali skirtis ne vienu ir ne dešimčia eurų. Jei atrandami du paslaugų teikėjai, kurie siūlom identiškas kainas, pasirinkimą lems kiti veiksniai, pavyzdžiui, nepriekaištingas paslaugų pristatymas internete, mandagus bendravimas ar klientų atsiliepimai.

Visa tai, apie ką čia kalbėjome, galima pavadinti kainos ir kokybės santykio paieškomis. Toks principas galioja kone kiekvienoje srityje. Įsidėmėtina, jog šildymo sistema – tai ne papuošalas. Nuo to, kaip įrengta kieto kuro katilinė, priklausys ir saugumas, ir komfortas. Žiemų Lietuvoje būna išties atšiaurių, tad geras katilas ir kiekvienos sistemos dalies kokybė lemia, kokia bus šaltojo metų laiko kasdienybė.

 

 

 

Kaip už katilo remontą sumokėti mažiau pinigų?

katilinėKatilo remontas yra pakankamai brangi paslauga, dėl ko ganėtinai nemaža žmonių dalis stengiasi ieškoti galimybių už tokio tipo servisą sumokėti kiek tik įmanoma mažiau. Būtent tuo suinteresuotiems žmonėms šiandien ir pagelbėsime, pateikdami keletą patarimų, padėsiančių už katilo arba katilinės remontą sumokėti kiek tik galima mažiau.

Remontas ar modernizacija?

Sena, neprižiūrėta katilinė, kuri veikia pakankamai gerai gali reikalauti tiesiog modernizacijos vietoj remonto. Tačiau, vargu ar jūs galite patys nustatyti, kuri paslauga iš tiesų reikalinga, kadangi tik ekspertai gali įvertinti, kiek tokia katilinė dar veiks ir pamatuoti jos stabilumą. Būna ir taip, kad reikia atlikti tiek remonto, tiek modernizacijos procesus, o tai kainuoja daugiausiai. Kad ir kaip bebūtų, tai yra viena sritis, kurioje sutaupyti negalite – jeigu katilinė iš tiesų reikalauja tiek remonto, tiek modernizacijos, teks investuoti nemažai, tačiau su laiku tai atsipirks stabiliu ir nepertraukiamu darbu.

Rinkitės įprastesnes detales naudojančius katilų gamintojus

Neretai žmonės dairosi į kiek įmanoma labiau sumoderninti savo produkciją besistengiančius katilų gamintojus, kurių inovatyvus požiūris leidžia tikėtis aukštos įsigyto katilo darbo kokybės. Ir nors iš kokybinės prizmės inovacijos ir yra gerai, kalbant apie finansinį aspektą jos sukelia kur kas daugiau problemų nei atneša naudos. Būtent dėl to, jus turėtų dominti kiek paprastesni įrenginiai. Puikus to pavyzdys – Kamen ir Atmos katilų remontas, kuris yra ganėtinai nebrangus būtent dėl įprastinės bei ne pernelyg specifinės tokio tipo katilų sandaros bei detalių tipo, dėl ko nei jų remontas, nei jų keitimas nesukelia per daug problemų nei tai atliekantiems katilų ir katilinių remonto profesionalams, nei pačių katilų savininkams, kurie susiduria su adekvataus dydžio išlaidomis, nesukeliančiomis jokių didesnių finansinių sunkumų, skirtingai nei remontuojant moderniais save vadinančių katilų gamintojų gaminius.

Rinkitės mažesniuose miestuose įsikūrusias katilų remonto dirbtuves

Rinktis mažesniuose miestuose įsikūrusias katilų remonto dirbtuves – labai svarbu, norint kiek tik įmanoma labiau sumažinti savo išlaidas naudojantis katilinių remonto paslaugomis tiek Lietuvoje, tiek ir bet kurioje kitoje šalyje. Taip yra dėl to, nes didesniuose miestuose praktiškai be jokių išimčių rasite kur kas pajėgesnę ekonominę rinką, tiesiogiai įtakojančią ne tik didesnius vidutinius žmonių, dirbančių konkrečiame mieste, atlyginimus, bet ir didesnes įvairiausių paslaugų ar prekių kainas.

Tai įtakoja ir katilų bei kitų prietaisų remontą, kuris, pavyzdžiui, Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, vidutiniškai yra nuo keleto iki daugiau nei dešimties procentų brangesnis nei mažesniuose šalies miesteliuose. Ir nors iš pirmo žvilgsnio daugeliui tai gali atrodyti kaip pakankamai nereikšmingi kainų skirtumai, ilgame laikotarpyje jie gali jus priversti net ir ne dešimtis o šimtus eurų.

Tad jei jums finansai yra ypač svarbūs bei dėl galimybės sutaupyti būtumėte pasiryžę paaukoti pakankamai daug – negailėkite savo laiko bei važiuokite savo katilą remontuoti į vieną ar kitą mažesnį miestelį, kuriame tokio tipo paslaugos praktiškai be išimčių bus tikrai bent šiek tiek pigesnės nei didžiuosiuose miestuose.

Visgi, pasinaudodami šiais patarimais, nepamirškite ir kito aspekto – kad katilinė veiktų ilgai, reikia jos priežiūrą atiduoti į patikimas rankas. Ar turėtumėte granulinį, ar kieto kuro ar dujinį katilą, bet kuriuo atveju reikės jį prižiūrėti ir po remonto, kadangi prižiūrėtas katilas atneš kur kas daugiau naudos nei toks, kurį reikia kas pusmetį remontuoti.