Ką įdomaus galime pamatyti Lenkijoje?

muitinės tarpininkavimasLenkija – mūsų kaimynė, su kuria turime labai daug bendro ryšio. Nors atrodytų, kad šioje šalyje nepamatysime nieko egzotiško ar išskirtinio, ko negalėtume pamatyti Lietuvoje, tai yra tik stereotipas. Iš tiesų, Lenkija jus gali daug kuo nustebinti – tarp kelių įspūdingiausių dalykų, galime paminėti sausumoje plaukiančius laivus, istorines vietas, kuriose tapome didžiausia Europos valstybe, laimingų žmonių miestelį ir daugybę kitų. Taigi, nieko keisto, kad kelionės į Lenkiją vis populiarėja – žmonės čia atranda nuostabių dalykų ir renkasi atvažiuoti dar ir dar kartą. Pasižvalgykime, ką Lenkiją gali mums pasiūlyti.

  • Pnievo karinių įtvirtinimų ir šikšnosparnių muziejus

Ar jums smalsu, kaip atrodė galingi vokiečių kariniai ginklai ir norite pasivaikščioti mistiškais tuneliais? Tuomet tai galėsite padaryti fortifikuotame Mendzyzečo rajone, kuriame šie tuneliai yra atviri visiems turistams. Muziejus siūlo pasivaikščioti po karinius požemio tunelius, kurių trasa siekia daugiau nei trisdešimt kilometrų.

  • Mozūrai

Tai labai įdomi vietovė Lenkijoje, kuri itin tinka mėgstantiems pasivaikščioti po mišku ir dievinantiems upes bei ežerus. Jeigu mėgstate irkluoti, tuomet tai bus jūsų mėgstamiausia vieta Europoje, kadangi čia ežerai yra specialiai sujungti į vieną ilgą trasą būtent irklavimui. Negana to, čia pamatysite vieną ypatingą pramogą – laivus, kurie gali keliauti sausuma. Tokios pramogos kaina nėra maža, tačiau turėsite galimybę keliauti sausuma plaukiančiu laivu net iki aštuonių valandų, per kurias pamatysite gražiausius Lenkijos miškus bei ežerus.

  • Veličkos druskos kasykla

Tai tokia vieta, dėl kurios daugelis turistų iš Lietuvos ir visos Europos specialiai atvyksta į Lenkiją. Tai yra oficialiai pati seniausiai veikianti druskos kasykla, nors dabar jau ir nebenaudojama pramonės tikslais. Jūs galėsite apžiūrėti požemius, kur druska buvo kasama, pasivaikščioti po painų šios druskos kasyklos labirintą, pamatyti koplyčią, kurioje visos skulptūros iš druskos. Įdomu tai, kad dabar šioje druskos kasykloje tiek daug pramogų, kad iš dalies ji primena prekybos centrą – čia taip pat rasite kavinę, koncertines sales, teatrą, kino teatrą ir net gi teniso kortus! Įdomu ir tai, kad čia taip pat veikia sanatorija, kadangi druskos kasykloje esantis oras padeda išsigydyti daugelį kvėpavimo takų ligų.

  • Aukštieji Tatrai

Čia pamatysite gausybę didingų kalnų, taip pat didžiausią Lenkijos Krioklį Wielka Siklawa, kuris siekia apie 70 metrų. Kalnų ežerai jus pakerės vandens skaidrumu ir deimantiniu spindėsiu. Aukščiausia Tatrų kalnų viršūnė yra Rysai, kurie siekia net du su puse kilometro virš jūros lygio. Be abejo, nebūtina kopti į pačią viršūnę, kad galėtumėte pajusti šių kalnų didybę, tačiau jeigu nuspręsite tai padaryti – šis nuostabus vaizdas išliks jūsų atmintyje visą gyvenimą.

Kaip matote, Lenkijoje tikrai yra ką pamatyti. Svarbiausia – išsirinkti tinkamą kelialapį. Galite keliauti kartu su kelionių agentūra, kuri jums pasiūlys ir daugybę papildomų paslaugų, tokių kaip muitinės tarpininkavimas, kuris gali būti reikalingas, jeigu norėsite atsivežti didesnių suvenyrų. Visgi, kadangi tai mūsų kaimyninė šalis, tai kelionės į Lenkiją gana pigios abiem atvejais – nesvarbu, ar sumanysite keliauti savarankiškai, ar su kelionių agentūra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *