Ką įdomaus galime pamatyti Lenkijoje?

muitinės tarpininkavimasLenkija – mūsų kaimynė, su kuria turime labai daug bendro ryšio. Nors atrodytų, kad šioje šalyje nepamatysime nieko egzotiško ar išskirtinio, ko negalėtume pamatyti Lietuvoje, tai yra tik stereotipas. Iš tiesų, Lenkija jus gali daug kuo nustebinti – tarp kelių įspūdingiausių dalykų, galime paminėti sausumoje plaukiančius laivus, istorines vietas, kuriose tapome didžiausia Europos valstybe, laimingų žmonių miestelį ir daugybę kitų. Taigi, nieko keisto, kad kelionės į Lenkiją vis populiarėja – žmonės čia atranda nuostabių dalykų ir renkasi atvažiuoti dar ir dar kartą. Pasižvalgykime, ką Lenkiją gali mums pasiūlyti.

  • Pnievo karinių įtvirtinimų ir šikšnosparnių muziejus

Ar jums smalsu, kaip atrodė galingi vokiečių kariniai ginklai ir norite pasivaikščioti mistiškais tuneliais? Tuomet tai galėsite padaryti fortifikuotame Mendzyzečo rajone, kuriame šie tuneliai yra atviri visiems turistams. Muziejus siūlo pasivaikščioti po karinius požemio tunelius, kurių trasa siekia daugiau nei trisdešimt kilometrų.

  • Mozūrai

Tai labai įdomi vietovė Lenkijoje, kuri itin tinka mėgstantiems pasivaikščioti po mišku ir dievinantiems upes bei ežerus. Jeigu mėgstate irkluoti, tuomet tai bus jūsų mėgstamiausia vieta Europoje, kadangi čia ežerai yra specialiai sujungti į vieną ilgą trasą būtent irklavimui. Negana to, čia pamatysite vieną ypatingą pramogą – laivus, kurie gali keliauti sausuma. Tokios pramogos kaina nėra maža, tačiau turėsite galimybę keliauti sausuma plaukiančiu laivu net iki aštuonių valandų, per kurias pamatysite gražiausius Lenkijos miškus bei ežerus.

  • Veličkos druskos kasykla

Tai tokia vieta, dėl kurios daugelis turistų iš Lietuvos ir visos Europos specialiai atvyksta į Lenkiją. Tai yra oficialiai pati seniausiai veikianti druskos kasykla, nors dabar jau ir nebenaudojama pramonės tikslais. Jūs galėsite apžiūrėti požemius, kur druska buvo kasama, pasivaikščioti po painų šios druskos kasyklos labirintą, pamatyti koplyčią, kurioje visos skulptūros iš druskos. Įdomu tai, kad dabar šioje druskos kasykloje tiek daug pramogų, kad iš dalies ji primena prekybos centrą – čia taip pat rasite kavinę, koncertines sales, teatrą, kino teatrą ir net gi teniso kortus! Įdomu ir tai, kad čia taip pat veikia sanatorija, kadangi druskos kasykloje esantis oras padeda išsigydyti daugelį kvėpavimo takų ligų.

  • Aukštieji Tatrai

Čia pamatysite gausybę didingų kalnų, taip pat didžiausią Lenkijos Krioklį Wielka Siklawa, kuris siekia apie 70 metrų. Kalnų ežerai jus pakerės vandens skaidrumu ir deimantiniu spindėsiu. Aukščiausia Tatrų kalnų viršūnė yra Rysai, kurie siekia net du su puse kilometro virš jūros lygio. Be abejo, nebūtina kopti į pačią viršūnę, kad galėtumėte pajusti šių kalnų didybę, tačiau jeigu nuspręsite tai padaryti – šis nuostabus vaizdas išliks jūsų atmintyje visą gyvenimą.

Kaip matote, Lenkijoje tikrai yra ką pamatyti. Svarbiausia – išsirinkti tinkamą kelialapį. Galite keliauti kartu su kelionių agentūra, kuri jums pasiūlys ir daugybę papildomų paslaugų, tokių kaip muitinės tarpininkavimas, kuris gali būti reikalingas, jeigu norėsite atsivežti didesnių suvenyrų. Visgi, kadangi tai mūsų kaimyninė šalis, tai kelionės į Lenkiją gana pigios abiem atvejais – nesvarbu, ar sumanysite keliauti savarankiškai, ar su kelionių agentūra.

Patogios ir pigios kelionės iš Varšuvos

Jei dažnai tenka keliauti verslo reikalais ar atostogas mėgstate leisti svetimose šalyse, Jums turbūt dažnai tenka susidurti su kelionių ir skrydžių planavimu. Tenka apgalvoti visus įmanomus kelionės variantus, apsvarstyti jų teigiamas ir neigiamas puses, galimybes. Lietuvos gyventojams, keliaujantiems į svetimas šalis, ypač aktualios kelionės iš Varšuvos. Tai puikus pasirinkimas, nes tai yra tikrai patogu ir kainuoja gerokai pigiau nei skristi iš Lietuvos oro uostų.

kelionės

Patogumas

Viena pagrindinių priežasčių, kodėl kelionės iš Varšuvos yra tokios populiarios tarp lietuvių, tai komfortas. Varšuvoje siūloma žymiai didesnis tiesioginių skrydžių pasirinkimas nei Lietuvoje. Tai ypač patogu. Norint skristi į egzotišką šalį iš Lietuvos, Jums greičiausiai nepavyks rasti tiesioginio Jums tinkančio skrydžio. Teks ilgai ieškoti, kokie maršrutai Jums tiks, derinti skrydžių laikus. Tai ne visada naudinga, nes visko pasitaiko ir gali būti, jog kuris lėktuvas neišskris ar neatvyks laiku ir žlugs visa Jūsų planuota kelionė. Tuo tarpu, skrendant tiesioginiu skrydžiu, Jums nereikia sukti galvos dėl visų šių dalykų, Jūs be jokių persėdimų ir papildomų nepatogumų pasieksite savo kelionės tikslą. Beje, net žiemą Varšuvoje siūloma daugiau nei 20 skrydžių krypčių į įvairiausias pasaulio vietas, o vasarą net per 50.

Kaina

Antras svarbus dalykas keleiviams – tai kelionės kaina. Daugelis renkasi keliones is Varsuvos dėl žemos jų kainos. Sakote, kad kelionė iki kitos šalies kainuos ne ką mažiau? Klystate. Iš didžiųjų Lietuvos miestų viešasis transportas į Varšuvą keliauja gana dažnai ir tikrai patogiu laiko. Autobuso bilietas iki šio miesto kainuoja beveik tiek pat, kiek bilietas iš Vilniaus į Kauną. Taigi kelionės kaina yra beveik juokinga. Žinoma, maža kaina dar nereiškia greitos ir patogios kelionės. Niekam ne paslaptis, kad kelionė iki Lenkijos gali užtrukti net 6 valandas. O tai jau gana ilgas ir varginantis kelias.

Kad keliauti iš kaimyninės šalies sostinės yra pigiau ir dažnai net geriau, neverta net ginčytis. Visgi, prieš nusprendžiant skristi atostogauti ar tiesiog pasisvečiuoti į užsienį, prisiminkite, jog kelionė gal ir bus pigesnė, tačiau ji taip pat turi ir savo minusų. Vietoj to, kad kito skrydžio laktumėte oro uoste, su lagaminais Jums teks keliauti nemažą kelią.