Pamenu, kaip prieš beveik du dešimtmečius moksleiviams atsirado nauja disciplina – informatika. Ji buvo dėstoma be kompiuterių, vien tik knygoje, spaudant ant lapo nupieštą klaviatūrą. Kaip gerai, kad į šiuos gūdžius laikus negrįšime, o mūsų vaikams to patirti neteks. Dabar kompiuteriai yra visur, o ypač ten, kur jie reikalingiausi – mokyklose. ES paramos programos atvedė ir greitaeigį internetą į mokyklas (RAIN projektas), tad turime viską, ko reikia, kad mokytumėmės dirbti kompiuteriu nuo pat mažens.
Kiekviena mokykla turi turėti savo interneto svetainę. Ji būtina dėl daugelio priežasčių. Joje skelbiama ne tik pagrindinė informacija tėvams, mokiniams ir mokytojams, bet ir daugybė kitų dalykų. Pavyzdžiui, mokinių kūryba, straipsniai, tam tikros veiklos anonsai ir reklama. Taip pat su mokslais susiję dalykai. Kiekviena klasė gali turėti savo mini interneto svetainę, kurioje klasės mokiniai galėtų paskelbti tam tikrą informaciją.
Interneto svetainių kūrimas mokykloms yra nevieningas. Tai reiškia, kad nėra jokių nurodymų iš ŠMM, kaip viską daryti. Tokiu būdu mokykloms suteikiama visiška laisvė kurti savo interneto svetaines, kaip joms atrodo geriau. Čia galima paaiškinti ir skirtingą estetinį lygį, bei techninį išpildymą. Kai kurios interneto svetainės yra vos ne Notepad programa kurtos, o kai kurios – itin šiuolaikiškos ir patrauklios. Interneto svetainių kūrimas ne visada patikimas profesionalams, todėl ši situacija išlieka gana nekontroliuojama.
Vaikams, ypač vyresnėse klasėse, labai reikalingas saviraiškos kanalas. Tokiu kanalu gali nesunkiai tapti bet kuri mokyklos interneto svetainė, jei ji valdoma išmintingai ir profesionaliai. Aišku, už ją turi būti atsakingas paskirtas mokytojas (greičiausiai lietuvių kalbos arba informatikos), tačiau reiktų suteikti daugiau galimybių ir vaikams.
Tokiu būdu vaikai dar mokykloje būtų sudominti interneto technologijomis ir interneto svetainių kūrimu sau ir savo draugams. Taip galėtų gimti ne vienas naujas „startuolis“, o kartu su juo ir nauja darbo vieta…
Interneto svetainių kūrimas mokykloms nėra itin pelningas užsiėmimas, todėl iš verslo pusės tokia iniciatyva, deja, daug dėmesio nesulaukia. Tokia padėtis neramina, nes būtent verslui bus reikalingi interneto svetainių administratoriai, programuotojai, dizaineriai, projektų vadovai, IT analitikai, testuotojai ir kitokių specialybių jaunieji specialistai. Kuruos galima būtų ugdyti jau nuo mokyklos suolo.
Parašykite komentarą