Anglų kalbos pamokos be nuobodulio ir sunkumų

www.kolibriometodas.ltDaugelis mano, kad anglų kalbos pamokos yra nuobodžios ir sunkios. Atrodo, būtų puiku mokėti kalbėti angliškai ir tokiu būdu tvirtesniu žingsniu eiti per gyvenimą. Tačiau mintyse kažkodėl iškyla mokyklinio suolo bei kreiduotos lentos vaizdas ir nesiryžtama dar kartą stoti į tokią „kovą“. Kadangi tendencija nedžiuginanti, reikėtų mesti šalin nusistovėjusius stereotipus ir pareikšti, jog tarp „išmokti“ ir „kentėti“ lygybės ženklo nėra.

Jei atrodo, kad anglų kalbos pamokos tik išvargins, vadinasi nesidomėjote tuo, kaip įvairūs kursai vyksta moderniajame amžiuje. Milžinišką pėdsaką mokymosi sistemoje įspaudė neįtikėtino efektyvumo metodai. Kaip vieną jų galima paminėti www.kolibriometodas.lt  daugybe kartų lenkiantį įprastą „kalimą“. Būtent čia atsiskleidžia nutolimas nuo tradicinių pamokų. O juk būtent pastarosios ir siejasi su sunkumais ar nuoboduliu. Taigi, konservatyvios pažiūros šiuo atveju aplenkia mokymo procesą. Negana to, palyginti greitai ir smagiai įsisavinami dideli kiekiai medžiagos. Ar bus patiriama nuovargio? Ir pasakius „taip“, ir „ne“ galima pameluoti. Juk anglų kalbos pamokose dalyvauja skirtingi žmonės. Kas vienam atrodo sunku, kitam gali būti vienas juokas. Vis dėlto egzistuoja ne tik blogas, bet ir geras nuovargis. Modernios anglų kalbos pamokos suteiktų būtent pastarąjį. O kadangi, kaip minėta, žmonės nevienodi, tikėtina, kad anglų kalba bus įsisavinta apskritai be nuovargio.

Mokytis anglų kalbos pavyksta ir nekreipiant dėmesio į posakį „per kančias į žvaigždes“. Jokių kančių nepatiriama, kai pamokose orientuojamasi ir į rezultatą, ir į patį procesą. Tai galima palyginti su realybės šou, kai naudą kūrėjai gauna ne tik finišo tiesiojoje, bet ir rutuliojantis veiksmui. Šiuo atveju anglų kalbos pamokos ir yra veiksmo rutuliojimasis. Na, o nauda yra kaskart įgyjamos žinios bei įgūdžiai, pažintys su naujais žmonėmis, įdomių bei praktiškai pritaikomų metodų atradimas. Pamokose turi būti ir atitinkama atmosfera, kuri leistų išlaisvinti viduje tūnantį genijų. Todėl nieko nepaisant galima teigti, jog puikūs rezultatai pasiekiami maloniu darbu.

Anglų kalbos pamokos neturi priversti knarkti ar tuo labiau kelti baimę. Kai kurie mokytojai, kursų rengėjai tai suprato. Tokiu būdu nauda sklinda visomis kryptimis – kursai sulaukia didelio dėmesio ir sutraukia norinčius išmokti, o šie asmenys įgauna šiuolaikiniame pasaulyje labai reikalingų įgūdžių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *