Kodėl lietuviams reikalingi anglų kalbos kursai?

anglu kalbos kursai vilniujeKad ir kaip mylėtume savo lietuviškas šaknis, negalime paneigti, kad pasaulis tampa daugiakultūris, o tai reiškia, kad norėdami keliauti, linksmintis ar dalyvauti verslo rinkoje, privalome išmanyti užsienio kalbas. Čia vieną svarbiausių vaidmenų atlieka anglų kalba, atverianti tarptautinius bendravimo kanalus, padedanti suprasti verslo rinką ir leidžianti plėsti žinių ribas. Iš tiesų, anglų kalbos kursai yra viena populiariausių užsienio kalbos pamokų Lietuvoje, nuolatos sulaukianti didelio moksleivių ir saugusiųjų dėmesio.

Svarbiausia – noras mokytis

Deja, mokytis užsienio kalbos – ne toks lengvas darbas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Nesvarbu, kokią kalbą rinksitės, bendraukite tik su kvalifikuotais ir ilgametę patirtį turinčiais užsienio kalbų mokytojais, kurie įvertinę jūsų žinių lygį ir mokymosi tempą, parinks konkrečiai jums tinkamiausią mokymosi medžiagą, padės įveikti kalbos barjerus ir nurodys tinkamiausią mokymosi kryptį. Tiesa, net ir pats geriausias mokytojas neprivers jūsų išmokti, jei patys dėl to nesistengsite. Siekdami efektyviausių ir greičiausių rezultatų, užsienio kalbos turite mokytis ne tik pamokų metu, bet ir namuose.

Kodėl anglų kalba?

Atlikti tyrimai rodo, kad anglų kalba užima lyderės pozicijas, vertinant dažniausiai pasaulyje vartojamas kalbas. Šiuo metu susikalbėti angliškai (arba suprasti didžiąją dalį to, kas yra sakoma) geba kas penktas pasaulio gyventojas. Net 53 šalys anglų kalbą yra pripažinusios kaip oficialią.

Vertinant anglų kalbos privalumus, dažniausiai išskiriamas verslo sektorius. Kitaip sakant, anglų kalbos kursai ir intensyvios pamokos gali tapti pirmuoju jūsų žingsniu, siekiant įsidarbinti tarptautinėje kompanijoje ar ieškant perspektyvaus darbo. Tai itin aktualu ir galvojant apie studijas tarptautiniuose universitetuose. Be to, anglų kalba yra žiniasklaidos industrijos pamatas. Tai reiškia, kad norėdami žinoti pasaulio naujienas, skaityti mėgstamas knygas ar leidinius, nebeturėsite ieškoti vertimų ar subtitrų.

Neabejotinas anglų kalbos privalumas – bendravimas su skirtingų tautybių ir rasių žmonėmis. Angliškai galima susikalbėti praktiškai visame pasaulyje, todėl tai itin patogu keliaujant ir užmezgant naujas pažintis.

Patogios mokymosi galimybės

Džiugu tai, kad anglų kalbos kursai Vilniuje ar kitame Lietuvos mieste šiandien nereikalauja nei didelių investicijų, nei specialaus pasiruošimo – profesionalūs mokytojai nustatys jūsų žinių lygį ir parinks konkrečiai jums tinkančią mokymosi medžiagą. Paprastai pamokos organizuojamos klientams patogiu laiku (galima dalyvauti tiek rytinėse, tiek vakarinėse pamokose), priklausomai nuo individualių pageidavimų, anglų kursai gali vykti tiek grupelėse, tiek individualiai. Dar vienas privalumas – gana paprasta anglų kalbos abėcėlė ir nesudėtinga gramatika, t. y. ekspertai teigia, kad palyginus su kitomis kalbomis, anglų kalbą galima išmokti kur kas greičiau.

Anglų kalbos pamokos be nuobodulio ir sunkumų

www.kolibriometodas.ltDaugelis mano, kad anglų kalbos pamokos yra nuobodžios ir sunkios. Atrodo, būtų puiku mokėti kalbėti angliškai ir tokiu būdu tvirtesniu žingsniu eiti per gyvenimą. Tačiau mintyse kažkodėl iškyla mokyklinio suolo bei kreiduotos lentos vaizdas ir nesiryžtama dar kartą stoti į tokią „kovą“. Kadangi tendencija nedžiuginanti, reikėtų mesti šalin nusistovėjusius stereotipus ir pareikšti, jog tarp „išmokti“ ir „kentėti“ lygybės ženklo nėra.

Jei atrodo, kad anglų kalbos pamokos tik išvargins, vadinasi nesidomėjote tuo, kaip įvairūs kursai vyksta moderniajame amžiuje. Milžinišką pėdsaką mokymosi sistemoje įspaudė neįtikėtino efektyvumo metodai. Kaip vieną jų galima paminėti www.kolibriometodas.lt  daugybe kartų lenkiantį įprastą „kalimą“. Būtent čia atsiskleidžia nutolimas nuo tradicinių pamokų. O juk būtent pastarosios ir siejasi su sunkumais ar nuoboduliu. Taigi, konservatyvios pažiūros šiuo atveju aplenkia mokymo procesą. Negana to, palyginti greitai ir smagiai įsisavinami dideli kiekiai medžiagos. Ar bus patiriama nuovargio? Ir pasakius „taip“, ir „ne“ galima pameluoti. Juk anglų kalbos pamokose dalyvauja skirtingi žmonės. Kas vienam atrodo sunku, kitam gali būti vienas juokas. Vis dėlto egzistuoja ne tik blogas, bet ir geras nuovargis. Modernios anglų kalbos pamokos suteiktų būtent pastarąjį. O kadangi, kaip minėta, žmonės nevienodi, tikėtina, kad anglų kalba bus įsisavinta apskritai be nuovargio.

Mokytis anglų kalbos pavyksta ir nekreipiant dėmesio į posakį „per kančias į žvaigždes“. Jokių kančių nepatiriama, kai pamokose orientuojamasi ir į rezultatą, ir į patį procesą. Tai galima palyginti su realybės šou, kai naudą kūrėjai gauna ne tik finišo tiesiojoje, bet ir rutuliojantis veiksmui. Šiuo atveju anglų kalbos pamokos ir yra veiksmo rutuliojimasis. Na, o nauda yra kaskart įgyjamos žinios bei įgūdžiai, pažintys su naujais žmonėmis, įdomių bei praktiškai pritaikomų metodų atradimas. Pamokose turi būti ir atitinkama atmosfera, kuri leistų išlaisvinti viduje tūnantį genijų. Todėl nieko nepaisant galima teigti, jog puikūs rezultatai pasiekiami maloniu darbu.

Anglų kalbos pamokos neturi priversti knarkti ar tuo labiau kelti baimę. Kai kurie mokytojai, kursų rengėjai tai suprato. Tokiu būdu nauda sklinda visomis kryptimis – kursai sulaukia didelio dėmesio ir sutraukia norinčius išmokti, o šie asmenys įgauna šiuolaikiniame pasaulyje labai reikalingų įgūdžių.