Įmonių steigimas – kurią verslo formą pasirinkti?

įmonių steigimasTai turėtų būti pirmasis klausimas visiems, kas nori steigti verslą. Ir užduodamas jis turi būti ne kam kitam, o finansiniam konsultantui (tai platesnė sąvoka, nei apskaitininkas ar buhalteris). Taigi, klauskite drąsiai… Įmonių steigimas – atsakingas žingsnis, tad prieš jį žengdami surinkite kuo daugiau informacijos.

Noriu pradėti verslą. Kokią verslo formą man pasirinkti? Kuri labiausiai man tinka?

Atsakome į jūsų klausimus. Aiškiai ir paprastai.

Pamąstykite apie ateitį. Kas su jūsų verslu bus po metų, dviejų, po penkerių?.. Ar vis dirbsite vienas, su šeima, o gal turėsite 50 samdomų darbuotojų?

Jei planuojate ir ateityje dirbti vienas, nes esate amatininkas, savo srities profesionalas, gal jums pakaks individualios veiklos pagal pažymą? Kam steigti įmonę, jei manote, jog galite dirbti vienas? Reikia socialinių garantijų? Tada rekomenduojame IĮ – Individualią Įmonę. Mokėsite visus mokesčius SODRAI, pelno mokestį, jei pelnas bus didelis, galėsite mokėti PVM. Problema – galėsite dirbti tik pats arba šeimos nariai. Norėsite plėstis – reikės steigti kitą įmonę.

Jei planuojate dirbti su bendraminčiais ir šeimos nariais nedideliame bet dinamiškame versle, rekomenduojame MB – Mažąją Bendriją. Jei jums dar nesukako 29-eri, dirbate pirmus metus, SODROS mokesčių nereikės mokėti vienerius metus. Pelną galėsite išsimokėti kas mėnesį, o nariai savo įnašą į MB gali padaryti ir ne finansine išraiška. Tai patraukli verslo forma pradedančiajam verslui, kuris nėra garantuotas dėl ateities. Nereikia įstatinio kapitalo, o atsakomybė – MB turtu, taigi nesėkmės atveju asmeniškai nenukentėsite, kaip IĮ savininkai.

Jei planuojate rimtą verslą su neribotomis plėtros galimybėmis, teks ieškoti 2500 eurų įstatiniam kapitalui. UAB – uždaroji akcinė bendrovė – tai verslo forma kaip tik jums. Mokesčiai įprastiniai, buhalterinė apskaita – nesudėtinga ir nebrangi. Svarbiausia, neribotos plėtros galimybės. Tiesa, pelną išsimokėti galėsite tik kartą per metus dividendų pavidalu po to, kai susimokėsite 15% pelno mokestį, kuris galioja visoms verslo formoms išskyrus individualią veiklą.

Įmonių steigimas dabar gana nesudėtingas procesas, kai šalia stove profesionalus steigėjas, todėl rekomenduojame kreiptis į tokį, o ne bandyti pačiam. Užtruksite daug laiko, padaryti galite ir esminių klaidų su dokumentais, kurias taisyti jau reikės už didelius pinigus.

Įmonių steigimas atliekamas internetu, tad reikia pasirūpinti elektroniniu parašu. Visa kita – tik kelių dienų reikalas. Tai steigiame verslą?..

Įrašo “Įmonių steigimas – kurią verslo formą pasirinkti?” komentarų : 1

  1. juridinio asmens registravimas avataras

    Tinkamas verslo formos pasirinkimas yra vienas iš svarbiausų žingsnių verslo plėtros kelyjė. Dažnas kuris šį žingsnį nuvertina, o paskui tenka gailėtis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *