Įmonės steigimas – idėjos įgyvendinimas?

įmonės steigimas

Kai kuriems atrodo, kad įmonės steigimas yra nuostabi idėja. Ją įgyvendinus itin daug pasiekiama. Tiesos čia yra, nes įsteigti įmonę – ne pats paprasčiausias darbas. Tačiau vien įsteigimas dar nėra didžiosios svajonės išpildymas. Juk bet koks verslas – tai nauji galvosūkiai. Kaip turint automobilį reikia laikas nuo laiko keisti tepalus ir kt., taip ir valdant verslą svarbu nuolat dirbti.

Toliau bus aptariamos idėjos ir prieštaringumas, skirtingi variantai bei sėkmė. Pateiksime ir nuorodą į puslapį audita.lt, kurį galima laikyti puikiu jūsų būsimo verslo startu.

Idėjos

Turbūt kiekvienas iš mūsų turime kokių nors idėjų. Gal norėtume atidaryti kepyklėlę, o gal domintų leisti knygas. Galbūt visai nieko pardavinėti drabužius ar teikti programavimo paslaugas. Kartais idėja užvaldo. Atrodo, kad ji nuostabi ir neabejotinai pelninga. Kartais nepasiseka, nusiviliama. Žinoma, yra ir sėkmės istorijų. Neklausime, kurią pusę renkatės jūs, nes niekas kurdamas verslą negali pasakyti, ar po pusmečio tai bus pelningai veikianti įmonė, ar teks galvoti apie bankrotą.

Jei šis straipsnis priklausytų vadinamajai asmeninio tobulėjimo kategorijai ar atstovautų self-help tribūnai, pasitelktume tokias frazes kaip „pirmyn į verslą, jūs stiprūs ir ryžtingi“ ar „jūs verti daugiau, tad nedelskite – imkitės verslo jau dabar“. Tačiau straipsnis, kurį dabar skaitote, nepriklauso self-help krypčiai, todėl galime kritiškiau įvertinti skatinimus. Vieni geri, tikrai į naudą. O kiti ne itin palankūs. Kaip sakoma, kartais kritika yra geriau nei liaupsė (geriau nei tuščias skatinimas). Kas be ko, kritika irgi ne visada tikslinga ir ne visada vertinga.

Prieštaringumas ir skirtingi variantai

Aptarti dalykai sufleruoja štai ką: įmonės steigimas yra procesas, kuriame nestinga prieštaringų minčių. Tai, ko gero, natūralu: imatės kokios nors naujos veiklos – galvoje kirba prieštaringos mintys. Prisiminkite posakį „kiek žmonių, tiek nuomonių“. Dar šnekama, kad „dėl skonio nesiginčijama“. Verslas pritraukia visokių teiginių ir patarimų, įvairių prielaidų ir komentarų.

Kad ir kokios kalbos sukasi verslo pasaulyje, įmonės steigimo pradžios „dirgiklis“ dažnai būna idėja. T. y. linkstama prie tam tikros srities ir nusprendžiama, kad idėja turi potencialo tapti puikiu verslu. Aišku, pasitaiko ir atvirkštinių atvejų, kai sumąstoma imtis verslo ir tik tuomet ieškoma nišos.

Tad dalykas, kuriam veikiausiai nepaprieštarautumėte, skamba taip: verslas ir idėja – neatsiejami. Tiesa, esama subjektyvumo. Pavyzdžiui, gimsta idėja ir apklausiate dvidešimt žmonių. Vargu ar atsakymai būtų vienodi. Kai kuriems mintis pasirodytų nuostabi, kiti nepagailėtų skeptiškų įžvalgų. Treti teigtų, jog kryptis nebloga, bet trūkumų pernelyg daug.

Pati verslo sąvoka neretai gretinama su valstybės naujumu, su tuo, kad Lietuvoje toli gražu ne viskas įgyvendinta. Kitaip tariant, yra paslaugų, kurios užsienyje teikiamos, o Lietuvoje jos būtų naujovė. Beje, kone kiekvienas laikotarpis – konkrečios srities įmonių kūrimo bumas. Štai pastaraisiais metais miestuose įkurta nemažai automobilių savitarnos plovyklų. Atidarius tokią plovyklą net eilės nusidriekia – vadinasi, paslauga žmones domina.

Tačiau įmonės steigimas nereiškia „lyg ir paklausu, todėl kursiu įmonę“. Juk ne be reikalo rašomi verslo planai. Skiriama ne viena ir ne dvi valandos, ieškoma galimų pranašumų. Jei verslo link einama atsainiai, tai nebent išskirtinė fortūnos meilė padės dirbti pelningai. Net jeigu įmonės steigimas suvokiamas kaip idėjos įgyvendinimas, tai tėra žingsnis didesnės idėjos link. Įkurti įmonę svarbu, bet vien startuoti nepakanka.

Kur ieškoti sėkmės?

Kažin ar reikia ieškoti sėkmės. Galbūt reikėtų stengtis, kad ji pati ateitų. O svarstantiems apie dalykus, susijusius su ekonomine veikla, verta suvesti adresą https://audita.lt/uab-steigimas/. Yra ne vienas aspektas, kuo ši įmonė naudinga. Interneto svetainėje nurodoma, kokios „Auditos“ veiklos sritys ir kokie turėtų būti steigėjo veiksmai.

Paprasčiau sakant, kreipiantis į profesionalus viskas kur kas aiškiau ir efektyviau. O šitai rūpi visiems, nepriklausomai nuo to, kokioje sferoje steigiama įmonė ir kokios yra ambicijos.

Kaip greitai įsteigti UAB?

UAB steigimasNorite įsteigti UAB, tačiau labai bijote pradėti dėl biurokratijos kiekio? Taip… Iš pirmo žvilgsnio tai labai gąsdinti. Kadangi Lietuvoje įmonių steigimas nėra paprastas. Juolab, reikia išmanyti labai daug detalių. Įsteigti UAB bus kur kas paprasčiau, jeigu steigimo metu bendradarbiausite su profesionalais, kurie yra pasiruošę atsakyti Jums į visus iškilusius klausimus, sutvarkyti dokumentus ir patarti, kaip galima sutaupyti.

Pateikime kelis paprastus patarimus, kurie padės greičiau įgyvendinti savo svajonę ir judėti link verslo realizacijos.

  • Nepamirškite, kad šiuo metu daugelį dokumentų galima susitvarkyti internetu. Tai greitas ir paprastas būdas išvrngti didelių eilių. Žinoma, tvarkant internetu reikia žinoti ką ir kaip daryti, kadangi Jums niekas nepaaiškins, kaip kad atėjus į centrą. Taigi, įvertinkite savo žinias. Arba paprasčiausiai pasisamdykite įmonę, kurios darbuotojai Jums padės pagaliau įgyvendinti savo idėją ir įsteigti UAB.
  • Neskubėkite atsidaryti banko sąskaitos. Daugelis bankų kovoja, kad būtent jų paslaugomis naudotųsi jaunieji verslininkai. Jeigu neturite laiko naršyti internete ir skaityti pasiūlymų – paprasčiausiai nueikite į banką. Dar geriau – į kelis skirtingus bankus. Konsultantas Jums papasakos apie galimybes ir pasirinkęs patį geriausią pasiūlymą Jums paprasčiau pasirinksite su kuriuo banku verčiausia bendradarbiauti.
  • Įvertinkite, kokia verslo forma Jums labiausiai tinka. Lietuvoje ypač populiarus UAB. Tačiau verta atsižvelgti į pliusus ir lengvatas, kurios siūlomos ne tik UAB, tačiau ir IĮ arba MB steigime.
  • Įsteigti UAB nėra labai brangu, kadangi dokumentacijos įteisinimas pigus. Tačiau reikia nepamiršti, kad norint ją įsteigti privalu turėti ir pradinį kapitalą. Jeigu Jūsų galimybės yra ribotos – tokiu atveju pasirinkite kitą įmonės steigimo formą. Būtent tą, kuri yra labiau priimtina dėl mokesčių ir rizikos.
  • Dokumentų ruošimas yra vienas sudėtingiausių žingsnių. Nesvarbu, kokio tipo įmonę norite įsteigti – tvarkyti dokumentus reikės. Geriausia kreiptis į į tokias paslaugas teikiančias įmones. Sutaupysite ne tik labai daug laiko, tačiau ir pastangų bei jėgų, kurias geriau skirti verslo idėjos plėtojimui.
  • Steigdami įmonę jau turite žiūrėti kelis žingsnius į priekį. Įvertinkite, kokie bus tolimesni Jūsų žingsneliai: kokia reklama labiausiai tinka, koks pavadinimas geriausiai atspindėtų Jūsų įmonės veiklą, kokie darbuotojai labiausiai tiktų. Tai Jūsų įmonės pagrindas. Geras verslininkas yra tas, kuris mato toliau nei visi kiti.
  • Būtinai įvertinkite visas tikimybes. Daugelis pradedančiųjų verslininkų būna labai optimistiškai nusiteikę ir kai nesiseka – ateina panika. Svarbiausia nebijoti, kadangi niekas netapo geru verslininku per naktį. Vienos dienos idėjos yra labai retos ir į rankas pakliūna labai retam. Geras verslininkas yra tas, kuris labai daug dirba ir turi puikią komandą.

Įsteigti UAB nėra sunku, tik reikia išmanyti labai daug detalių. Kuo daugiau jų įvertinsite – tuo drąsiau žengsite savo pirmuosius žingsnius nuosavo verslo link. O kada yra geriausias laikas? Dabar.

 

Įmonių steigimo pradžiamokslis jauniesiems verslininkams

įmonių steigimasIšties didelė dalis jaunų žmonių svajoja apie savo nuosavą verslą, tačiau įmonių steigimas iš pirmo žvilgsnio atrodo painus ir sudėtingas procesas, ypač tada, jei su juo tenka susidurti pirmą kartą. Taigi, natūraliai kyla klausimas, nuo ko pradėti?

Norint realizuoti savo verslo idėją, pirmiausia būtina įregistruoti įmonę, tą galima padaryti dviem būdais – notarų biure arba internetu. Be abejo, įmonių steigimas internetu yra pigesnis ir greitesnis būdas užregistruoti naują įmonę. Pasak ekspertų, trumpiausias laikotarpis, per kurį galima įsteigti įmonę, yra keturios darbo dienos. Tiesa, tokiu atveju paprastai būna naudojami pavyzdiniai įmonės steigimo dokumentai, kurie jauniesiems verslininkams atstoja paruoštukę. Kita vertus, vertėtų atminti, kad įmonių steigimas internetu, priešingai nei notaras, negali suteikti išties naudingų patarimų, kurie yra ypač aktualūs savo verslą nusprendusiems pradėti būsimiesiems verslininkams. Visgi, šiuo atveju, kai įmonė steigiama notarų biure, visų dokumentų sutvarkymo laikas priklausys nuo to, kaip greitai notaras galės patvirtinti jam pateiktus dokumentus. Vertėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kad įmonės steigimas užtrunka ir tais atvejais, kai ją steigia keletas asmenų. Taigi, ką daryti, kai norisi įmonę įsteigti greičiau ir dar gauti visus atsakymus į iškilusius klausimus? Visada galima keptis į įmones, kurios specializuojasi kitų įmonių steigime. Šios įmonės ne tik viską sutvarko už būsimąjį verslininką, bet ir negaili naudingų patarimų sklandžiam verslo startui.

Pasak specialistų, jaunieji verslininkai dažniausiai steigia mažąsias bendrijas arba uždarąsias akcines bendroves. Renkantis pastarąjį variantą, būtina atminti, kad reikės į būsimosios įmonės banko sąskaitą įnešti minimalų įstatinį kapitalą, kuris šiuo metu yra 2.5 tūkst. eurų.  Tai padarius, bankas pateikia atitinkamą pažymą, be kurios negalėtų vykti tolimesni įmonės steigimo darbai.  Kiti įmonės steigimui būtini dokumentai – steigimo sutartis, įmonės įstatai, kurie apibrėžia įmonės tikslus, jos valdymo organus, jų kompetencijas ir pan., steigiamojo akcininkų susirinkimo protokolas, kuriuos patvirtinami valdymo organų nariai.

Didžiausia problema, su kuria susiduria jaunieji verslininkai, – tai įmonės registracijos adresas. Tad būtina susirasti patalpas ir gauti jų savininko sutikimą, jei išsirinktos patalpos yra įkeistos, tokiu atveju prireiks kreditoriaus sutikimo, kad pasirinktose patalpose galėtų įsikurti įmonė.

Viskas atrodo labai painu? Įmonių steigimas bus gerokai paprastesnis, jei šį darbą patikėsite profesionalams, kurie sutvarkys visus reikalingus dokumentus ir atliks kitus būtinus darbus už jus. Tuo tarpu, jūs savo mintis galėsite sutelkti į sėkmingo verslo planą ir jo įgyvendinimą.

 

 

Įmonių steigimas – kurią verslo formą pasirinkti?

įmonių steigimasTai turėtų būti pirmasis klausimas visiems, kas nori steigti verslą. Ir užduodamas jis turi būti ne kam kitam, o finansiniam konsultantui (tai platesnė sąvoka, nei apskaitininkas ar buhalteris). Taigi, klauskite drąsiai… Įmonių steigimas – atsakingas žingsnis, tad prieš jį žengdami surinkite kuo daugiau informacijos.

Noriu pradėti verslą. Kokią verslo formą man pasirinkti? Kuri labiausiai man tinka?

Atsakome į jūsų klausimus. Aiškiai ir paprastai.

Pamąstykite apie ateitį. Kas su jūsų verslu bus po metų, dviejų, po penkerių?.. Ar vis dirbsite vienas, su šeima, o gal turėsite 50 samdomų darbuotojų?

Jei planuojate ir ateityje dirbti vienas, nes esate amatininkas, savo srities profesionalas, gal jums pakaks individualios veiklos pagal pažymą? Kam steigti įmonę, jei manote, jog galite dirbti vienas? Reikia socialinių garantijų? Tada rekomenduojame IĮ – Individualią Įmonę. Mokėsite visus mokesčius SODRAI, pelno mokestį, jei pelnas bus didelis, galėsite mokėti PVM. Problema – galėsite dirbti tik pats arba šeimos nariai. Norėsite plėstis – reikės steigti kitą įmonę.

Jei planuojate dirbti su bendraminčiais ir šeimos nariais nedideliame bet dinamiškame versle, rekomenduojame MB – Mažąją Bendriją. Jei jums dar nesukako 29-eri, dirbate pirmus metus, SODROS mokesčių nereikės mokėti vienerius metus. Pelną galėsite išsimokėti kas mėnesį, o nariai savo įnašą į MB gali padaryti ir ne finansine išraiška. Tai patraukli verslo forma pradedančiajam verslui, kuris nėra garantuotas dėl ateities. Nereikia įstatinio kapitalo, o atsakomybė – MB turtu, taigi nesėkmės atveju asmeniškai nenukentėsite, kaip IĮ savininkai.

Jei planuojate rimtą verslą su neribotomis plėtros galimybėmis, teks ieškoti 2500 eurų įstatiniam kapitalui. UAB – uždaroji akcinė bendrovė – tai verslo forma kaip tik jums. Mokesčiai įprastiniai, buhalterinė apskaita – nesudėtinga ir nebrangi. Svarbiausia, neribotos plėtros galimybės. Tiesa, pelną išsimokėti galėsite tik kartą per metus dividendų pavidalu po to, kai susimokėsite 15% pelno mokestį, kuris galioja visoms verslo formoms išskyrus individualią veiklą.

Įmonių steigimas dabar gana nesudėtingas procesas, kai šalia stove profesionalus steigėjas, todėl rekomenduojame kreiptis į tokį, o ne bandyti pačiam. Užtruksite daug laiko, padaryti galite ir esminių klaidų su dokumentais, kurias taisyti jau reikės už didelius pinigus.

Įmonių steigimas atliekamas internetu, tad reikia pasirūpinti elektroniniu parašu. Visa kita – tik kelių dienų reikalas. Tai steigiame verslą?..

UAB steigimas internetu

uab steigimasDėl pakankamai ryškiai išplėtotų šiuolaikinių technologijų, UAB steigimas internetu, daugelio su šia sritimi susijusių žmonių nuomone, gali padėti labai patogiai atlikti tokį darbą ir jau visai netrukus leisti savininkui nuolat dirbti pasirinktoje srityje. Juk tikriausiai jokia paslaptis, jog jei ne tokia neseniai atsiradusi galimybė kaip UAB steigimas internetu, daugeliui asmenų, pageidaujančių įsteigti tokią įmonę, tektų susidurti su kiek didesniais ar menkesniais nepatogumais, o pastarieji ypač aiškiai išryškėtų tiems, kurie konkrečiu metu turi tam tikrą savo laisvo laiko trūkumą. Žinoma, tam, kad internetu būtų sukurta būtent tokiais principais veikianti bendrovė, kurių ir pageidauja ją planuojantis žmogus, visada yra verta atidžiai perskaityti visą informaciją, kuri būna pateikiama bei dažniausiai visiškai nesunkiai prieinama kiekvienam iš tokių piliečių. Juk ja remiantis nuo pat atliekamų tokio tipo veiksmų pradžios, UAB paprastai tampa aktyvi iš tiesų greitai ir netenka dėl pačių įvairiausių netikslumų vėliau dar ne vieną valandą tvarkyti tam tikras detales. Todėl, be jokių abejonių, toks patogus steigimas einamuoju laiku kiekvieną dieną tampa vis dažniau naudojamas, o dėl tokios priežasties kartu ir nuolat tobulinamos jo galimybės.

Žinoma, imones steigimas internetu tam asmeniui, kuris savo gyvenime tik pirmą kartą susiduria su tokio darbo vykdymo ypatybėmis, taip pat gali sukelti tam tikrų nesklandumų net ir tuomet, kai jis stengiasi sąžiningai išsiaiškinti visus kartu pateikiamus paaiškinimus. Juk vieniems asmenims internetu pateikiama informacija gali pasirodyti visiškai aiški, tuo tarpu kitai grupei steigėjų tam tikrose pateikiamų paaiškinimų detalėse matomi akivaizdūs trūkumai, dėl kurių jiems tampa daug sudėtingiau sukurti būtent tokią savo būsimą bendrovę, kuri pasižymėtų visais šių žmonių pageidaujamais veikimo principais. Taigi, tuomet, kai būna ketinamas įvykdyti planuojamų imoniu steigimas internetu, kai kuriems asmenims yra iš tiesų verta pasidomėti, kokia būtų specialistų nuomonė tam tikrais, nerimą keliančiais klausimais atitinkamoje srityje. Juk būtent tuomet vėliau galima visiškai neabejoti, jog sukurta UAB turėtų veikti labai sėkmingai, o taip pat atitikti visus steigėjų turimus pageidavimus jos atžvilgiu. Bet kokiu atveju, toks realiai atsiradęs faktas, kad UAB galima steigti internetu, daugelio manymu, labai praverčia ir tiems, kurie pageidauja bent šiek tiek sutaupyti atliekant atitinkamo pobūdžio darbus. Juk būtent tuomet tampa visiškai nereikalingos tam tikros srities specialistų atliekamos paslaugos. O reikalingas steigimas gali būti labai greitai ir nebrangiai įvykdytas be jokių asmeninių pastangų, tiesiog pasitelkiant į pagalbą padedančius tai atlikti profesionalus. Žinoma, UAB steigimas internetu be notaro suteikia galimybę ir pačiam steigėjui įvykdyti visus tam reikalingus darbus, tačiau neretai tampa daug paprasčiau tai atlikti su specialistu. Juo labiau, kad pastarojo paslaugos, kai būna planuojamas UAB steigimas internetu, kaina dažniausiai tikrai neviršija įprastų atitinkamu tikslu paprastai išleidžiamų sumų.

Taigi, tuomet, kai yra ketinamas vykdyti UAB steigimas internetu, kiekvienam iš steigėjų vertėtų pabandyti išsiaiškinti, ką galėtų pasiūlyti šiuolaikinėje rinkoje dirbantys konsultantai. Juk su jų pagalba paprastai pavyksta jau netrukus visai nesudėtingai atlikti visas reikalingas procedūras ir, žinoma, pamiršti apie tokio proceso metu galimai iškylančius nesusipratimus. O jei būna kokybiškai įvykdomas toks UAB steigimas internetu, Registru centras jau visai netrukus paprastai turi bet kokius reikalingus duomenis apie naująją įmonę bei jos veikimo ypatybes. Be to, žmogus, užsakydamas sau steigiant bendrovę reikalingą specialisto pagalbą, paprastai tai gali padaryti už jam visiškai priimtiną pinigų sumą. Ir tai atlikus, kai jau būna įvykdomas užsakytas UAB steigimas internetu, visas savo pastangas sutelkti tam, kad pageidaujama veikla būtų vykdoma itin sėkmingai.